Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez? Miért vannak a...

Miért van ez? Miért vannak a politikába, vagy az életben tabu szavak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi miért is lehet ez:


Hallottam sok parlamenti közvetítésből, hogy még régebben beakarták tiltani, hogy ne lehessen cigányozni, és zsidózni a parlamentben. (nem tudom hogy mi lett azóta belőle)


Én azon gondolkodtam, hogy miért nem lehet ezt a két szót használni a magyar parlamentben, meg úgy az életben is?


Mások is le magyaroznak minket, én nem sértődök meg de szerintem senki sem ha külföldön azt hallja, hogy ez az ember egy magyar.

Azért sem sértődök meg, hogyha valaki azt mondja rám, hogy ez egy katolikus, vagy ő egy katolikus. És szoktuk is mondani, hogy én katolikus vagyok. A zsidó és cigány vallást, vagy származást miért nem lehet mondani, vagy kérdezni? Ezek miért lettek, vagy hogyan lettek tabu szavak?


Persze nem arra gondolok, nyilván ha obszcén szó, vagy szavak kíséretében teszik nyilván már más a helyzet. De én csak simán a szóhasználatról beszélek. Szerintetek?



2013. júl. 9. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert nyilván, akik ott vannak és ezt kifogásolják, azok ezeket az csoportokat védik.

Bár ma már ezeket a legtöbb ember nem a népcsoportra használja, hanem, mint egy jelző, egy adót tevékenységre.

Cigány=lop, csal, hazudik

Zsidó=mások kijátszása a haszon érdekében, tiszteségtelen eszközök használata, a pénz szerzéshez.


Olyan szavak lettek, mint anno a skót. Ha valaki nem szívesen ad ki pénzt valamire, azt mondjuk skót. Pedig találkoztam velük, és ők nem ilyenek, de így vannak elkönyvelve.

A romák közt is van rendes, de csak kévés. 10% ők a romák, a többi a cigány.

Igaz ez a zsidókra is.Ott izreali meg zsidó.

De nem kell valakinek egy népcsoprt tagjának lennie, hogy ilyen szavakkal illessék a viselkedését.

Zsidóztak, meg cigányoztak le olyan embereket, akik nem tartoztak a népcsoportba, de vettek fel olyan viselkedést, ami miatt ezt kapták.

Amúgy a cigány szó használatán való felbődülést nem is értem. A 100 tagú Cigányzenekar egy igen elismert dolog itthon és külföldön. A nevükben benne van, hogy cigány. Még se úgy gondolok rájuk, mint bűnözökre , hanem, mint előadó művészekre.

Viszont, hogy az elmúlt 20 évben tett mindkét népcsoport a negatív megítélésért az tény.

2013. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Hogy ne lehetne használni ezeket a szavakat? Csak az van, hogy ha a Jobbik mer beszélni az ország egyik legnagyobb valós problémájáról, a cigánybűnözésről, akkor az atv mondja másnap hogy megint cigányoztak ezek a nácikok, fel merték ismerni, hogy a 90%-uk aljas bűnöző, és megélhetési gyerekvállaló.
2013. júl. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat igazatok van. Csak azt találtam elképesztőnek, hogy itt a gyakori kérdéseken ha beírom kérdésnél a kulcsszavakhoz a "cigány" szót, átfordítja "romára". Szóval nem tudom miért nem lehet újabban használni ezeket a szavakat. A sztereotípia nem miattunk alakul ki, hanem annak oka van, de nem mi, nem tudom ezért miért ne lehetne nekünk használni, ha azt nem obszcén szavak kíséretébe tesszük.
2013. júl. 10. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert lehet olyan alamuszik az oldal moderátorai, hogy azért tiltották le, hogy nehogy rájuk szóljanak esetleg milyen rasszisták, vagy nem tudom. De persze a bűnpártolás az megy, amikor megvizsgálták a jelentett törvénysértő kommenteket, konkrétan amikor a kommunizmus bűneit tagadta itt pár h*lye. Írtam nekik e-mailt, hogy ezt mégis hogy képzelik, arra meg meghunyászkodtak.
2013. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:

A "cigányozás" és "zsidózás" szavak nem azt jelentik, hogy valaki kimondja-e a cigány és zsidó szavakat, hanem azt, hogy szidja-e a fentieket.


Nagyon károsnak tartom, hogy nem merik egyesek nevén nevezni a dolgokat, de ez nem csak a két fenti szóval van így. A süketek siketnek hívják magukat, a tömegközlekedést meg átnevezik közösségi közlekedéssé. Nem hiszem, hogy ettől valami is jobb lesz, ezek csak pótcselekvések.


Aki meg nevén nevezi, az meg túlzásba viszi, lásd a fenti cigánybűnözést. Amit mindenki ért, aki magyar anyanyelvű, hogy nem azt jelenti, hogy vannak bűnöző cigányok, hanem utal arra, hogy a bűnelkövető a származása miatt követte el a bűnt, ami nyilván nem igaz.

2013. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
49%
Én büszkén használom másra a cigány szót! Nem nagyon érdekel ha esetleg megsértem ezzel. Sajnos a mi környékünkön élő hiperpigmentáltak annyira de annyira "kedvesek" hogy mást nem tudok. Büszkén vállalom a rasszizmusomat és miért? Mert kb a romák 5-10%-a tartozik a normálisakhoz itt Mo.-n. Persze, olyan cigányt nem ítélek el akit nem ismerek vagy nem hallottam róla, de a környékünkön élők ezt kiérdemelték!
2013. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!