Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai Hajdú-Bétes botrányából...

Bajnai Hajdú-Bétes botrányából mennyi igaz, és mennyi nem?

Figyelt kérdés
Mert nagyon tagadják a tulajdonosok. Ugyanakkor láttam már dokumentumfilmeket, amikben öngyilkos gazdák tucatjairól és gusztustalan húzásokról volt szó. Lehet, hogy az ügy jogi és erkölcsi megközelítése okozza a nagy különbséget?

2013. jún. 23. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, de az is biztos hogy a fidesz utolsó elkeseredett próbálkozása hogy Bajnait besározzák így választások előtt.
2013. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, a lényeg az, hogy annak idején volt egy kis probléma abból, hogy a piac jóformán össze emlott. Ezek után a hajdú bét tönkre ment szépen lassan, a problémát az okozta, hogy nem szóltak a gazdáknak, hogy baj van. A gazdák felvettek hiteleket, aztán meg ott maradtak hopp-on.

Namost, Bajnai annak idején a Wallisnál volt, mint vezérigazgató. Őt okolják azért, mert ez így történt ahogy.

A kérdés az, hogy a fidesz aki farkast kiállt minden egyes alkalommal, ahányszor ez felmerül miért nem beszél arról, hogy minden egyes politikus miatt felkötötték már magukat emberek, és nem hogy egyszer sem szóltak a politikusok arról, hogy mi lesz, hanem még a tök ellenkezőjét is szokták hazudni, még sincs erről 1 szó sem.


Eleve régi história, fogalmunk sincs mi az amit tudott akkoriban Bajnai és mit nem. Felesleges találgatásokba bele menni nincs értelme, és csupán a szokásos gyületkeltés, lejáratás, megosztás a célja ezzel a fidesznek, semmi több. Valós, érdemi része a dolognak abszolut nincs. Megtették ezt a lejáratást Medgyessyvel is, megtették Gyurcsányal is, megteszik mindenkivel.

Nincsenek tények, nincs mivel vádolni Bajnait, és felesleges ítélkezni is, mert bár sosem tudjuk meg az igazságot, lehet azért pofára esés lenne abból, ha állást foglalnál. Nem azért kellene aggódni, hogy liba vagy nem liba, hanem azért, mert a szokásos módon mindent megváltoztatnának, azt is amit a fityes jól csinált.

Nincs értelme az egész politikának, az ilyen megosztó, gyületetkeltésnek bedőlni és csámcsogni rajta meg a fogyatékos, egyszerü emberek játéka. Nincs semmi valós értelme, nem szolgál semmilyen valós célt. Felejtsd el, azzal jársz a legjobban

2013. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%

Minek sároznák?

H ne 5, hanem csak 4% legyen a tábora??:)

2013. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy más politikusok is követtek el bűnöket, és sokan lettek öngyilkosok miattuk, de ez az ügy elég konkrét, súlyos, és jól látható következményei voltak. És nem menti az ügyet, hogy mit csinálnak Orbánék.
2013. jún. 23. 15:33
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
És? Semmi törvénytelent nem csinált, a károsultak kaptak többszörös kárpótlást, öngyilkosság meg saját hiba, nem pedig másé. Ha te gyenge vagy idegileg akkor ne kezdj bele olyan vállalkozásokba, amik tönkre mehetnek, ez ilyen egyszerü. Ha hibás volt Bajnai hidd el nekem, volt elég álmatlan éjszakája, a politikusok is emberek, a tudatalatti azokat is meggyilkolja éjszaka, ha bűnt követett el. Senki nem mondta azoknak a gazdágnak, hogy élet biztosításuk van, senki nem mondta nekik, hogy hitelekből vegyenek tápot, és ezt 1 emberre rávetíteni gerinctelenség. Nekem is ment tönkre cégem, nekem is több milliós adózartozásom van, még sem lettem öngyilkos. Hanem szépen elrendezem az ügyeim, úgy ahogy egy normális felnőtt ember csinálja. Engem is megkárosított sok csicska vállalkozó, még sem őket hibáztatom, mert ez benne van a pakliban. Aki vállalkozik, az erre is vállalkozik. Abba kellene hagyni a démonizálást, meg a hibáztatásokat. A halálukért csak és kizárólag ŐK A FELELŐSEK, senki más! Nem is nagyon csodálkozom, hogy perel Bajnai, jól teszi. Más kérdés, hogy a politikai szándékaiban nem lennék ilyen derülátó, de az egy másik tészta.
2013. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát, ha pl. 9 ember lett öngyilkos, akkor nem a gyenge idegrendszerük és ők a hibásak. Ezek közt voltak idős libatenyésztők, akiknek oda lett a házuk is akár. Ígí nem lehet csodálkozni ezen. Állítólag hitegették, hogy majd kifizetik őket, ezért vettek fel kölcsönre tápot és folytatták a munkát.

Ez az ők a felelősök a halálukért tipikus ballib szemétség, bár remélem, a többségük azért ennél egy fokkal normálisabb.

2013. jún. 23. 16:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tipikus mi? Engem ne címkézz fel mindenféle hülyeségekkel, ezek a tények kis barátom. Ők lettek öngyilkosok, az életükért ŐK A felelősek, senki más!

Engem nem kárpótolnak. Rajtam behajtják a pénzt!

Én öngyilkos lennék, elitélnének-e bárkit? Nem. Megmondanák, hülye voltam! Ennyi, nem pedig több. Lehet empátiát érezni, sőt. De ne legyünk már ennyire elszálva a valóságtól, jó? Megmondtam, a vállalkozás nem életbiztosítás, tömve van rizikóval. Aki ezt nem képes vállalni, az ne vállalkozzon. De bizony, ideg gyengék voltak, idősek, ahogy mondod. Mit akart az már élni annyi idősen tartozások közepette. De ettől még ez az ő felelőssége volt, az ő döntése, nem pedig másé.

2013. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó, valamennyire az emberek is felelősek azért, ha öngyilkosok lesznek, de nem lennének azok, ha pl. egy destruktív erő nem károsítja meg őket. Tehát erkölcsileg nem ők, hanem a bűnösök a felelősek.
2013. jún. 23. 16:37
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, csak egy ember lett öngyilkos, nem 9.

Ha beírod a google-ba, hogy "Bajnai helyreigazítás" akkor meglátod, mennyien közöltek hülyeséget egy időben, még olyan nagynak számító médiumon mint pl a Magyar Nemzet, HírTV...

A bíróság általában ilyen esetekben nem ítélkezik rosszul.

2013. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

"Nem tudom, de az is biztos hogy a fidesz utolsó elkeseredett próbálkozása hogy Bajnait besározzák így választások előtt."


Persze, persze, Medgyessy Péter is a Szovjetunió ellen küzdött D-209-es, III/II-es ügynökként az átkosban...

2013. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!