Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja a Jobbik a dunai...

Miért akarja a Jobbik a dunai élővilágot elpusztítani?

Figyelt kérdés

A Jobbik álláspontja szerint dunai vízlépcsők építésével vagy a bős-nagymarosi erőmű helyzetének kompromisszumos rendezésével évente milliárdos aszály-, illetve árvízi kártól lehetne megmenteni Magyarországot.


Ez a helyes álláspont :

[link]


…..A víz és a mozgás együtt az ÉLET, ha tetszik a folyó az ÉLET VIZÉT szállítja. Ahol megáll, poshadni kezd és az élő anyag holttá válik. Attól kezdve a HALÁL VIZE hullámzik a tavakban és a morotvák valóban holtággá válnak. A vízlépcső hatására azzá válik az élő vízfolyás egésze is.

…Vízlépcsőt építeni olyan, mint mesterségesen trombózist kialakítani az ember ütőereiben. Ha a dugulás sokáig fennáll, az ember meghal. Ne legyenek illúzióink: a táj sem éli túl. És persze az élősködő, aki természetes ereket eldugta éppúgy halálraítélt, mint a táj, melyet elpusztít.



2013. jún. 17. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
A jobbik ezt az ügyet is a tőlük megszokott hozzá nem értéssel kezeli ahogy az összes többit. Van aki ezen még meg tud lepődni?
2013. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok jobbikos, sőt, de ez úgy ahogy van nem igaz. A Duna számos helyen lépcsőzve van, mégsem halott folyó. Egy duzzasztó valóban átrajzolja az élővilágot, de csupán 1-2 évre, utána ugyanúgy visszaáll a biológiai egyensúly.


A folyók ereje tiszta energiaforrás, a világon rengeteg vízierőmű van, köztük Magyarországon is, és nem rombolják a környezetet. Sőt, sokkal tisztább mint az atomenergia, és sokkal, de sokkal tisztább, mint a hőenergia.

2013. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tisza-tó tudtommal nem egy poshadt víz .... Sőt!!!!

Ennek ellenére én se támogatom, az erőművet, Alföldön nem éri meg ... Tározók természetes fokok kialakítására lenne szükség, illetve mederkotrásra! Újra divatba hozni a halételek fogyasztását! stb

2013. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Vízerőműveket hegyekre építik, alföldi szakaszon ahol a Duna folyama 230 kilométeren 30m esik ... felesleges és aránytalanul nagy lesz mögötte a feltöltődés, lassul a folyam. összességében több kárt okoz, mint hasznot!
2013. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Két észrevételem lenne:

1. Az álló víz nem halott víz.

2. A vízlépcső működésének javallom, nézz utána, mert ez nem egy vízgyűjtőgát, éppen nem arra való, hogy "eldugítsa" a folyókat!

2013. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Azonkívül hogy úgy kétezer milliárdba kerülne hivatalosan felhúzni (ami Magyarországon úgy 5000-ret jelent), komoly energiát a Dunán hótziher hogy nem nyernénk ki vele. A tízévente jövő komolyabb árvíz költségei nincsenek egy súlycsoportban.


A szlovákokkal meg a 90-es évekkel sem tudtak kiegyezni, amikor egy fokkal jobb volt kapcsolatunk, egy Fico és Vona közt zajló tárgyalásra meg befizetnék. Meg gondolom Vona kompromisszumos megoldása is abból állna, hogy Trianon miatt jár nekünk kártérítésként a csehszlovák erőmű, ezért adják oda szépszerével.


Ha van párezer fölös milliárdunk, akkor lassan nyugdíjazandó paksi reaktorokkal kéne inkább kezdeni valamit.

2013. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Németenél minden folyon van ilyen. egyrészt energiát nyernek másrészt szabályozzák a folyók áradását stb...

Persze ez a nagy árak ellen nem használ semmit sem ahogy most is volt.


De energiában sokkal tisztább energiát nyernek mint bármelyik atomenergia.

A természetet max 1-2 évig zavarja aztán minden helyre áll. Hajózást sem zavarja.

Németeknél aprócska folyókon több helyen is van ilyen, de elárasztott szorosok igen nagy számban vannak.

2013. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Cserébe Németország rendelkezik Európa legmagasabb energiaáraival reál és nominálértékén is, a szükségleteik felét pedig a franciáktól importálják. Ők elbírják még valahogy a környezettudatosság jegyében, mi már nemigazán.
2013. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%
Szlovák elterelték a Dunát, de cserébe a szlovák oldalon felépült erőmű energiájának a felét megkapjuk .
2013. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pro Patria ***** válasza:
75%

Nem értek a témához, és meggyőző volt a kérdés szövege. Aztán elolvastam a válaszokat, és azok váltak meggyőzővé. Ezért nem én fogok igazságot tenni a két álláspont között.


De egy adalékot hozzátennék a vitához, ami tény: az óriásviza, ami őshonos dunai halfaj, és Magyarország egyik nevezetessége, történelmi értéke volt (mint akár a szürkemarha), részét jelentette a mindennapi életnek (még a Képes Krónika is ír róla, Budapesten pedig ma is Vizafogónak nevezik a rakpart egy szakaszát; mindezeket a wikipédia kigyűjtve bemutatja, de én magamtól bukkantam rá ezekre, fedeztem fel különböző esetek kapcsán, nem előtálalva), az a dunai lépcsők miatt tűnt el a folyónkból.


Igaz, mostanában újratelepítést kíséreltek két részletben fiatal halakkal, amelyek el is jutottak már a Fekete-tengerig Ercsitől - bár nem tudom, hogyan, hiszen ismereteim szerint ma is működnek az ívásra való felvándorlást gátló vízlépcsők; viszont ez így is olyan károkozás, aminek helyrehozásának hosszú megelőző folyamata van, és a konkrét intézkedéseknek is csak 50-100 év múlva van valamennyire látható eredménye.

A természetbe nagyon könnyű belerontani, akár javító szándékkal is, mint a zöldenergia. Igaz, ha hagyják, hamar visszatalál magához.


Nem egyértelmű a kérdés eldöntése.

2013. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!