Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van Magyarországnak élhető...

Van Magyarországnak élhető jövője?

Figyelt kérdés
Óriási az adósság, szinte nincs magyar (Magyarországon magyar tulajdonban lévő) ipar, az oktatás színvonala a nullához konvergál, a szociális élet facebook-ozásból/szappanopera nézésből/részegedésből áll. A politika a valódi problémák helyett istennel, rasszizmussal, mocskolódással foglalkozik. Teljes a gazdasági, szociális, politikai és intellektuális hanyatlás. Mi lesz így?

2013. máj. 20. 12:07
 1/9 anonim válasza:
100%
Majd a jövő megmutatja.
2013. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Igen van. Akkor, ha egy szakmában pl informatika nagyon magas szintű tudást elsajátítasz, akkor simán megkeresheted a 300e nettót is és ez még sok más szakmára is igaz. Rengeteg olyan vállalkozás van itt, ami nagyon jól fizet, mint pl Audi, Mercédesz. Szinte alig van olyan terület, ahol ne lenne ilyen.


Az adósságról annyit, hogy a legtöbb nyugati országnak még nagyobb az adóssága, tehát ott arra kell ügyelni, hogy kezelhető legyen, lehetőleg belső adósság legyen és nem lesz baj.


Az oktatás? Ingyen diplomának ne nézd a fogát. Én is ingyenes felsőoktatásba járok és tudom, hogy e mellett kell tanulnom sokat ahhoz, hogy el tudjak majd helyezkedni. De azért ez mindenhol máshol is így van ahol nincs a gyerek mögött egy olyan szülő, akinek vastag a tárcája.

2013. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem itt minden így marad, sosem lesz jobb.
2013. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a saját jövőmről beszéltem, hanem az országéról. Informatikus vagyok és jól keresek.
2013. máj. 20. 12:44
 5/9 rémuralom ***** válasza:
Könyörgöm, miért ragaszkodunk annyira a magyar tulajdonhoz? Ha Simicska tömi a zsebét röhögve a csóró népen, az mennyivel jobb, mintha teszem azt egy Smith nevű brit tag tesz ugyanígy? Nem bőven elég, ha van ipar Magyarországon (teljesen mindegy, milyen tulajdonban), amely magyar embereknek ad munkát?
2013. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ad munkát mert olcsóbban dolgozunk mint nyugaton de mégis Európa közepében élünk ezért nem kell messzire menni az olcsó munkaerőért, és nem mindegy mert kiviszik az országból a pénzt. Tehát élősködnek rajtunk.
2013. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dick Esmen ***** válasza:
Kell,hogy legyen.
2013. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 rémuralom ***** válasza:

"és nem mindegy mert kiviszik az országból a pénzt. Tehát élősködnek rajtunk."


Jó, oké, hogy ne siklódjon ki a vita, elfogadom, hogy igazad van: a külföldi tőkések élősködnek rajtunk.


Azonban.


Szerinted a magyar nagytőkés mit csinál, ha a külföldi élősködik? A magyar oligarcha jófej, a külföldi meg nem az? Miért? Azt ne mondd, hogy azért, mert itt adózik, mert egyrészt az itt befektető külföldi is adózik itt, másrészt a magyar is simán kiviheti a pénzét valami adóparadicsomba. Viszi is, hallottuk, mekkora siránkozás volt nemrég a ciprusi bankválság kapcsán. Szegény Schobert Norbit is majdnem megsajnáltam, amikor Facebookon olvastam a panaszkodását, hogy egy barátjának mindene odaveszett Cipruson.


Szóval adó kilőve, ez nem attól függ, hogy magyar-e az illető vagy külföldi. Mást tényleg nem tudok elképzelni. Vagy a dolgozóknak ad valami lelki pluszt, hogy magyar tulaj zsebébe lapátolják a profitot? Nem hiszem, hogy ez a jelenség tömeges lenne; ha az embert kizsákmányolják, akkor tökmindegy, hogy milyen nemzetiségű a kizsákmányoló.


Tehát: vagy élősködő és kizsákmányoló a magyar nagytőkés is meg a külföldi is, vagy egyik sem az. Így aztán továbbra sem értem, mi a különbség a magyar és a külföldi tulajdon között.

2013. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha magadnak csinálsz, akkor neked lesz Magyarországon élhető jövőd. De másokkal (pl. úgy amblokk a nemzettel, a magyarsággal, az országgal) ne is foglalkozz, mert nem érdemlik meg.
2013. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!