Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az jobb lenne, ha...

Szerintetek az jobb lenne, ha Magyarországon is kétkamarás lenne a parlament?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nálunk is alsóház és felsõház lenne, mint régen.
2013. júl. 13. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Kiket ultetnel a felsohazba? Nincs mar arisztokracia, nincsenek nemesek. Max a papok maradtak, de oket meg tavol kene tartani a torvenyhozastol, ha jot akarunk magunknak. Valasztott felsohaznak meg nem latom ertelmet. Azt lehetne, hogy az egyeni kepviseloket beultetjuk a felsohazba, a listasokat az alsoba, de minek?
2013. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

Igen. Még több hazug tolvajt a parlamentbe, majd rájuk robbantani az egészet.


Talán ha nulláról indulna az ország, több esélye lenne, mint ha ezek a gazemberek (jobb, bal, elmútnyócév, elmútnegyvenév) lopják szét a képetekbe röhögve.

2013. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

"Azt lehetne, hogy az egyeni kepviseloket beultetjuk a felsohazba, a listasokat az alsoba,"

Én is gondoltam már erre a verzióra, és szerintem nem hülyeség a legfőbb döntéseket így csak azok hoznák meg akiket "pofira" szavaztunk be! És nem a csalólistán ültek be oda. Most gondoljatok bele, hány szavazatot kaphatott Gyurcsány vagy Bajnai, mégis ott ülnek sőt frakció meg pártvezetők. Pff

Szóval jobb ötlet mint ami most van! De a legjobb az lenne ha az egész szavazás pofira menne! Ne legyen lista sem, és a legtöbb szavazatot kapó emberke lesz a miniszterelnök (párttól függetlenül). Tehát nincs szükség kétkamarás parlamentre ha ez így lenne.

Mondjuk érdekes helyzetek állnának elő. :) PL: Független képviselő a miniszterelnök, vagy a miniszterelnök nem abból a pártból van akiknek a legtöbb képviselője bejutott... :)

2013. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Bajnai nem országgyűlési képviselő!
2013. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tibor019 válasza:

Valóban nincsenek már arisztokraták és nemesek. De a felsőház tagjai képviselőként esetleg lehetnek:

1. nagyobb cégek

2. egyházak

3. társadalmi szervezetek

4. nemzeti és etnikai kisebbségek

5. főiskolák, egyetemek

6. jelentős közintézmények (MTA, Magyar Nemzeti Múzeum, Magyar Nemzeti Bank stb.)

7. jelentős művészeti intézmények

2014. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!