Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani töri érettségiről? Ilyenek voltak benne:romák helyzete, Európai unió stb.

Figyelt kérdés

Én jövőre fogok érettségizni,szóval a tanároktól hallottam hogy ilyenek voltak benne:

Jellemezni kellett a romák helyzetét,az Uniót stb..

Ezek sokkal inkább társadalomismereti mint történelmi kérdések.

A tanár mondta hogy valamire ő se tudta a helyes választ és volt olyan amit nem is tanultak

A politika már ide is begyűrűzik?

Itt is megnézik hogy ki balos vagy jobbos?

A saját véleményemet inkább le se írtam volna.

És jövőre még feljebb szeretnék emelni a ponthatárokat.

Ennyire unatkozik Rózsika néni?



2013. máj. 15. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Itt nem a nagybetűs HELYES VÁLASZT várják, hanem kíváncsiak rá, hogy tudsz-e érvelni, használni forrásokat, tudod-e alkalmazni a történelem szakszavait.


Valószínűleg, egy elfogadható, meg nem támadható választ, bármilyen irányból nézik, el kell fogadniuk.

2013. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
töri érettségi = értő olvasás ...
2013. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Hát pedig a történelem három ágból áll. Ipar, mezőgazdaság és állattartás és társadalom. A történelem ezekről szól, és az csak egy lexikális önmagában semmit sem érő mellékszál, hogy 1001ben koronázták Szent Istvánt, vagy 1222ben adták ki az aranybullát.

A tanárod meg elég buta lehet, ha nem tudott valamit a középszintű érettségiből.

Szerinted hogy nézni meg, hogy ki jobbos és ki balos? Nem véleményt kérdeztek, hanem a tényeket. Szerintem nagyon is helyes, hogy pont a cigányság helyzetét kérdeztek, ugyanis sok az önjelölt társadalomtudós a cigányságot illetően, már a középiskolában.

Egyébként igen, begyűrűzik a politika az oktatásba. Te is Rózsika nénizel, attól függetlenül, hogy az oktatáspolitikája milyen, szerintem halvány lila fogalmad nincs róla, hogy tulajdonképpen milyen változások is vannak az oktatásban, vagy hogy egyáltalán mi folyik a világban, vagy hogy miről szól a politika.

Magasabbra emelik a ponthatárokat... Sehol sem hallottam megemlíteni mellékszálként, hogy a tömegképzéses szakokat csökkentették elsősorban. Ki fog eltartani ennyi médiaszakos szabadbölcsészt, vagy azt a sok BGFes pénzügy és számvitelest?

A mérnökképzéseket miért nem faragták le? Talán, mert mérnökökre egész Európában hatalmas kereslet van?

Think about it...

2013. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Próbálják agymosni a fiatalokat.

Szerencsére a tapasztalat azért erősebb és dominánsabb.


A cigányok helyzetének mi a lóturó köze van a középiskolás történelemhez?

Az EU még hagyján.

Na ,de a cigányok?

2013. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Itt is mint bármelyik érvelő fogalmazásban nem a véleményedet nézik (mert azért olyan pert akasztanak az adott állam nyakába, hogy ihaj), hanem hogy azt korrekt érvekkel, történelmi példákkal, szaktekintélyekre való hivatkozásokkal, meg spéci szakszavak használatával alkoss egy valamilyen véleményt, lehetőleg olvashatóan, tagoltan és minél kevesebb helyesírási és nyelvhelyességi hibával. Ha ezt korrekten összehozod, bármi lehet véleményed megkapod a legjobb minősítést.
2013. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

"A cigányok helyzetének mi a lóturó köze van a középiskolás történelemhez? "


Benne van a negyedikes törikönyvben haver. Kár, hogy sosem nyitottad ki. (Vagy csak még el sem érted a 12. osztályt...)

Egyébként sem kellett hozzá társadalomtudósnak lenni, korfát elemezni földrajzból (is) 9. tanulnak a középiskolások. Ha leírta az ember a sátor formájú korfa általános jellemzőit és összehasonlította az általános nyugati társadalmi modellel már megkapta a pontok kétharmadát és még le se kellett írni a szót, hogy cigány.

A cigányok helyzetéhez inkább a nagy magyar valóságnak van köze. Kíváncsi vagyok hányan ismerik innen a cigányság valódi társadalmi helyzetét azon a demagógokon kívül, hogy "igenisvancigánybűnözés" "lakatosvajdaismegmondta" "majdajobbikrendetrakna".

2013. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A XXI. századi történelem elvileg tananyag, gyakorlatilag az iskolák egy jelentős részében csak nagyon ímmel-ámmal tanítják, így gondolom olyan kérdést akartak feltenni, amire konkrét tanulmányok nélkül is tudsz válaszolni, csak úgy IQ-ból. Ha meg nem tetszik, vannak alternatívák.
2013. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6.

Évekkel ezelőtt érettségiztem , mi semmit tanultunk a cigányokról , csak ,hogy van ilyen kisebbség itt.Nem is voltak ilyen tételek.


A történelem óra ne szociológia óra legyen.

2013. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Te is Rózsika nénizel, attól függetlenül, hogy az oktatáspolitikája milyen, szerintem halvány lila fogalmad nincs róla, hogy tulajdonképpen milyen változások is vannak az oktatásban, vagy hogy egyáltalán mi folyik a világban, vagy hogy miről szól a politika. "


Na akkor világosítsál már fel hogy mi is folyik a világban,oktatásban,politikában stb..!!

2013. máj. 15. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Olvasd tovább...
2013. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!