Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem erős ez már egy kicsit?...

Nem erős ez már egy kicsit? (Jeruzsálem után Magyarországon is lesz siratófal? )

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 27. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
azt hiszem nem tudod mi a siratófal. A zsidók egy ilyenen éppen annyira felháborodnának, mint most te. Azt nem csak felhúzod valahol Eu-s pénzből és happy van. Kamuhír, de ez eléggé le is jön a szövegből.
2013. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Eddig is volt.


[link]

2013. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem kamuhír, a holokauszt 70. évfordulója megemlékezéssorozatának ez is része lesz a kormány tervei szerint. De miért probléma ez?
2013. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Itt van a részletesebb tudósítás a nagyszabású holokausztmegemlékezés-sorozatról. Az olaszliszkai siratófal egy lepukkant volt zsinagógából lesz, amit nagyrészt már széthordtak, de egy megmaradt falrészből lesz a siratófal. Ez szerintem elég ötletes.


[link]

2013. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ConnectCare ***** válasza:
83%

A fenti Népszabadságos cikkből a "A szembenézés azt jelenti, hogy törvényerőre emelkedik az emlékezés parancsa és a felejtés tilalma" (Lázár János) mondat szerintem kicsit erős azért. Olyan Orwelli kicsit ez a törvény által megparancsolt emlékezés. Mint a két perc gyűlölet az 1984-ben, csak pepitában.


Egyébként nekem is sok már kicsit ez az egész, pedig nem lehet rám azt mondani, hogy antiszemita lennék.

2013. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
A siratófalat le kell bombázni!
2013. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 schocko ***** válasza:
83%

Én még a magyartól idegenellenesebb népet nem láttam. Szerte a világban lehet minden nemzetnek valamilyen szentélye vagy számára fontos helye, mint ahogy ez a más országokban lévő magyar dolgokra is igaz, de a magyar az már nem tűri ha az ő országában van "másnak" ilyenje.


Nem tudom mely országokban van zsidó "hatalom" Izraelen kívül?


Mondjuk Magyarország igen sokat köszönhetett a magyarországi zsidóknak, amikor legfejlettebb gazdasági, tudományos és művészet időszaka volt, akkor az részben általuk lehetett.


Lehet cáfolni.

2013. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez kamu.


Sok zsidó felháborodik ezen , mivel csak a "szent" földön lehet siratófal.

Ez nem egy zsinagóga ,a siratófalnak egész más a jelentése.

2013. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Mondjuk Magyarország igen sokat köszönhetett a magyarországi zsidóknak, amikor legfejlettebb gazdasági, tudományos és művészet időszaka volt, akkor az részben általuk lehetett.


Lehet cáfolni.



Nyilván Izraelben tanultak ezek az emberek és aztán magyarok lettek!


Ne viccelj már.

2013. ápr. 27. 11:06
 10/15 A kérdező kommentje:

"schocko válasza:


Én még a magyartól idegenellenesebb népet nem láttam. Szerte a világban lehet minden nemzetnek valamilyen szentélye vagy számára fontos helye, mint ahogy ez a más országokban lévő magyar dolgokra is igaz, de a magyar az már nem tűri ha az ő országában van "másnak" ilyenje.



Én a méltányosság a tolerancia és a kiegyensúlyozottság elvén vagyok.

Az az ha majd Izraelben lesz Trianon emlékmű, akkor a magyar siratófallal sem lesz semmi gondom.


De addig, kinek, minek és miért?

2013. ápr. 27. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!