Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak hogy viszonyulnak...

Baloldaliak hogy viszonyulnak Wass Alberthez, Nyírő Józsefhez, valamint Petőfi radikálisabb verseihez?

Figyelt kérdés
Bár tudom, a baloldal meg jobboldal nem teljesen létezik... "baloldal" alatt az MSzP, DK, Együtt 2014, LMP, PM szavazókra gondoltam...
2013. ápr. 26. 20:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
valamint József Attila "Nem, nem, soha" című verse is idesorolható lenne... (attól függetlenül hogy pár év múlva már a megbékélést támogatta...)
2013. ápr. 26. 20:12
 2/13 Dick Esmen ***** válasza:
93%
Wass nem valami nagy író,de legalább érdekes,Nyírő nagyon gyenge(nem elfogultság,tényleg az),Petőfinek szinte minden verse értéket képvisel(ha mást nem,legalább irodalmit). József Attila pedig a személyes kedvencem,rossz verset tőle még nem olvastam.
2013. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
45%
Vas Albert háborús bűnös volt, nyilas.
2013. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

"Vas Albert háborús bűnös volt, nyilas."


És mi a helyzet Wass Albert-el. Amúgy te is egy felületesen tájékozódó majom vagy, akire te gondolsz az Nyírő, legalábbis ezt terjesztik róla mostanában.

2013. ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Wass Albertnek több kömyvát is olvastam, amelynek a "tanulsága", hogy Erdély az erdélyieké, és nem a magyaroké, a románoké meg végképp nem... De miért is volt háborús bűnös?
2013. ápr. 26. 21:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Wass Albert kellemes és értelmes dolgokat írt (csak idézeteket olvastam), de nem üti meg azt az irodalmi szintet, hogy végigolvassam egy könyvét. Megpróbáltam, de az volt az érzésem: igen, igen, persze, de hát ez triviális....


Nyírő ezt írta Goebbelsről: "A német ifjúságnak és népnek ez a büszkesége nemcsak nagy, hanem jó ember is, akit nemcsak kell, hanem szeretni érdemes is!"


Petőfit pedig nem tudom, mért tetted e társaságba. A szegényekért emelt szót, forradalmár volt, azt javasolta, hogy : "akasszátok fel a királyokat".

2013. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

utolsó:

- nekem nagyon tetszenek és meghatnak amúgy Wass Albert művei, de persze ízlések-pofonok...


- ez így 21. századi szemmel nyílván nem helyes, de attól még lehet jó a munkássága vagy...? Úgy értve, hogy pl. a francia Verlaine és Rimbaud, vagy a magyar Ady kicsapongó életvitele sem szimpatikus, de a munkássága attól még megbecsült...


-Petőfinek egyébként nem sok köze van az előző kettőhöz, legnagyobb közös pont bennük, hogy őt is belefogalmaztama kérdésben :)

2013. ápr. 26. 22:23
 8/13 MolotovPunk ***** válasza:
85%

Ezek közül Petőfi az,aki le tett valamit az asztalra.Őt tisztelem,becsülöm.

Wass Albert nem nagy szám.

Nyírő pedig fasiszta volt.

2013. ápr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Petőfit sosem szerettem, és baromira unalmas volt, hogy iskolában még a csapból is ő folyt, mindig az ő verseit nyomatták, holott számtalan érdekesebb és értékesebb költőt és művet lehetett volna. Pl. Szabó Lőrincen csak úgy átsiklottunk mert nem volt idő rá. Nem értettem sose ezt a nagy felhajtást Petőfiék körül. Néha az volt az érzésem, hogy unatkozott, és nem bírt magával, azért lázongott meg lázította a népet.
2013. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, pont a napokban gondolkoztam el rajta, hogy Petőfivel szinte minden politikai oldalról lehet azonosulni. Legyen az ember akár liberális, akár kommunista, akár nacionalista, Petőfi életművében radikálisan jelennek meg mindezek a nézetek. Tulajdonképp csak a konzervatív nem illik rá, bár szerintem egy valódi konzervatív számára sem idegen a költészete.

Ezenfelül, ha valaki nem igazán kötődik politikai oldalhoz, és csak műkedvelőként nézi, akkor is fantasztikus, amit a magyar nyelvből ki tudott hozni. Azok, akik nem szeretik Petőfit (és most tekintsünk el a "jajj, pont abból feleltettek" kategóriától), általában a személyiségét nem bírták. Állítólag kibírhatatlan alak volt, és tényleg csúnya volt, amit a feleségére hagyott.

2013. ápr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!