Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy olyan törvényt,...

Támogatnál egy olyan törvényt, hogy minden munkahely köteles az alkalmazottjainak naponta legalább egy melegételt ingyen biztosítani?

Figyelt kérdés

2013. jún. 29. 18:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Inkább azt a fizetést támogatnám, amiből megtehetem, hogy mindennap ehessek meleg ételt!

De én másokkal ellentétben nem szidlak! Szép gondolkodásmód.. de sajnos nem megvalósítható, ahogy sajnos az sem, hogy valaha is versenyképes fizetés legyen itt, Mo.-n.

2013. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 18:30-as válaszoló!


"Ahhoz képest, hogy mindenki szidja a "kommunizmust", naponta öt olyan ötletet vetnek itt fel, ami oda illene..."

- Nem csak vadkapitalista céges, gyáras berendezkedés, és kommunizmus van. Van köztes állapot is. Nem "kommunista" minden, ami a nagyvállalatok érdekét sérti, vagy szociális hálót erősít.


--------


Kedves Kérdező!


Igen, támogatom.

Az pedig nem igaz, hogy ne lenne rá keret a munkaadók között. Csak profitorientáltak az emberrel szemben. Egy példát mondok a régi korok, és a mostani felfogás közötti különbségre. A téliszalámi kialakulásának történetét. Ugyanis Pick Márk nem akarta a mezőgazdaságban foglalkoztatott dolgozóit télre elküldeni, így, hogy a kenyérkeresés lehetőségétől ne fossza meg őket, szalámigyártásba kezdett. Így született meg egy ma már szinte alapvető élelmiszernek tekintett, nagy mennyiségben forgalmazott termék... Akkor, a "kizsákmányolásban" ez volt. Ma szerinted mikor lennének tekintettel arra, hogy mi van a dolgozókkal? Költséghatékonyság okán még a meglévőktől is úgy válnak meg, mint a füst, ha csak lehetőségük van rá... Inkább terhelik egy emberre három munkáját, ha ezzel azok fizetését megspórolják.

2013. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:

Ezt a kamu "Boldog békeidők" dumát, mintha az üknagyapámat hallanám. Hogy lehet ilyen kamudumának bedőlni, hogy Pick Márk csupa jószándékból nyitott egy üzemet?! Ez pont az a fajta urban legend, amin az értelmes ember egyből átlát. Pick Márk nyilván ezt mondta, meg hangoztatta, hogy jobb színben tűnjön fel. Valójában az egészre van egy egyszerűbb magyarázat is van: télen el kellett bocsátania a nyári munkásait, ergo kevesebb volt a termelés és a gyártás, így nyilván télen Márk barátunk bevétele is kevesebb volt. Ha nem akart tönkre menni, ki kellett találnia valamit.


Mellesleg a storyd már ott sántít, hogy semmit nem találtam róla sehol, szóval van egy olyan érzésem, hogy az egészet te találtad ki, így egy újabb delíriumos hagymázas magyar hősmonda született a szaláminkról, mely nem mellesleg olasz találmány.

2013. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Pannónia Oroszlánja!


Most válaszolhatnék erre a te stílusodban, de egy ember minden körülmények között maradjon ember.

Legközelebb azonban műveld ki magadat, mielőtt arrogáns cinizmussal, könnyelműen mások szavahihetőségét kérdőjelezed meg, mert olyan helyzetbe kerülhetsz, mint most.

[link]


Pick Márk pedig elég vagyonos volt ahhoz, hogy ne kelljen tönkremeneteltől tartania, enélkül sem. Ahhoz képest, hogy nem ismered a történetet, magabiztosan és csípőből tüzelsz.


Az pedig, hogy milyen találmány a szalámi, teljesen irreleváns a dolgok szempontjából. Ezzel is csak rúgni akartál egyet a "magamféléken".

Megjegyzem, Pick Márk sem magyar volt. Számít ez? Nem. Ezernyi élettörténet van még hozzá hasonló, mint ahogy rengeteg "külföldi érdem" pedig ott letelepedett magyar vállalkozóké, így a Ford T-model is. Ez volt akkor a dolgok természetes rendje, oda-vissza elmondható ez.


Nagyot akartál szólni, de végül csak koppantál.

U.i.: egy kis visszaszúrkálást engedj meg: a Dunántúlon nem élnek oroszlánok.:) Ha már ilyen a stílusod...

2013. jún. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:

"Most válaszolhatnék erre a te stílusodban, de egy ember minden körülmények között maradjon ember. "


Na elmész te a ...! Mi az, hogy nem vagyok ember, kikérem magamnak! Azonnal várom bocsánatkérésedet!


"Legközelebb azonban műveld ki magadat, mielőtt arrogáns cinizmussal, könnyelműen mások szavahihetőségét kérdőjelezed meg, mert olyan helyzetbe kerülhetsz, mint most.

[link] "


Kérlek szépen kiműveltem magamat. Te meg linkeltél egy videót, amiben nincs forrásmegjejlölés meg semmi, így az állítás még mindig az urban legend kategóriába tartozik.


