Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy államosítják a...

Igaz, hogy államosítják a takarékszövetkezeteket? Van erről valahol bővebb információ?

Figyelt kérdés

2013. jún. 29. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A takarékszövetkezet mindig is állami volt.
2013. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem a dolgot, hogy az állam nem felvásárolja a takarékszövetkezeteket, hanem tőkeemeléssel beszáll tulajdonosként.
2013. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy működnek a takarékszövetkezetek, de a törvény amit elfogadtak államosításról szólt...
2013. jún. 29. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:
A Takarékszövetkezetek NEM voltak soha az államé. Keress rá a Start-lapon Demján Sándor levelére, amit Orbánnak írt. Ő elég információval szolgál és fel van miatta háborodva.
2013. jún. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Önmagában az hogy egy kemény feltőkésítéssel az állam a szövetkezeti bankok többségi tulajdonosa lesz az nagyon is jó lehet. Hiszen a nyugati bankok a rendszerváltozás óta soha nem adtak jó feltételekkel hiteleket. Teljesen nyilvánvaló hogy karteleznek, csak nehéz bebizonyítani.

Persze ha nem a bizonyítás a cél akkor nyilvánvaló, hiszen ma amikor az alapkamat 4.25 alig van CDS felár és az infláció is történelmi léptékben alacsony, ma is alig mentek lejjebb a hitel kamatok. (Nevetsége)

Kell egy olyan bank lánc ami odaver a nyugati bankok kartelének, hiszen teljesen nevetséges hogy a te pénzed után még te fizetsz kártya és kezelési díjat stb stb, ezen egy nyugati szétröhögi az agyát vagy értetlen bámul.

A megvalósítás már egy másik kérdés? Demján meg eddig is lázongott ha nem szolgálta ki a hatalom és nem tömheti a zsebeit. A kérdés hogy miként használja az állam a tulajdonosi jogait és milyen opciókkal kínálattal fognak működni a TzsB k.

2013. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok vészmadár, de tartok tőle, hogy Orbánkának az ottani megtakarításokra fáj a foga, mivel a banki betétekhez nem tud hozzáférni. Ha igaz lenne amit írtál, hogy a nyugati bankok ellen van, ahhoz nem lett volna szükséges államosítás nagy sutyiban... szóval itt egész másról van szó...
2013. jún. 29. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:

A betétesek eddig is biztonságban voltak, ezután talán még inkább biztonságban lesznek, mivel az állam azért egy erős, tőkeerős szereplő. Például a Soltvadkerti Takarékszövetkezet a rossz menedzsment, sunyiságok miatt csődbe ment, de a betétbiztosítási alap 100000 euróig garantálta a betéteket. Ha bajba kerülne egy állami takarékszövetkezet a felelőtlen gazdálkodás miatt, az állam szerintem akkor is kimentené (pl. Posta bank).

Ha pedig mégis bekövetkezik egy bankcsőd az állam akkor is garanciát vállal a betétekre.

Egyébként itt van egy jó leírás a helyzetről:

[link]

2013. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!