Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a kormány által felkért nemzetközi jogászok is hibákat találtak az alkotmánymódosításban?

Figyelt kérdés

"Martonyi április 15-én jelentette be, hogy nemzetközileg elismert alkotmányjogászokat kért fel, hogy alkossanak véleményt a negyedik módosításról, melyeket később fel lehet használni. A szakvélemény költsége tízmillió forint, melynek elköltését a miniszter a megalapozatlan támadások miatti fontos lépésnek értékelt.


Viszont a szakvélemény szerint az alkotmánymódosítás a “demokratikus államokban közösen elfogadott alkotmányos standardokkal és az európai normákkal” nem mindenhol van összhangban. "


[link]

[link]


2013. máj. 19. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Az összes módosításra van uniós példa szóval ha valamit bírálnka, akkor mások alkotményát is viszgálni kell ... különben is miért csak a magyar alkotmányt viszgálják? eddig egyetlen egy alkotmányt se akartak kinyitni ...

Ez politika kérem szépen ... Baloldali politikusok nem akarnak jobboldali példákat látni ...

2013. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy én sem igazán értem mit lovagolnak folyton az alkotmányon. Döntő többségében ugyan az mint az eddigi. Át lett nevezve az ország hivatalos neve, meg belevették az elejébe Istent és ennyi. Ez engem ateistaként nem akadályoz semmiben.
2013. máj. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 50felett ***** válasza:
100%

Ja, meg amit eddig biztositani kellett valamit népnek,mert az alkotmány erre kötelezte a kormányt, most elég ha,

csak "Törekszik".

2013. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma 15:14


Azért közel se. Azok aki általában védik lusták utánanézni, csak annyi van, hogy a fidesz hozta akkor biztos jó.

2013. máj. 19. 15:37
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Na, miért, mi nem jó benne?
2013. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Ráadásul még nem is az alkotmánymódosításokat vizsgálták , hanem az eredeti Alaptörvényt. Az alkotmány módosításával simán beemelhetnek következmények nélkül az uniós joggal összeegyezhetetlen intézkedéseket is.
2013. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Mert az egész Alaptörvény már eredetileg sem felelt meg egy demokratikus állam jogszabályainak.

Sólyom László is nagyon rossz véleménnyel van róla.

Csak a Fideszeseknek minden jó, amit a Vezérük csinál.

2013. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De úgy konkrétan mi a makkom nem jó benne? Jobbikos vagyok, szóval ne mondjátok, hogy fideszbérencként tetszik nekem. Nem, nem tetszik, de semmi bajom nincs vele. Milyen eszement agyatlanság van benne? Most komolyan?
2013. máj. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!