"Pick Márk pedig elég vagyonos volt ahhoz, hogy ne kelljen tönkremeneteltől tartania, enélkül sem. Ahhoz képest, hogy nem ismered a történetet, magabiztosan és csípőből tüzelsz."

Mert te ismered a történetet más forrásból? Nem, csak az M1 műsora állítja. És lehet, hogy Pick Márk vagyonos volt, de ha valamilyen okból deficitje volt (értsd: a vagyona évről évre apadt), vagy egész egyszerűen telenként nuku bevétele volt, akkor nyilván kitalált valamit, amivel bevételre tett szert. És kizárt hogy ezt merő jószándékból tette. Ezt legfeljebb mondta a munkásoknak, de a valóság nem ez. Azért tette, mert profitja volt belőle. Bármibe lefogadom, hogyha a téliszalámi gyártás veszteséges lett volna eszébe sem jut üzemet nyitni, innen kezdve már nem lehet azt mondani, hogy csak a munkásokra volt tekintettel. Az emberek akkor is olyanok voltak mint ma, és alapvetően ugyan úgy gondolkodtak mint ma - csak az eszközök és a körülmények változtak.


"Az pedig, hogy milyen találmány a szalámi, teljesen irreleváns a dolgok szempontjából. Ezzel is csak rúgni akartál egyet a "magamféléken". "

Hülyéket jó rugdosni, hátha megjön az eszük.


Úgy látszik koppanásról itt szó sincs, csak te vagy gazdaságilag teljesen analfabéta.


Ui: egy korábbi vitánkra - az Ócsai lakópark csúnya bukás volt. Az idő eldöntötte.

2013. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Pro Patria ***** válasza:

"Na elmész te a ...! Mi az, hogy nem vagyok ember, kikérem magamnak! Azonnal várom bocsánatkérésedet!"

- Az ember jelzőt ki kell érdemelni.


"Kérlek szépen kiműveltem magamat. Te meg linkeltél egy videót, amiben nincs forrásmegjejlölés meg semmi, így az állítás még mindig az urban legend kategóriába tartozik."

- Ismerd el, hogy egyszerűen felületes voltál, és előítéletes, ezzel pedig magadat hoztad kellemetlen helyzetbe, amikor élből az én szavahihetőségemet vontad kétségbe nagy magabiztossággal. Nem kell ezt tovább ragozni, mert csak mélyebbre süllyedsz. Ha neked Nagy György történész (és a sorozat mögött lévő történészgárda, MTA-tagok, a korszak elismert szaktekintélyei) nem hiteles források, akkor más sem lesz az.


"És lehet, hogy Pick Márk vagyonos volt, de ha valamilyen okból deficitje volt (értsd: a vagyona évről évre apadt), vagy egész egyszerűen telenként nuku bevétele volt, akkor nyilván kitalált valamit, amivel bevételre tett szert. És kizárt hogy ezt merő jószándékból tette. Ezt legfeljebb mondta a munkásoknak, de a valóság nem ez. Azért tette, mert profitja volt belőle."

- És ha sárga lett volna és csilingelt volna, villamos lett volna. Így nehéz lesz érvelni... Mesét írni én is tudok. Amiket írtál, annak az alátámasztása, bevételapadástól, deficittől, mindenestől a nulla felé tendál. Forrás, tények?

Érzelmektől vezérelve történelmet írni - láttunk már ilyet.


"Bármibe lefogadom, hogyha a téliszalámi gyártás veszteséges lett volna eszébe sem jut üzemet nyitni, innen kezdve már nem lehet azt mondani, hogy csak a munkásokra volt tekintettel."

- Nem, nyilván nem volt veszteséges. Viszont hogy nem ebből építette a következő balatoni nyaralóját, az is biztos.


"Hülyéket jó rugdosni, hátha megjön az eszük."

- Igen, többek között ez is mutatja az első bekezdés valóságtartalmát.


Mint ahogyan az is, - bár nem tudom, valóban beszéltél-e ükapáddal, gyanítom, hogy nem, de - amiképp még saját felmenődről is gúnyos cinikussággal szólsz. Ha másokat, és másokét nem tartod tiszteletben, legalább saját édesapádat - mert ő is az volt - őrizhetnéd becsben.


Nem érdemelsz igazán te még választ sem.

2013. júl. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatnám, mert vannak akik a betegségük miatt nem ehetnek akármit, vagy egyszerűen nem kívánom azt enni, van aki visz magának otthonról, stb.

Adjanak olyan fizetést, amiből tisztességesen meg lehet élni és az étkezést mindenki intézze magának az igényei szerint.

2013. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Van egy jobb ötletem: odaadjuk a munkásnak a napi egy melegétel árát pluszban, és akkor még válogathat is, hogy mire költi. Igazából csak a fizetést kell megemelni, és tádá, be is lett vezetve is a rendszer.


Géniusz vagyok, nem?

2013. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!