Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknak a szlovákok...

A magyaroknak a szlovákok vagy a hantik, manysik a legközelebbi rokonaik?

Figyelt kérdés

Sokszor a hanti, manysi népeket emlegetik legközelebbi rokonokként, de ott csak nyelvi rokonság van, genetikailag, kulturálisan teljesen különböznek a magyaroktól.

A szlovákokkal viszont ezer évig egy országban éltünk, genetikailag ők a legközelebbi rokonaink és a kultúra is hasonló.


2013. ápr. 14. 14:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

"Népdalaink, viseletünk, népszokásaink, népmeséink élesen elkülöníthetőek a környező népektől."


Nyilván nem várható el mindenkitől, hogy értsen a népművészetekhez vagy a népsimerethez - én sem vagyok a tudomány professzora, de elég csak ránézni egy hasonló tájegységről származó román és egy magyar népviseletre - szinte ugyanaz a kettő. A népi táncaink és népmeséink szintén (már az amelyik nem ősi eredetű). De szívesen megnézném, a népi kultúránk mely részét véled ázsiai eredetűnek. Vannak benen biztos ilyen elemek, de összességében elmondható, hogy a magyar és ázsiai népek elég távol állnak egymástól, mondhatni kulturidegen a kettő - ezt teszi 1000 év. Javaslom látogass el Nepálba vagy Mongóliába, érdekel milyen rokonságot fogsz találni. A legősibb szokásaink gyökere talán még meglesz az Őshazában, mást nem nagyon tudok elképzelni.

2013. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%
Slota szerint minket magyarokat ők,a szlovák szlávok civilizáltak és csak ezért nem nézünk ki mongoloknak.Pedig Magyarországon igen kevés a szláv emlék a honfoglalás kori időkből.Hunok,besenyők,szkíták,szarmaták,avarok emlékei fordulnak elő nagy számban,szláv leletek alig-alig vannak.
2013. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Slotának annyiban igaza van, hogy a szlávoktól (azon belül is a szlovákoktól, hiszen ők éltek itt a legközelebb) tanultuk meg a letelepedett, európaias gazdálkodó életmódot, a nomád vándorlás, fosztogatás helyett. Szinte minden mezőgazdasággal, háztartással kapcsolatos szavunk szláv eredetű pl. széna, villa stb.
2013. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, hogy a te őseid igen, de az enyémek nem.

És én magyar vagyok.

2013. ápr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
2013. ápr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Szlovákia Magyarország és Románia genetikai térképe (kisebb-nagyobb eltérésekkel) ugyanolyan. Ez z ázsiai dolog annyiban áll, gogy a magyar nyelv lehet,, hogy ázsiából (is) származik, de azt ne mondjátok már, hogy a magyar emberekben ázsiai vonásokat véltek fölfedezni. Nézz meg egy átlagos magyar lányt! Nyugodtan lehetne szlovák, német, román, ukrán, olasz.. de azt elhitetni róla, hogy mongol.. hát barátom.. nem tudom.
2013. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%

Ledöbbentem az itteni kommenteken és főleg a pontozáson.


Hogyan kaphatott a 14-es 100%-ot, amikor tényszerűen nem igaz, amit ír, ráadásul a kommentje felér egy rasszista gyűlöletbeszéddel.


Aki Slotával a magyarság megítélésében egy platformon áll, az nem nevezhető magyarnak.



"Nyugodtan lehetne szlovák, német, román, ukrán, olasz.. de azt elhitetni róla, hogy mongol.."


Te is furcsán értelmezed az embertant, hogy Ázsiáról csak és kizárólag a mongolok jutnak eszedbe. Ázsia két és fél milliárd lakosságának hangyányi része.


Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy egy fehér nem jöhet Amerikából, hisz azok mind négerek.


A magyarság egy része arról a területről származik, ahol europid nagyrasszba tartozó emberek élnek.

Ez a mongolozás egy rasszista frázis, sajnos, mint a mellékelt ábra mutatja, sokan bedőlnek neki.


A Kárpát-medencében ma élő népek közül a magyarság volt legelőször itt, a többiek később jöttek.

A szlovákok a tizenharmadik században, a románok, szerbek még később. Németekről nem is szólva.


Eleve az avarok is kvázi magyarok voltak és a székelyek pedig a hunok egyenes ági leszármazottai, vagyis az ötödik században már a Kárpát-medencében éltek.


Hol voltak akkor szlovákok? Ez egy sosemvolt nép, kétszáz éve csinálták őket. Még történelmük sincs.


A magyarságnak pedig mezőgazdaság terén Európa csak jelenthet, annyival megelőztük őket.

Meg lehet nézni a magyar viseletet, hadviselést, hogy hozzá képest milyen nyomorult és szegényes a naaaaagy nyugat, nem véletlenül, hogy péppé vertük, aki ránk támadt. A magyar törzsközösség a tizedik század kulturális fellegvára és gazdasági-katonai nagyhatalma volt. Egy befolyásos és gazdag ország.


A tótok ekkortájt azt se tudták, hol a Kárpát-medence.

2013. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%

A valóságot lehet érzelmi alapon szemlélni, például valaki elképzeli magáról, hogy tehetséges énekes, sőt a közvetlen környezete még erősíti is benne ezt a hitet, hiszen az ő egyetlen kicsi lányuk, testvérük, unokájuk, barátjuk stb. egy igazi sztár alkat, és a legjobb a világon. Szerintük. Aztán egyik tehetségkutató műsor a másik után, és valahogyan az első selejtező előtti legelső meghallgatáson rendre kiesik a gyerek. Így telik el több év és évtized, nem adják fel, közben arra sem jönnek rá, hogy szegénynek tényleg hamis a hangja. Egyébként nagyszerű divattervező lenne, de nem, ő énekes akar lenni. Aztán a végén egy megkeseredett, nyomorgó öregasszony lesz belőle, aki az alkohol mámorában egyfolytában azt hajtogatja, hogy a gonosz üzleti világ összeesküdött ellene, és nem hagyták érvényesülni. Aki halkan megjegyzi neki, hogy miért nem a ruhákkal foglalkozott inkább, az máris áruló gazember, és nemjen a pokolba.


Lehetett volna racionális alapon is gondolkodni, és a kezdet kezdetén elmondani neki őszintén és szeretettel, hogy az éneklés nem neki való. Ha erre nagy nehezen maga is ráébredt volna, a világ egyik legmenőbb divatdiktátora lehetett volna belőle, boldog családanyaként egy remek férjjel és csodálatos gyerekekkel.


A tanulság: nem akkor leszel szegény, ha tisztában vagy saját képességeiddel, gyengéiddel, és tudod, hogy nem vagy a világ közepe, de van, amiben sokat tudsz nyújtani a világnak. Szegény akkor leszel, ha becsapod saját magadat, és egy irreális álmot kergetsz, majd a kudarc után az önsajnálatba menekülsz.


Szeretettel mindenkinek, aki érti, miről van szó, bár nem vagyok benne biztos, hogy azok fogják megérteni, akiknek a leginkább szántam...


Üdv: <covenant>

2013. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
*nemjen a pokolba ... = menjen
2013. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lengyelországban egy nagyobb csoporttal mentünk és lengyelekkel voltunk. A külső alapján nem tudtam eldönteni, melyik lány magyar, és melyik lengyel. Szóval igen, a Magyarországon élő emberek szerintem 90% szláv-germán antropológiával bír. 100 év múlva pedig ez a szám a szlávról a cigányságra helyeződik majd. Ez van, kis türk neonácik. :D
2014. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!