Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen adórendszer pártján...

Milyen adórendszer pártján állsz? Mit támogatnál és miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Más az igazságos adó és más "szolidaritás"

Ami most itt van az csak szolidaritás.


Én a degresszív adózást támogatom ahol minden adóalanynak ugyanakkora összeget kell befizetni.


Hisz miért kellene magas adókkal büntetni azt aki sikeresebb?

2013. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Kapuadót vagy kéményadót egységesen.Panellakóknak csótányadót,maffiózóknak kötelet.
2013. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Romáknak réz-,vas-,erdőadót.
2013. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

"Én a degresszív adózást támogatom ahol minden adóalanynak ugyanakkora összeget kell befizetni."


Elég gyorsan kiürülne vagy nyomorba dőlne az országod.

2013. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Az egykulcsos az igazságos hogy mindenkinek ugyaazt a százalékot kel fizetni ha 100 ezret keres mondjuk 17ezret fizet aki 200ezret az 34ezret fizet ezel ha 17 os adó kulcsot számulunk.

Viszont ez a z államkazát mgterheli viszont igazságtalan lene hogy tőb kulcs lene pl aki 199 ezret keres 17 et adózna igy kifizene 33730 at és akor aki 201 meg 30 százalékot igy 60300 at fizetne ki . Ez igy nem lene jó Ráadásul mindenki aba tartozna aki austriai minimálmál bérnek megfelelő őszeget kapna.

Viszont ez kiküszőbőlhető lene egy exponenciális fügvény alapján lévő adózásal de ezt meg bonyollt lene számolni.

2013. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 rémuralom ***** válasza:
68%

Hogy mi igazságos, azt hagyjuk, mert ez ugyanolyan gumifogalom, mint a demokratikus.


Én az egykulcsos jövedelemadót tartom kívánatosnak hosszú, de inkább középtávon. Egy normális piacgazdaságban a nagyobb jövedelem a tehetségesebbek, tanultabbak, szorgalmasabbak, szerencsésebbek (az egyszerűség kedvéért a továbbiakban ügyeseknek fogom őket hívni) "kiváltsága", az alacsony jövedelem pedig a versenyképtelen munkaerőé. Ezért nem értem, miért kell az ügyeseket arányaiban is magasabb adóval terhelni. Igazából már az egykulcsos adóval is többet fizetnek be az ügyesek olyan szolgáltatások finanszírozására, amelyeket nemhogy többször, hanem inkább kevesebbszer vesznek igénybe, mint az "ügyetlenek", mert magánorvoshoz járnak, magániskolába íratják a gyereküket, és nemigen járnak busszal. Ugyanakkor persze pl. a közvilágítás és az utak értük is vannak.


A szolidaritás adóból finanszírozása (ezáltal tulajdonképpen kötelezővé tétele) fából vaskarika. A szolidaritás azt jelentené, hogy én, aki gazdag vagyok, megsajnálom a betegeket, a szegényeket stb., és önszántamból adakozom a javukra, mert attól, hogy sok pénzem van, még nem vagyok feltétlenül egy sznob tuskó. Viszont, ha már adakozom, elvárom, hogy annak adhassam a pénzem, akinek akarom. Ha eldönthetem, hogy kinek adakozom, és úgy döntök, hogy az utcán kéregetőknek nem, mert sanszos, hogy a koldusmaffia áll mögöttük, vagy úgyis csak elinnák a pénzt, akkor nem adok nekik. Ha pedig az adakozásra szánt pénzemet az állam erőszakkal elveszi, és odaadja a koldusoknak, akkor ott hol a szolidaritás? Én nem voltam velük szolidáris, mert magamtól eszembe nem jutott volna odaadni a pénzemet. Az állam nem volt szolidáris, mert nem a saját pénzét adta a koldusnak, hanem azt, amit tőlem elvett.


Ennyit a jövedelemadóról. Az áfát, ha lehetne, eltörölném. Persze nem lehet, mert az EU előír egy minimum 15%-os áfát, de az a 15% is kényelmesen kevesebb, mint a mostani 27%. A magas áfa megfojtja a reálgazdaságot. A különböző szektorokra kivetett különadókat szintén eltörölném, vagy legalábbis egészséges mértékűre mérsékelném, mert ezek torzulást okoznak a piacon.

2013. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Többkulcsos adórendszer egyértelműen igazságosabb, ahogy régen is volt, mielőtt Viktor király megérkezett a kétharmados királyságába. Sokat hőbörögtek érte, hogy évi 5 millió forintos jövedelem feletti részből (ha jól emlékszem) 32% adót kellett fizetni...

Na de emberek, az bruttó havi 416e ft! Olyan sokan keresnek 416e forint felett nálunk? És ennek is 5 millióig ugyanannyi az adója, mint annak aki 5 millió alatt keres, csupán az 5 millió feletti részből kellett több adót fizetni, tehát ha kerestél 6 milliót akkor 5-ből ugyanannyit fizettél be, mint aki 2 milliót keresett, és csak a maradék 1 millióból fizettél többet! Az államkasszának is sokkal jobb, hiszen a "felső 10 ezer" milliárdos többlet adója, több pénzt hoz be, mint a mély szegénységben élő 4 millió minimálbérének megadóztatása... Az igazságosságra visszatérve pedig;

A kenyér mindenkinek ugyanannyiba kerül!

Ezen nem ártana elgondolkodni, mielőtt védeni kezdjük az 1 kulcsos adórendszert, és azokat akik jól jártak vele...


Amerikában sem 1 kulcsos az adórendszer, hanem 5!

10-15-25-28-33-35% jövedelemtől függően.

2013. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
/Bocs 6... félrenyomtam és szerkeszteni nem enged./
2013. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

"Az államkasszának is sokkal jobb, hiszen a "felső 10 ezer" milliárdos többlet adója, több pénzt hoz be, mint a mély szegénységben élő 4 millió minimálbérének megadóztatása."


Ez az, ami épphogy nem igaz.

A 10000 nagyon kevés a 4 millióhoz képest, és annyival nem magasabbak még az ő fizetéseik sem.


Továbbá pár százezer ember él mélyszegénységben, nem négymillió - és pont a mélyszegénységben élők közt magasabb a feketemunka aránya, amit úgysem lehet megadóztatni, de persze nem is fizetik ki nekik, mert az államnak járó adó a munkáltató zsebében marad.

2013. ápr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egykulcsos adó mellett állok, ezért:


[link]

2013. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!