Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megindul a gazdaságélénkítés?...

Megindul a gazdaságélénkítés? Hitel max 2,5%-os kamatra 10 éves futamidőre?

Figyelt kérdés
"A bejelentés szerint az MNB a programban részt venni kívánó hazai pénzintézetek (becslések szerint azok kétharmada) részére 250 milliárd forintos keretből nulla százalékos refinanszírozási hitelt nyújt azzal a feltétellel, hogy azt kis- és középvállalkozásoknak adják tovább maximum 2,5%-os kamatra. Az eredetileg 2%-ra tervezett kamatot a tárgyalások eredményeképpen a bankok kívánságára, garancia díj címén emelték végül 2,5 %-ra, illetve az egy vállalkozásnak nyújtható ilyen hitel keretét 3 milliótól 3 milliárd forintig terjedőre. A futamidő hossza maximum tíz év lehet és kizárólag beruházások, forgóeszközök, illetve EU-s pályázatok önrészére fordíthatók, illetve - és ez fontos körülmény! - az ilyen célra korábban felvett (nyilván drágább) hitelek kiváltására." forrás: [link]

2013. ápr. 30. 21:04
 1/7 Komplikato ***** válasza:

Nem lesz semmi élénkítő hatása, van erről egy csomó ellemzés szerintem. Azok tudják valójában igénybe venni, akik eddig is kaphattak kölcsönt, csak rosszabb feltételekkel.


Akiket állítólag támogatnak vele, azok pont nem fognak ebből kapni. Viszont kiválóan vissza lehet élni ezekkel a pénzekkel, és magasabb kamatra pihentetni valahol, valódi fejlesztés és beruházás nélkül.

2013. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

előző: nem a kis-és középvállalkozásoknak adják? dehogynem! márpedig a középréteg teremti a munkahelyeket, nem a nagyvállalatok/nagyvállalkozók.


és a felhasználási módok: beruházások, forgóeszközök, illetve EU-s pályázatok önrészére fordíthatók + drágább hitelek kiváltására

2013. ápr. 30. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Éppúgy nem fogja élénkíteni a gazdaságot, ahogyan az egykulcsos adó sem tette.

A Bankok most is csak annak nyújtanak hitelt, akik hitelképesek és megalapozott kérelmet nyújtanak be.

A vállalkozások csak akkor bővítenek, főleg hitelből, ha lesz a termékeikre fizetőképes kereslet. Az viszont egyre szűkül.

Nem véletlen, hogy sem a bankok részéről nincs nagy hitelnyújtási hajlandóság, de a vállalkozások sem kapkodnak érte.

Ez megint csak Matolcsy által megálmodott tündérmese.

2013. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Komplikato ***** válasza:
3-as mindent leírt.
2013. ápr. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as és 4-es, kérlek áruljátok el, mi a gond azzal, ha a bankok csak akkor adnak hitelt, ha azt látják, hogy vissza is tudod fizetni? Nem pont ennek az ellenkezőjébe bukott bele sok ember?


És miért ne élénkítené a gazdaságot ez a lépés? A hitel tartja pörgésben a gazdaságot, persze nem a felelőtlenül kiadott hitelekről beszélek. Ja, és ezt a hitelt nem csak belföldi piacra termelő, hanem külföldre is exportáló cégek is felvehetik értelemszerűen. Ha tudnak bővülni ezek a cégek, akkor meg több embert vesznek fel.


Egyébként a hírre még a forint is erősödött ma.


Én egyébként nem értem. Már az alacsony kamatú hitel sem jó. Akkor mi lenne a jó? PÁRTPOLITIZÁLÁSTÓL, BÁRMELYIK POLITIKAI OLDALT SZAPULÁLÁSTÓL MENTES véleményt kérnék!

2013. máj. 1. 00:07
 6/7 The Evil Twin ***** válasza:

Kérdező, nagyon jó az alacsony kamatú hitel, Matolcsy biztos a Mennybe jut majd miatta, csak éppen nem a hitel kamataitól függ, hogy beindul-e a gazdaság, vagy sem.


Emelkedő fogyasztás is kell mellé, azt nagyon jól leírtad, hogy a hitelből lehet bővülni, de nincs miért bővülni, ha nem bővül a fogyasztás.


Márpedig nem teszi, is nem is nagyon fog, a jelenlegi adókörnyezetben. Nézz nyugodtan utána, ezt nem mondatja velem semmilyen oldal.

2013. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt mindenki nézze meg ezt a filmet.


http://www.youtube.com/watch?v=JcbMW5Y5HxY


Amúgy szerintem matolcsy lépése nem rosz. Semmivel nem roszabb mint az mszp-s vezetésé. És ezt úgy írom, hogy jobbikos vagyok.

2013. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!