Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a holokausztért jár pénz a...

Ha a holokausztért jár pénz a túlélőknek, azok rokonainak akkor a malenkij robot, és a hadifoglyoknak miért nem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben biztos javítson ki valaki, de én úgy tudom hogy a malenkijeseknek (akiket csak úgy felkaptak az utcán és elvittek szibériába meg egyéb helyekre és vagy ott nem sokkal, vagy hazatérésük után pár évre rá meghaltak) meg a hadifoglyoknak nem jár semmilyen támogatás.

Ha pedig nem jár nem értem az okát, ott is emberek haltak, ráadásul ott tényleg sok ember halt meg, mert manapság nem találunk minden bokorban egy-egy túlélőt meg rokonát, és nem tudok olyan emberről aki ezért támogatást kapna. Ismerek egy pár ilyen történetet és ott az áldozatok általában nem éltek addig ameddig sok holotúlélő hogy még 90 éveket is megélnek (ők konkrétan hazajöttek meghalni, egyről se tudok aki megélte volna a nyugdíjas kort, tehát azért lehetne vitatkozni hogy mennyire volt durva a holokauszt ehhez képest, és akkor mi miért nem követelünk kárpótlást meg bűntudat keltést), a rokonokat meg elcsendesítette a kommunista kormány.

Egyébként valaki a rokonságában tud ilyen történetet?

Mert a holosztorikat ismerem, konkrétan az összes zsidó ismerősömnek fejenként 20 túlélő rokona van, ezért szoktam egy kicsit ledegradálóan tekinteni erre, mert viszont a malenkij sokkal halálosabb volt, és még sincs róla annyit beszélve.



2013. máj. 6. 19:58
1 2
 1/12 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
38%
Mert ők nem mennek kérni. Néma gyereknek anyja se érti a szavát.
2013. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
40%
szerintem egyértelmü a válasz,nem?de inkább nem irom le.
2013. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

mert ők zsidók, és nekik minden jár, és mindent megtehetnek.

de megjön még a böjtje nagyon remélem.

2013. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan.
2013. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Mennyit kapnak a holo túlélők?
2013. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
holokausztért sem jár, csak adnak
2013. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
89%

Bírom, amikor nulla ismerettel kérdeztek és válaszoltok.


"1992. évi XXXII. törvény

az életüktől és szabadságuktól politikai okból jogtalanul megfosztottak kárpótlásáról

Kárpótlás a szovjet kényszermunkára hurcolásért"

2013. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
sokat kapnak. én ismerek egy vén nőt aki kint töltött 2(!) hetet az egyik "haláltáborban", és most még mindig kapja a kárpótlást, meg még az unokái is.
2013. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
A málenykij robotért és a hadifogágért is járt kárpótlási jegy.
2013. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Komplikato ***** válasza:
81%

"Mennyit kapnak a holo túlélők?"

Ha jól tudom 100-110.000 netto havonta. De nem tudom ebben az idén elfogadott 25% emelés benne van vagy sem, szerintem még nincs. Mondjuk csak nekem fura, hogy ezt az összes egyenesági leszármazott kapja? Hiszen nyilván így egyre több embernek fog járni. meg azért 3-ik, 4-ik, 5-ik generációnak adni a jogosság eléggé vitatható, nem?


A málenkij robottal az a baj, hogy mi hiába tudjuk mi volt az, hivatalosan hadifogság volt és mivel mi üzentünk hadat ... nem nagyon fog senki támogatni minket nemzetközileg. A kárpótlási jegyet meg, néhány pénzügyileg okos ügyeskedőt leszámítva, a többség kenhette a hajára.

2013. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!