Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk kisebb országok (pl...

Nálunk kisebb országok (pl Izrael) miért tartanak fenn komoly hadsereget?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 18:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
31%
tudjátok miről szól a talmut? ismeritek? na olvassáok el, aztán legyetek ilyen nagy divat-zsidóbarátok. olyan tudatlan némelyik ember. olyan dologért áll ki, amit nem is ismer. ennél szánalmasabb dolgot én nem tudok elképzelni.
2013. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
A hatnapos háborúban nem az arab országok támadtak Izraelre, hanem Izrael támadott rájuk.
2013. máj. 16. 19:55
 23/41 anonim ***** válasza:
Azért mert olyan területen vannak, ahol rengeteg konfliktus történik. Izrael meg általában valamiért nem az elszenvedője ezeknek. Sokkal inkább az okozója, főleg a "saját országán" belül. Persze ők is szenvednek el talán kisebb vereségeket, és mindenképpen vannak áldozatok, de amit manapság a palesztinokkal csinálnak, enyhén szólva durva. De többet inkább nem mondok.
2013. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
2013. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
93%

A körülmények miatt tessék a Palesztin Nemzeti Hatóságnál reklamálni Ciszjordániában és a Hamásznál Gázában. Rájuk van bízva a terület. Élő pajzsnak meg a palesztinjaid használják a saját népüket azzal, hogy civil központok mögül lövöldöznek és ártatlan civileknél rejtenek el pokolgépeket.


A határlezárásról annyit, hogy Izrael és Egyiptom sem vágyik túlzottan a palesztin bevándorlókra, az ENSZ elmarasztalta Izraelt a falhúzogatások miatt ahogy a Hágai Nemzetközi bíróság is, de Izraelt ez nem igazán foglalkoztatja.


Ja és a tüntetőid békésen követ dobáltak a katonákra erre a tekintélyes létszámú szám szerint 200 tüntetőből egy tucatnyit is megsértett a belélegzett könnygáz miatt. Tényleg agresszívak ezek az izraeli katonák. Ezt a hatósági brutalitást...


Ne érts félre, Izraelnek is megéri a pénzét, de a palesztinokat ártatlan báránykáknak beállítani azért tényleg barokkos túlzás.

2013. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%
Mennyi izrael talpnyalója van itt. Damaszkuszba meg ok nélkül bombákat dobálnak, amibe 300 ember halt meg, és többszázan sérültek meg.
2013. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
27%

jólvan szépen kitértél a válaszadás elől, mint ahogy megszokhattuk tőletek.

valóban, én nem állítottam be a palesztinokat ártalmatlannak, mert tényleg vannak választámadásaik, válaszmerényleteik. De amit a zsidók csinálnak ott, az mindent felülmúl, na meg még ki tudja mikről nem tudunk. Arról híres a média ugyebár, hogy beszámol a zsidók bűnéről, és nem csak az ellenük elkövetettekről.

2013. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
87%

"tudjátok miről szól a talmut?"


Először is, Talmud és nem "talmut". Ha már okítani akarsz egyeseket róla legalább próbáld már meg helyesen leírni. Másodszor, egy 2500 éves könyvnek ami 3-4000 éves szokásjogot foglal össze, mai aktualitása már semmilyen téren sincs. Harmadszor, az egyik rész ( a hat közül) és annak az egyik fejezete alapján megítélni a népet elég necces, pláne hogy még azt is rosszul és pontatlanul sikerült lefordítania az anticionistáknak magyarra.


De nyilván nincs olyan szerencsém, hogy az egyik felvilágosult nem linkel be egy ferdített verziót zsidók gonoszságát bizonyítandó.

2013. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
27%

ja, szóval neked már az anticionistákkal is bajod van? :) mondjuk származásodból kiindulva megértem.

igenis van aktualitása, mert a cionizmus az sajnos még egy élő dolog.

Mégis milyen nép lehet az, aminek az ősi könyve szabad utat ad más vallásúak megölésére? ők, a tolerancia népe

2013. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
87%

Nincs bajom az anticionistaákkal, csak annyit mondtam, hogy pocsék az angoltudásuk. Persze lehet, hogy direkt ferdítenek, de legyünk jóhiszeműek.


"mondjuk származásodból kiindulva megértem."


Nem vagy antiszemita, áhh nem.... Amúgy nem vagyok zsidó ezzel mellélőttél.


"igenis van aktualitása, mert a cionizmus az sajnos még egy élő dolog.

Mégis milyen nép lehet az, aminek az ősi könyve szabad utat ad más vallásúak megölésére? ők, a tolerancia népe"


Akkor mi a véleményed a Korán vagy a Biblia hitetlenekhez való hozzáállásáról? A katolikus egyház nagyon gyorsan megtalálta az ideológia szálat a hitetlenek mészárlására, mohamedán hit meg egyik alaptétele az hogy a Próféta szavát, ha kell fegyverrel kell terjeszteni.


Bele kell törődnöd a legtöbb vallás képviselői ki nem állhatták/ják a hitetleneket. Csak a zsidóknál fennakadni ezen egészen érdekes dolog nemde? Ezer éve így volt azóta meg a társdalom szekularizálódásán múlik, hogy egy adott vallás mennyire érvényesülhet.


Amúgy a zsidó vallásról:


[link]

2013. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!