Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy érzitek, hogy a...

Ti is úgy érzitek, hogy a külföldön dolgozó ismerőseitek leköröznek, szinte már állva hagynak titeket?

Figyelt kérdés

Ti szépen bementek szorgalmasan dolgozni a 100-150 nettóért, ami el is megy hó végére. Haverok meg zsebre vágják a 4-600K-kat, felét megspórolják, aztán jönnek haza az Audikkal hétvégente.

Szerintetek is ez van?


2013. ápr. 27. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Bezony. Aztán meg mindenki csodálkozik, hogy aki teheti, az megy is, mikor kint egy technikus majdnem kétszer annyit keres, mint itt egy pályakezdő mérnök.
2013. ápr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez van, azzal a különbséggel, hogy 80-at keresek.

Haver 8 általánossal kiment mosogatni, kaját és szállást kap, meg havi 1100 eurot Belgiumban. Tisztán félre tudja azt a pénzt tenni, azóta kicsit egyenesbe jött a gyerek..

2013. ápr. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ja és még annyit hozzátennék, hogy több ismerősöm van külföldön, mint itthon. lehet a koromból adódik (24) de ez elszomorító. volt aki itthon vergődött, szülei már bsztatták hogy kellene a pénz stb. megfogta magát, kiment angliába, azóta haza sem akar jönni, és igaza is van, minek jönne? hogy ismét munkanélküli legyen? vicc ez az ország, jól elqrták, ahogy szokták azt mondani..
2013. ápr. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Azért kint se ennyire egyszerű az élet, halottam már több negatív tapasztalatot is.
2013. ápr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ez így van!

Ez az ország nagyon mélyre süllyedt, köszönhetően drága vezetőinknek!


Annyit tennék hozzá, hogy közel vagyunk ahhoz a ponthoz, ahonnan már nem lehet megmenteni Magyarországot, nagyon közel, de még nem értük el!


Vissza lehetne még fordítani a folyamatot, de ahhoz olyan szintű összefogás kellene, amire úgy érzem, a Magyar emberek többsége sajnos nem képes!


Gyökeres, radikális változás kell, mert én imádom Magyarországot, de ha jövőre is ilyen Orbán, meg Gyurcsány félék kerülnek hatalomra, azzal a szavazók beverik az utolsó szöget a koporsóba, és muszáj leszek elmenni, és kint maradni, pedig nem akarok!

2013. ápr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Egészen elkopott a felkiáltójel gombja a billentyűzeteden.
2013. ápr. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

150 nettó? Azért az már álom, maradjunk annyiban. A 100 még úgy ahogy reális, de inkább 80-90..


Én is amint lesz lehetőségem, húzok el innen és maximum látogatóba jövök vissza. Gyűlölöm magyarországot, jól elcseszték, rakás szar ország lett. És igen, én is borzasztóan irigy vagyok, mikor látom, hogy a külföldieknek milyen jól megy.

2013. ápr. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bumbi02 ***** válasza:
100%

Azért a megfogalmazáson javítsunk kicsit... Mert egyik oldalról aki otthon van, az "szorgalmasan bemegy dolgozni", aki külföldön az meg "zsebre vágja a pénzt".. Ebből kicsit úgy süt le, mintha azt hinnéd, hogy idekint osztogatják a pénzt.


Ebben ugyanúgy munka van számunkra. Mindennap 4 órakor kelek, és az elmúlt félévben 3 hetet tölthettem a szüleimmel, testvéreimmel, illetve otthoni barátaimmal. Kis túlzással, de bárki megteheti hogy külföldre jöjjön dolgozni. Szezonmunkánál még szállásra és kajára se kell költeni, hiszen adják azokat. Többnyire ingyen. Házmesternek, mosogatónak, szobalánynak képesítés nélkül ki lehet jönni. Csak sokan elintézik azzal, hogy "Ismerős nélkül úgyse lehet bejutni sehova".. Pedig be lehetne.

2013. ápr. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 doboszoli ***** válasza:
94%

Több ismerősöm dolgozik kint.

Ha mérleget kell készíteni, érdekes dolgok derülnek ki.

Sajnos a legtöbben, utolsó lehetőségként, mintegy kényszerpályán mentek ki, mondván, addig marad, amíg helyre rázódnak anyagilag. Azóta eltelt 15 év, és még mindig kint van... Négy hét kint, egy hét itthon. Nagyon éhesnek kellene lennem, hogy belevágjak.

Olyan kiugró anyagi javulást sem látok, van hol lakni, normális autóval jár, nincsenek 1000 forintos hóvégi gondok. De milyen áron? Közben a gyerekek felnőttek, 10-15 év kimaradt az ember életéből.

Visszatérve a kérdésre, bár az én szeretett szakmámat is kivéreztették, ellehetetlenítették, nem bánom, hogy itthon próbáltam boldogulni.

2013. ápr. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

8-assal egyet értek, itt sem osztogatják a pénzt. Heti 6 napot dolgozok és az otthoni munkatempóhoz képest itt meg sem állunk egész meló alatt. Nincs 20 percenként cigiszünet, meg traccsparti, hanem tolod amíg bezár a bazár.

1.5 év alatt 13 napot voltam otthon. Míg a haverok esténként összeülnek meccset nézni, vagy egy póker partira addig én hulla fáradtan esek haza hajnalban a bérelt szobába.

Na persze én választottam és nem mondom hogy nem tartok előrébb mintha otthon maradtam volna, de azért ez messze nem vidámpark.

2013. ápr. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!