Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a nacionalizmus...

Magyarországon a nacionalizmus miért van összefolyatva a kicsapongó rocker életstílussal?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, hogy rockkoncertekből, kopasz fejekből, acélbetétes bakancsokból, piercingekből, festett hajból, alkoholból, dohányzásból, árpádsávos kisgatyákból és óriáscímeres bőrkabátokból hogy lesz nemzeti felemelkedés.

2013. ápr. 30. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Hülyeség.


Én egyik felsorolthoz sem tartozom , mégis nacionalista vagyok.

A nacionalizmusa nem a kinézettől függ.

Fiatalabb koromban emós voltam.

2013. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
egy elég vad ötlet: lehet, mert magyarországon lázadónak, deviánsnak számítasz, ha büszke vagy a saját népedre :P
2013. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

A zenei ízlésnek mi köze a nacionalizmushoz? :DDDD

A rockerek és a skinheadek közt pedig óriási különbség van, zeneileg is és öltözködésileg is.


Egyébként meg már megszokhattuk, hogy aki hazaszerető, patrióta ember, az náci,rasszista,fasiszta, trappista stb.

2013. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es. Az lehet, hogy te normálisan állsz a dologhoz, de a 90% nem ilyen.


Az én megállapításom szerint egy nacionalista támogatja a családcentrikus közfelfogást, az életre szóló párkapcsolatokat (házasság), a sokgyermekes családokat, a munkahelyek teremtését, a tisztességes munkát és bérezést, az egészséges kultúrát, valamint hogy a magyar emberek rendesen, egoizmus nélkül álljanak egymáshoz és ésszerűen vezessék az életüket.


Amit most látok, ez az egész nem erről szól. Magyarországon a nacionalizmus egyfajta szubkultúrát jelent, amolyan divatot és a művelői többnyire nem gondolják komolyan az egészet, csak unatkoznak és kell nekik egy hobbi.

2013. ápr. 30. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem így van. A rockerek és a skinheadek két külön csoport, sőt alapvetően a zenei ízlésük is eltérő, de tény, hogy van a két halmaznak metszete. Én például tizenéves korom óta többnyire rock/metál zenét hallgatok, hosszú a hajam, rockfesztiválokra/koncertekre is járok néha mégsem mondanám magam kifejezetten nacionalista gondolkodásúnak, legalábbis abban az értelemben semmiképpen amilyenben manapság a többség használja.
2013. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezért is nem jut sehova Magyarországon a nacionalizmus, nem képes az egész nemzetet áthatni, ott lenni mindenhol, ahol szükség van rá. Persze itt most nem a nagymagyarkodásra gondolok elsősorban, ilyen fideszes nemzeti érzelemre, hogy minden konferenciára 80 magyar zászlót pakolunk ki és attól mi szupermagyarok és nemzetiek leszünk, hanem az erkölcsös mentalitásra, ami a magyar léttel együtt jár. Ez hiányzik manapság szerintem.
2013. ápr. 30. 17:42
 7/14 A kérdező kommentje:

"egy elég vad ötlet: lehet, mert magyarországon lázadónak, deviánsnak számítasz, ha büszke vagy a saját népedre :P"


Ez talán nem is annyira vad ötlet, de valójában erre gondolok, amit te mondasz. Nem is a rocker életstílusra gondoltam, hanem a devianciára. A deviancia megfelelőbb szó arra, ami problémát jelent. Kösz szépen. :)

2013. ápr. 30. 17:46
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem a nacionalizmussal van a baj, hanem avval, ahogyan a Jobbik és szimpatizánsai azt művelni akarják! Mert hazaszeretet jó dolog, kell is, de nem úgy hogy közben zsidózol, cigányozol, bu*izol! Ha megváltozik egy átlag Jobbikos viselkedése, akkor lehet normális nacionalizmusról beszélni, amíg csak a gyűlölködés megy, addig nem!
2013. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Kedves utolsó.

A nacionalistáknak kötelessége védeni az országukat.

Ez vonatkozik mindenre , a cigányok többsége jelenleg ellenség.Sokuk terrorban tartja a magyar embereket.

A zsidók túlzott nagy befolyása pedig zavaró és káros az országra.

Egy nacionalistának pedig meg kell védenie a népét , nem végignézni ahogy minden elpusztul.

2013. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

"A nacionalistáknak kötelessége védeni az országukat"


Igen, kötelessége. Azonban ezt úgy kell megtennie, hogy mást ne sértsen meg sem vallásában, sem egyéb személyiségi dolgaiban. A Jobbik és támogatói túlzottan erőszakos hanggal kommunikálják hogy le a zsidókkal, cigányokkal, stb. Ez az amit nem szabad. Lehet, sőt kell is a magyarságot védeni, de nem ilyen módon, hogy például most is valamelyik Jobbikos hírportálon nem hogy örültek volna hogy 400 turista jött egy Jumbo Jettel, ehelyett zsidóztak egy jót. Amíg érdemben nem változik a kommunikálása, addig ki is lesz közösítve, aki egy kicsit is nacionalista. Nagyon sokan, köztük én is háttérben maradunk, mert nem tudok azonosulni a gyűlölködőkkel.

2013. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!