Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is felszámolja...

Szerintetek is felszámolja demokráciát a Fidesz? Vagy eddig nem is demokráciában éltünk rendszerváltás után, hanem valami másban, és ez lenne az igazi demokrácia? Vagy semelyik nem az?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 10:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

" Jó ha nincs demokrácia akkor az majd jövőre kiderül a SZABAD, ANONIM, VÁLASZTÁSOKON! :D"


De jó lehet így felfogni a dolgokat. Egyszerű élete lenne az embernek... ha van választás, akkor van demokrácia, csupán akkor ennyiből áll a demokrácia

2013. máj. 11. 11:36
 12/15 Skyra Diamonds válasza:

Szerintem nincs ma demokrácia Magyarországon. Lehet, hogy néhányan a jelenlegi kormány tisztességes tagjai közül, törekednek erre, de a többség, a hatalom és a pénz képviselői ezt megakadályozzák. Véleményem szerint a demokrácia eredete egy tiszta, humanista törekvésre vezethető vissza, amely a népuralmat, mai értelemben a kisemberek érdekeit, helyezi előtérbe. Ez egy kissé utópisztikus törekvés, hiszen minden két lábbal a földön álló ember tudja, hogy az idők folyamán, a jó irányba elinduló szellemi törekvések mindig megbuktak a valóság talaján. Hogy miért is? Mert az emberi önzés, a hatalom és a pénz szeretete gellert adott neki.

Ha ténylegesen meg akarna tenni mindent a FIDESZ azért, hogy változtasson ezen a helyzeten, akkor kampányt kellene indítania több lényeges irányvonal alapján.

Ezek a következők a véleményem szerint:

A jogrendet alapjában át kellene alakítani, de úgy, hogy megszűnjenek a kiskapuk, és a vádalkura lehetőséget adó helyzetek. Az mai "igazságszolgáltatást" ne a pénz és a hatalom irányítsa. Egy tárgyaláson a "Szent István-i" alapvető emberi értékek érvényesüljenek, ne különböző kibúvók és praktikák alapjára hivatkozva úszhassa meg a "bűnös" a felelősségre vonást. A megtörtént és bizonyított esemény legyen a középpontja és mindenki, aki bizonyíthatóan vétkezett, vállalja a felelősséget és bűnhődjön érte. Kezdve például a volt jegybanki elnökön és a volt vezetőkön keresztül, akik hozzájárultak ahhoz, hogy eladósították az embereket, ugyanakkor ők úgy élnek, mint "Marci Hevesen". Az elmúlt rendszerekben és a maiban is, viselje mindenki a felelősséggel járó elszámolást is. Alkalmazzanak a számonkéréskor börtönbüntetést, vagyonelkobzást annál, aki tömeges következményű tettet hajtott végre. A Fidesz pedig a saját soraiból is vonja felelősségre az elhajlókat. Ezzel törjék le az erkölcsi fertő folytatását, mert ma elsősorban etikai válság van a világon, amely gazdasági válságon keresztül jelentkezik.

Az Unióban hasonló a probléma. Ahelyett, hogy a kis és elmaradottabb országok felzárkóztatásával foglalkoznának, ami a fő feladatuk lenne,- mint azt Morvai Krisztina is tömören és lényegre törően elmondta,- ahelyett elterelik a figyelmet más dolgokkal, esetünkben Magyarország támadásával. Arra kérek minden jóérzésű embert, hogy fogjunk össze és indítsunk kampányt véleményünkkel, hogy próbáljuk jobbá tenni a hazánk és Európa sorsát. A többi irányvonalat folytatom, ha van rá érdeklődés.

Aki egyetért, jelezze.

2013. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A demokrácia a nép uralmát jelenti, azaz az történik, amit a nép akar. Ez most nem teljesül, így nincs demokrácia. A rendszerváltáskor még megvolt, de valahol elveszett útközben."


Tényleg volt a rendszerváltáskor diktatúra???

Én másképp emlékszem.


Ha körülnézel a hatalmukat átmentett komcsik és a "demokratikus" rendszerváltáskor magukat rablóprivatizáció során megszedő milliárdosok fújják a passzátszelet.

A népet nem kérdezték meg semmiről, csak bejelentették, hogy holnaptól ez van, mostantól ezt kell szeretni.

2013. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Elírtam, a "Tényleg volt a rendszerváltáskor diktatúra???" helyett DEMOKRÁCIA.


Ráadásul a szovjet csapatok 1991-ig Magyarországon állomásoztak, nem voltunk szuverén ország.


Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, miszerint melyik korban volt demokrácia Magyarországon?

2013. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Még demokrácia van .De egyre épite le pl az alkotmány modósitás . Az ab dőntésének a figyelmenkivül hagyása ezek a jogállmot épitik le. A 2-3 mad miat azvan amitők akarnak tehát mások nem szólhatnak bele a dőntésekbe ez nagymértékben sérti a demokráciát.

Olyan természetesen soha és seholsincs 100 os demokrácua mert mindig vanak akiknek elentétes véleményükvan az egyik sarokkőve hogy a tőbbség akarata érvényesüljőn ami lehetetlen a 2/3 os fideszel szemben persze ezt a 2/3 ott a választók adták nekik akik nem szavaztak azok tartózkódtak. A másik alapkőve a szabd választások aminek a hozáférhetőségét sulyosan korlátozta és megkőnyitete az álampolgárság felvételét ami egyenlő a szavazati jog megszerzésének a megkőnyitéséval igy megúgorhat a szavazó bázisuk ami a választások tisztaságát kérdőjelezi meg. A másik a regisztrációhoz kőtés ezel az ithon élő szavazók számat csőkentete szándékosan. Tehát nővelte azok arányát akk nem tudják mi fojik itt és nem érintő őkat a negativ intézkedések csak a nekik pozitivak érinthetik őket is azokét viszont akik élnek és tudják mi fojik itt csőkentete a várható légyszámukat . ez befojásolja a demokrácia szintjét.

2013. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!