Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi állhat a csecsemőktől...

Mi állhat a csecsemőktől kezdve mindenkire kiterjedő, kötelező, rendszeres szűrések és fizikális felmérések bevezetésének a hátterében?

Figyelt kérdés

Azt még csak-csak megértem, hogy a veszélyeztetett, idősebb csoportokat bizonyos kötelező szűréseknek vetik alá, de vajon minek kell egy 1 éves csecsemőt is fizikailag felmérni az államnak?


[link]



#nemzeti szűrőprogram
2013. máj. 28. 13:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nincs abban valami orwelli, hogy az államnak netán teljes körű adatbázisa lesz a polgárai fizikai és egészségi állapotáról, beleértve a súlyát, a vérnyomását, a vércukorszintjét stb., de még a vastagbele állapotát is?
2013. máj. 28. 14:23
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

"Mi állhat a csecsemőktől kezdve mindenkire kiterjedő, kötelező, rendszeres szűrések és fizikális felmérések bevezetésének a hátterében?"


Főleg az, hogy a magyarok nagy része puhos, göthös ember.

2013. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%
Mar hogyne lenne. A következo az lesz, hogy eloirjak, hogy mibol mennyit ehetsz naponta, es hogy mennyit kell mozogj, mert tulsulyos vagy, tul inaktiv es igy b tipusu diabetesz veszelyeztetett. Agyrem. Az allam mrg több hatalmat akar, hogy gondoskodjon mindenkirol es gondolkodjon mindenki helyett. Legyen minden kötelezo vagy tilos! Minel ostobabb vagy, annal jobb. Hihetetlen, hogy van, aki ehhez tapsikol.
2013. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%
egy ijen adatbázisnak tőb előnye mint hátránya. Kőnyeb lesz a kezelés pontosab adatokal hatékonyab lehet . Jó ha tudják előte mire vagy alergiás stb.
2013. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Andizsuzsi ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!


Elolvastad te egyáltalán az általad belinkelt cikket?


"A kicsikre furcsa, hogy kiterjesztik, meg emberi jogi szempontból is aggályos lehet. Mi van, ha valaki nem szeretné, hogy kötelezően belenézzenek a fenekébe (végbélszűrés)?"


"A programban megjelenik a vastagbélszűrés is, amelyen ötventől hetvenéves korig kétévente kellene részt venni"


Azért én egy ötvenes nem neveznék kicsinek:)

2013. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%
Hát ez bizony kérdező egy reptoidnáci-fidesznyik összeesküvés a dolgozó magyar nép ellen. Én már előre is félek. Jobban teszed, ha te is.
2013. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"e vajon minek kell egy 1 éves csecsemőt is fizikailag felmérni az államnak?"


Ez fura, én azt hittem, eddig is megvizsgáltak minden újszülöttet, és orvosi kontrollra is vinni kellett. Vagy nem így volt? :)

2013. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Andizsuzsi! Igen, elolvastam, és a hírekben is hallottam. Inkább nálad van olyan elemi olvasásértelmezési zavar, amivel ma már nehéz lenne leérettségizni is. A kicsik vizsgálatát és a vastagbélszűrést, két különböző mondatban említettem, és semmi sem utal rá, hogy az első mondatban szereplő közlés vonatkozna a második mondatra is. Egyrészt szűrik a kicsiket, másrészt másoknak meg a vastagbelét szűrik. Ennyire egyszerű, és erre bizony rá kellett volna jönni olvasás közben is.
2013. máj. 28. 16:22
 19/23 anonim ***** válasza:
49%

Konkrétan időpocsékolás mind az átlagember mind az orvos részéről.


Amíg valami krónikus vagy akár végzetes betegséget nem diagnosztizálnak nála, illetve nincs jelentős hatással a magánéletére, az ember magasról tojik az egészségi állapotára, mert látványos gond nincs vele. Ha meg van akkor már úgyis az orvoshoz rohangál az ember vele. Az meg senkinek se hiányzik, hogy pár órát álldogáljon azért hogy megmondják ő egy igazi mintapolgár orvosi szempontból, illetve az se hat meg senkit, ha az mondják neki, hogy 30 év múlva nagy baj lesz abból, ha 15 tojásos rántottával és egy felessel indítja a napot, esetleg úgy 5 kilót le kéne fogynia és ritkábban kéne hajat mosnia. Vagy a kedvencem, (szoftverfejlesztőként dolgozom) és az orvos megjegyezte szerinte túl sok időt töltök a gép előtt és ezzel sürgősen fel kéne hagynom. A fogproblémákat meg azért az átlagember is ki szokta szúrni magán, a dokitól csak a probléma megszüntetésének technikai kivitelezést várjuk.


Akit eddig sem zavart, hogy kirohad a fogsora annak az orvos is mondhat bármit. Fogászati beavatkozást erőszakkal meg tudtommal még nem lehet elvégezni.


Szerintem ezzel a kormány is tisztában van, csak a pénzbehajtásnak az újabba módja lenne, ha ennek elmulasztása miatt bírságolnának.

2013. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

A fogászati ellenőrzést én sem értem, tekintve, hogy most sincs túl nagy támogatás a fogmegtartó kezelésekre. :)

(Ha van egyáltalán.)

2013. máj. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!