Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogat a MÁV sportegyes...

Miért támogat a MÁV sportegyesületeket, szimfonikus zenekart?

Figyelt kérdés

[link]


Valaki elmagyarázná miért teheti ezt meg egy állami szervezet, mi szükség erre? A feladata az lenne hogy normálisan működő tömegközlekedést tartson fent, a bevételt pedig fejlesztésekre és állapotmegőrzésre fordítsa.


A sportegyesületek és a szimfonikus zenekar támogatása összesen 396 826 000 Ft kiadást jelentett csak 2012-ben ha jól látom. Vagy csak szerintem abszurd ez?



2013. máj. 30. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert a máv is adózik és az adót, ily módon visszakaphatja ... oylan ez mint a 1% adó felajánlás ...
2013. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem is visszakaphatja,hanem irányíthatja az adójának a sorsát ... ezzel reklámot is csinál magának ... szponzorok ezt gyakran kihasználják ...
2013. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát ez csak az adójuk egy része, ami egyébként az államhoz kerülne? Másik kérdés akkor: Mi értelme egy állami szervezetet megadóztatni?
2013. máj. 30. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:

A MÁV egy vállalat, Zrt. ezért adóznia kell.

Az mindegy, hogy ki a tulajdonosa.

2013. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lényeg hogy kőzpénzen teszi.

Ez a derék komcsokhoz nyulik visza ahol a cégek mind államiak voltak és gyakran támogatak ijeneket . Ezt hagyta rá a régi rendszer a máv meg nem akarja meg szüntetni mert pénzt szerezhet igy az ismerőseiknek a vezetők .


Amugymeg a verseny miat kell adót fizetniűk mert jogosulatlan előny lene.

Most halotam a hiradóban hogy egy 10 % haszonkulcsal dolgózó cég 27% át fizeti a bevételeinek adónak igy majd 3szor anyit fizet adónak mint a tulajdonosai nyeresége

2013. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ebbe logika nem sok van, akármennyire törvényes ez így...

A sportegyesület nem fogja megtolni a lefulladt mozdonyt, és megint a jegyárakat fogják emelni hogy ne menjen csődbe az egész vállalat, még így fejlesztések nélkül is.


Versenyt nem teljesen értem, tömegközlekedés megoldása közfeladat lenne, vasútnak pedig nem nagyon van versenytársa. A busz társaságok pedig alapból hátrányban vannak, a máv-hoz mindenképp több állami pénz folyik be.

2013. máj. 30. 22:44
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]

Európai jegyárak mellett, indiai színvonalon, államilag foltozott költségvetéssel működtetni egy vállalatot, és az adóját ilyenekre elszórni szerintem vicc. A kormány kezében is hasznosabb lenne, mint egy sportegyesületnél.


"Magyarország a 2011-es költségvetésben szigorúan közösségi közlekedésre 240.153,0 millió forintot költ, ebből a vasút 181.153,0 millió forint, a Volán 27.000,0 millió forinttal, a BKV 32.000,0 millió forinttal részesedik."

2013. máj. 30. 23:23
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez is érdekes cikk:

[link]

2013. máj. 30. 23:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha! Ha! Ha! Miből adózik a MAV? A veszteségeiből? Mikor volt nyereséges? Mióta kell a veszteség után adót fizetni?

Az 1 + 1% felajánlás csak a magánszemélyekre vonatkozik. Egyébként pedig tök mindegy hogy veszik ki a pénzt. A keleti PU-t pl. 10 évente iszonyat pénzekért felújítják és folyamatosan omladozik a vakolata. Az én házamat 30 éve vakoltattam és még 30 év múlva sem fog úgy máladozni, mint a Keleti 1 évvel a vakolás után. Kopp. Kopp. Említhetném még a soha el nem készülő metró költségeit. Metrót utoljára a Kádár rendszer volt képes kivitelezni Magyarországon. Esetleg említhetném az útépítések x*-es költségeit. Említhetném, hogy a nyugdíjrendszerben az állam a befizetések 40%-át nem képes visszafizetni a nyuggernek.

2013. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mávnak is kell adózni ...
2013. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!