Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan befolyásólná magyarorsz...

Hogyan befolyásólná magyarország gazdaságát, egy közel keleti világháború?

Figyelt kérdés

Nagyon forró a helyzet a közel keleten. Amennyiben világháborúba torkollana, az miképpen érintene minket?


Ugyan mi nem lennénk tevékeny résztvevői benne, de az a gazdasági közösség melynek tagjai vagyunk lehet, hogy elszenvedne olyan veszteséget, mely érzékenyen érinthet minket is.


-Egy meggyengűlt ország kisegítése, bedontheti az eurót?


-A Ft-ot bedöntheti, az Euró bedőlése és az Unió válsága?


-Összeroppanhat az Unió, olyan formában hogy cselekvőképtelen lesz?


-Hírtelen, drasztikusan eladósodik az ország, mivel a kölcsönök devizaneme inflálódik illetve a pénznemek egymáshoz képesti értéke nagy mértékben változik?


Milyen előrejelzésid vannak? Mennyire reálisak az aggályaim?


2013. máj. 21. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy működik egy világháború, hogy egy regionális konfliktusba beszáll mindenki más is a buli kedvéért, annak oka kellene, hogy legyen.


Egyébként pedig nem tudom miért hiszed azt, hogy problémásabb a Közel-Kelet, mint máskor. Melyik országok? Szíria? Asszad már harmadik éve nem bír a saját ellenzékével, se ők vele. Irán alig jobb, mint Észak-Korea szájhősködés terén, Irak folyamatosan békésebb lesz, nem tudom honnan szedted, hogy extrém veszélyes a helyzet most.

2013. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz háború keleten.


Olyan óriási gazdasági pusztítás ,leépülés meg nem lenne amit felvázoltál.Megéreznénk , mert megéreznénk de ne fessük az ördögöt a falra.

2013. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nos, olyan, hogy közel-keleti világháború nem létezik. A világháború azért világháború, mert (szinte) az egész világ érintett a harcokban.

Előre leszögezem, hogy semmi jele nincs annak, hogy hatalmas háború törne ki az araboknál (ki ellen harcolnának mégis?), de ha kitörne és olyan területeket is érintene, amik olajjal látják el a fejlett világot, akkor nyilván emelkedne az olaj ára, ami miatt elképzelhető lenne erőteljes külföldi beavatkozás, hogy pár hónap alatt eldőljön a konfliktus sorsa. Ha nem érintene olajtermelő területeket, akkor pedig pont lekakilnánk, az olajon kívül az egész arab világ nulla gazdaságilag.

2013. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a háború világháború lenne akkor már nem lenne közelkeleti. De ha lenne is valószínűleg semmilyen hatása nem lenne itt.
2013. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

22 éve dúl a háború Közel-Keleten. Legalábbis amiben úgy a "világ" benne van. Kezdve az Öböl-háborútól (1991), azóta próbál a "civilizált világ" demokráciát exportálni az arabokhoz.

Legalább annyi a résztvevő ország, mint a második világháborúban. Mi ez, ha nem világháború?

2013. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megköszönöm, hogy aggódásotok oly mértéket őlt, hogy már nem is foglalkoztok a kérdésben szereplő aggályokkal !


Nem az érdekel, miért nem tőr ki világháború, hanem az, amennyiben kitőrne, hogyan érintene minket ?


Nem releváns az a felvetés, miszerint mivel mi nem lennénk katonailag benne, akkor az nem világháború lenne. Hiszen, számos ország pl svájc sem volt katonailag benne egyetlen ilyen konfliktusban.


Gondoljátok át a kérdést és akinek szükséges, olvassa el a világháború kritériumat a wikiben. Ezek után kérnék értelmes a kérdésemre adott válaszokat.


Köszönöm.

2013. máj. 21. 18:12
 7/10 anonim ***** válasza:

"22 éve dúl a háború Közel-Keleten. Legalábbis amiben úgy a "világ" benne van. Kezdve az Öböl-háborútól (1991), azóta próbál a "civilizált világ" demokráciát exportálni az arabokhoz.

Legalább annyi a résztvevő ország, mint a második világháborúban. Mi ez, ha nem világháború?"


A Közel-Keleten mindenkinek a seggében ott van a sajtkukac, mióta világ a világ, de még háborúnak sem lehet nevezni az ottani fegyveres konfliktusok többségét. 30-30 szakállas gerilla lövöldözik egymásra pár éve a hegyekben. Ilyen Iraki háború szintű egyoldalú pofózásokat meg nem neveznék világháborúnak. Az USA jelképes katonai segítséget igénybe véve pár hét alatt elp*csázta az akkori legerősebb arab államot.



"Nem releváns az a felvetés, miszerint mivel mi nem lennénk katonailag benne, akkor az nem világháború lenne. Hiszen, számos ország pl svájc sem volt katonailag benne egyetlen ilyen konfliktusban. "


Mindkét világháborúban harc folyt gyakorlatilag az összes kontinensen Amerikát kivéve. Mondjuk ezért. Ha a Közel-Keleten háború törne ki, az Ázsiát érintené csak. Ráadásul gazdaságilag és katonailag sokadrangú országok félig gerilla harca lenne, fél évszázada elavult technológiával.


A válasz még mindig ugyan az: ha nem érint olajban gazdag területeket, akkor kb semmit nem éreznél belőle egyszeri hétköznapi polgárként.

2013. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dick Esmen ***** válasza:
Közel keleten háború lehet hogy lesz,de világháború?
2013. máj. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedvezően.
2013. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogyan befolyásólná magyarország gazdaságát, egy közel keleti világháború?


nincs magyar gazdaság nincs háború

ha mégis lenne háború akkor sincs magyar gazdaság

ha mégis lenne magyar gazdaság pont lexarnánk a háborút

2013. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!