Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ahol jog van ott kötelesség...

Ahol jog van ott kötelesség is van? Illetve ahol kötelesség van, ott jog is van? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

lehet, hogy nem ez a legjobb topik, bocs


ja és maradjunk annyiban színvonalasak, hogy nem fröcsögünk, köszönöm szépen


2013. jún. 5. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
A szociknál,kötelező volt kitenni a vörös csillagot,ezért nem volt jogod nem kitenni. Kötelező volt besúgni a szomszédot,ezért nem volt jogod elhallgatni.
2013. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kértem, hogy ne fröcsögés legyen, úgy látszik, csak ennyi tellik
2013. jún. 5. 16:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit gondoltok erről?


Hát ezt!

2013. jún. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagyok köteles a kérésed betartani,de jogom van vélemény,választ írni.
2013. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jellemző
2013. jún. 5. 16:12
 6/7 ConnectCare ***** válasza:

Ahol jog van, ott legalább annyi kötelességnek kell lenni, hogy másnak azt a jogot tiszteletben kell tartania. Tehát ha neked jogod van mondjuk egy piros labdát dobálni, akkor nekem azt nincs jogom tőled elvenni.


Egyébként nem kell, hogy a jogokhoz ugyanannál az embernél kötelesség is tapadjon. Pl. uniós állampolgárként vannak az uniós polgárságból eredően jogaid (pl. szabad munkavállalás joga más tagállamban), abból eredő kötelességed viszont nincs.

2013. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Igy van, ahogy az utolso irja. Ugy kepzeld el, mint egy eremnek a ket oldalat. Amihez neked jogod van, azt a masiknak turnie, attol tartozkodnia, vagy eppen a jogodnak megfeleloen cselekednie kell (kötelezettseg). Az egyik nem letezhet a masik nelkül, nem lenne maskepp ertelme.
2013. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!