Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Csak a szél című film...

A Csak a szél című film mennyire mutatja be jól egy külföldi számára a cigánysággal kapcsolatos problémát?

Figyelt kérdés

Tegnap néztem meg a filmet.Gondolom még nem sokan látták, röviden összefoglalom azoknak akik nem látták:


A film egy 4-5 fős roma családról szól. (2 gyerek, dolgozó anyuka, Kanadába kivándorolt apuka és egy mozgássérült nagypapa)

Az anyuka persze egyik munkahelyről rohan a másikra (ahogyan az szokásuk).

A filmben az egyik jelenetben két rendőr beszélget, és akkor elmondják,hogy miket csinálnak a romák az öregekkel, ezt jó,hogy elmondták szerintem, mert egyébként nagyon egyoldalú lenne a film.

Ami még problémás, hogy a filmben egy faluban ölik le a cigány családokat, sorban egymás után, eközben a valóságban ez nem így volt, és a film elején elmondják,hogy valós eseményeken alapszik.

Így pedig olyan, mintha a rendőrök hagyták volna,hogy egy faluban ez megtörténjen, és ez egy külföldi számára nehezen derül ki, hogy valójában más-más helyeken történtek a gyilkosságok.(mert ha egy faluban 2x gyilkolnak akkor könnyű lett volna elkapni őket)


Aki látta, attól kérdezem,hogy neki mi a véleménye?Hogy tetszett a film?


2013. máj. 1. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a Fliegauf filmje? Liberális propagandahazugságok tömkelege...
2013. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon eseménytelen volt a film, persze voltak benne érdekes gondolatok. Összességében tetszett, de még egyegyszer nem nézném meg.

Azt jól bemutatta a rendező, hogy mit jelent ma Magyarországon cigánynak lenni. Például, hogy rettegned kell, mert a szomszédodat is megölik, csak mert cigány. A film szerintem is kissé egyoldalú, de én végig úgy érzékeltem, hogy a kisfiú nézőpontján keresztül halad a történet, így nem baj, hogy egyoldalú: a történet az ő olvasatuk.

2013. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!