Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek a multi cégeket. Mi a problémák velük?

Figyelt kérdés
Sok olyan emberrel beszéltem, akik azt mondják, hogy rossz ott dolgozni. De oda mennek, mert nincs más. Meg hogy nincs még egy kis szünet se, mert a termelésnek mennie kell. Max a kaja szünet. Az érdekelne, hogy tesz tönkre egy országot, egy multi pl egy kereskedelmi cég. Hogyan képes rá, mikor igazából a politikusok irányítanak. Mindenki véleménye vagy tudása érdekel.

2013. máj. 25. 14:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%
Mindössze annyi, hogy megszüntetnek minden munkahelyet, megvonják a lakosságtól a megélhetést, leverik béreket, felverik az árakat, növelik az adóterheket és csapnivaló minőségű termékeket produkálnak, melyeknél elsődleges szempont mindig az, hogy mielőbb tönkre menjen.
2013. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Erre mondom én azt, hogy polcfeltöltőnek, pénztárosnak, és az összes olyan munkakörben dolgozónak, akinek a dolgát egy gép egy viszonylag egyszerű programozással is el tud végezni, annak tökmindegy, hogy multicégnél dolgozik vagy sem, sehol nem lesz aranyélete.
2013. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
27%

A külföldi multicégek miatt ,a hazai kisebb cégek tönkremehetnek.


A multik általában adókedvezményt is kapnak ,a hasznot is kiviszik az országból.


Tehát a MAGYAR gazdaság kárára vannak.

2013. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi az eddigi válaszokat.Én azt csodűlom, hogy a politikusok ájuldoznak, hogy pl a samungnél, vagy a mercedesnél több ezren dolgoznak. Csak azt nem veszik észre, hogy akár itthoni cégeknél is dolgozhatnának tbb ezren, csak a feltételeket kellene megteremteni. Szerintem.

Várom még mások véleményét is.

2013. máj. 25. 14:46
 5/31 rémuralom ***** válasza:
62%

Ha a multicég tönkreteszi a magyar céget, annak nagy valószínűséggel az az oka, hogy a magyar cég versenyképtelenül termelt. Azaz vagy a minőség volt nagyon rossz, vagy az ár volt nagyon magas. Igen, tudom, hogy a kormányok versengenek a külföldi tőkéért, és ezért adókedvezményeket nyújtanak a multiknak, de az adókedvezmény önmagában nem elég ahhoz, hogy tönkretegyen minden kis céget.


Az egyébként nem véletlen, hogy az államok versengenek a multik befektetéseiért. Nem azért teszik, mert valami összeesküvésben vesznek részt, amelynek ez is része, és nem is azért, mert csak szimplán, bármiféle összeesküvéstől függetlenül ők maguk tönkre szeretnék tenni az országukat. Hanem azért, mert az itt beruházó multi itt teremt munkahelyeket, és itt ad megbízást kis- és középvállalkozások százainak beszállítói szerepkörben. Azaz nem tönkreteszik, hanem épp ellenkezőleg, növekedésnek indítják a magyar gazdaságot.


Dolgozói szemszögből pedig, mert ugye a kérdés erre vonatkozik, olyan nincs, hogy nincs még egy kis szünet sem. 8 órás munkaidőben 30 perc szünet jár, és ezt a multik becsületesen ki is adják. Ennyit, és nem többet, mert igen, a termelésnek mennie kell. Hogy ez a 30 perc nem elég arra, hogy pl. egy láncdohányos öt cigit elszívjon, meg még egyen is, meg vécére is elmenjen, az az ő egyéni problémája, tessék leszokni a cigiről, vagy legalábbis csökkenteni az adagot. És ahogy fentebb mondta valaki: aki csak árufeltöltőnek meg összeszerelő munkásnak alkalmas, annak magyar cégnél sem lenne aranyélete. Tessék nyelveket tanulni meg tisztességesen kitanulni egy szakmát, aztán mindjárt felvesznek emberibb munkakörökbe is.

