Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Budapesten Angyalfö...

Igaz, hogy Budapesten Angyalföldön van a legtöbb baloldali szavazó? Miért?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Lakótelepes környék, és lakótelepek közt sem az "elitje",

sok cigány, nyugdíjas és sok proli ember lakik ott... (nem, nem nézem le az alacsony végzettsgű embereket, a proli szót az "atlétában rtl klubot néző és sört ivó" alkatú emberekre értem..)

2013. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Mert 99% cigány.

Meg lehet nézni a bűnügyi térképet, sok a rablás stb.

A cigányok meg köztudott, h két liter kannásborért eladják a szavazatukat a seggnyaló balosoknak.

2013. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dick Esmen ***** válasza:
54%
Hagyományosan baloldali kerület.
2013. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Sok a panelház, így sok a panelproli is.
2013. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Biztos úgy érzik nem kell a Vasasnak új stadion ;) :P
2013. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 glaslo1 ***** válasza:
0%
1.szavazat/1.Fröccs!--a nyolcker dettó!!--a bűnözői réteg "krémje már ott aktív itt már a sallngok maradtak!--A"nyóckerben 2fröccs /szavazat!
2013. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sz Misi ***** válasza:
82%

A fentiek alapján tehát minden bal oldali szavazó proli? Hát, igen, a "felsőbb rétegeknek" valóban jól benyalt a kormány az egykulcsos adóval. Nekem is van több hasonló, meggyőződéses ismerősöm. Egyikük hybriddel jár, miközben vállalkozóként adócsal és pénzért leszázalékolttja magát, másikuktól az egyébként megérdemelt végkielégítést vették el a BKV botrány idején (persze akkor még erre nagyon figyeltek, ma Vitézi Úrfi 6 millás prémiumot kap... mire is?). De azért csak ragaszkodnak az elveikhez.

Én nem tartom magam prolinak, anyám pedagógus, apám taxis, én környmezetmérnök vagyok. Az elmúlt 3 évben, nekünk csak rosszabb lett. Lehet, hogy másnak is. Egyébként nem a mai kormányzópárt szervezte azt a kormányt támogató, valóban rekord tömegeket megmozgató felvonulást, ahova buszokkal hordták az erdélyi magyar, sőt, a magyarul mégcsak nem is beszélő lengyel "szimpatizánsokat"? Nem tudom, hogy közületek ki menne el ingyen Lengyelországba az ottani kormányt támogatni. Egyébként Angyaföldön hagyományosan erős baloldali szavazótábor van, az egyetlen baloldali polgármesterrel, aki tudtommal sok éve tölti be ezt a pozíciót. Lehet, hogy jobban bevált, mint nálunk Zuglóban a Papcsák, aki lószart nem csinál, de a helyi újság összes fényképén veri a mellét.

2013. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sz Misi ***** válasza:
Egyébként, ha már itt cigányoztok, melyik miniszterelnökünk nevezte a romákat Magyarország rejtett erőforrásának?
2013. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sz Misi ***** válasza:
78%

4. válaszolónak:

Én is panelban lakom. Nem azért, mert szegény, koszos, és buta vagyok. Egy nagyon rendezett házban, egy nagyon otthonos, tiszta lakásban lakom Zuglóban, a 10. emeleten. Persze lakhatnék pl a 7., vagy akár 11. kerületben, egy 100 éves gangos házban, ahol kb azóta nem történt semmi felújítás, omlik a vakolat, tombolnak a csótányok. És hány ember lakik még ilyen házban Budapesten, nem panelban, nem Angyalföldön.

Érdekesség: 2006-ban egy Gyurcsány-Orbán választási vitán Gyurcsány jelentette ki, hogy az alsóbb rétegek felemelése a céljuk, mert ők is egyenrangú tagjai a társadalomnak, nem egyszerű panelprolik. Erre Orbán teljesen kiragadva a szövegkörnyezetből kikérte magának, hogy panelprolinak nevezi ezeket az embereket, mert az ő szülei is évekig éltek panelházban. Na ez a tipikus Orbáni retorika.

2013. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az ok Tóth polgármester úr személye.

A polgármester népszerű, nagyon kedvelik, aktuális kormánytól függyetlenül mindig újraválasztják. És ő szoci. Szerintem ez az oka annak, hogy Angyalföldön sok szoci szavazó van.

2013. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!