2013. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
43%

Az a baj a multikkal , hogy a pénzt nem az országban forgatják meg , hanem kiviszik külföldre .

Emellett behoznak külföldi termékeket olcsóbban és azt árulják amikor meg lehetne venni hazai termelőktől .

Például nyáron minek kell Olaszországból és Spanyoloktól behozni a paradicsomot mikor itteni termelőktől is meglehetne venni a jobb minőségűt .

Vagy ha haza termelőktől vesznek akkor szó szerint fillérekért veszik meg tőle , a termelő meg kénytelen eladni , mert ha nem adja el nekik akkor rár

2013. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
26%

Elnézést kérek véletlenül elküldtem ,

Szóval rárohad a termés és nagyobb lesz a vesztesége .

Például megveszik a dinnyét a hazai termelőktől 20 forintért kilóját és ők eladják 110ft-ért kilóját .

2013. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
18%
Az egyes,és a hármas szépen leírta.Ezenkívül megölnek minket a mérgeikkel.
2013. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 rémuralom ***** válasza:
54%

"Az a baj a multikkal , hogy a pénzt nem az országban forgatják meg , hanem kiviszik külföldre ."


Kiváncsi lennék, mi a véleményed azokról, akik a Nyugat-Dunántúlról naponta vagy hetente ingázva Ausztriában dolgoznak. Az Ausztriában megkeresett pénzüket nem Ausztriában költik el, hanem Magyarországon, tehát "kifosztják", "kisemmizik" Ausztriát. Az nem baj?


"Például nyáron minek kell Olaszországból és Spanyoloktól behozni a paradicsomot mikor itteni termelőktől is meglehetne venni a jobb minőségűt ."


Például azért, mert olcsóbb, és nem feltétlenül rosszabb minőségű. Ha olcsóbban veszem a paradicsomot, marad pénzem másra is, akár más magyar árura. Amiből az itthoninak a legjobb az ár/érték aránya.


"Például megveszik a dinnyét a hazai termelőktől 20 forintért kilóját és ők eladják 110ft-ért kilóját ."


Akkor le kéne állni a veszteséges dinnyetermelésről, és termelni olyat, ami jobban megéri. Mert kartellért siránkozni a vidékfejlesztési miniszternél mindenki tud.

2013. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

5-ös. Én ezt saját tapasztalatból írom.

"Ennyit, és nem többet, mert igen, a termelésnek mennie kell. Hogy ez a 30 perc nem elég arra, hogy pl. egy láncdohányos öt cigit elszívjon, meg még egyen is, meg vécére is elmenjen, az az ő egyéni problémája, tessék leszokni a cigiről, vagy legalábbis csökkenteni az adagot."


Ezen jót nevettem. Én egy mobiltelefon gyárban dolgoztam. De csak tam. Hála az égnek találtam a végzettségemhez méltó munkát, az egyetem után 7 évvel.


De nekünk akkor úgy volt, hogy 12 óra meló alatt egyszer volt egy 20 perces szünet és egy 25. Közötte nem volt semmi. Volt olyan hogy "bónusz" szünet, ez akkor volt, ha túltermeltünk. De persze sokszor akkor se. Szóval ez a bónusz is 2 óránként volt 5 max 10 perc. És amikor én szóvátettem, hogy olyan nincs, hogy "bónusz" mert ez kötelezően járna. Akkor annyi volt rá a felelete. El lehet menni máshová dolgozni. Ez a mai napig nem változott természetesen. Ezt azért is tudom, mert vannak ismerőseim, akiket szintén oda száműzött a sors. De azért köszi a válasz. Várom még másokét is.

Ja és a 20-25 perces szünet is úgy volt és van is a mai napig, ha késtél 2 percet, akkor jött a "fegyelmi" és 3 után rúgták is kifele az embert. AZ utóbbi rám nem volt jellemző, mert én megettem vagyis inkább betömtem a kaját és mentem is vissza.

2013. máj. 25. 15:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!