Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani intézkedések közül...

Pro Patria kérdése:

A mostani intézkedések közül mennyivel értenél egyet, ha az általad preferált párt hozta volna meg?

Figyelt kérdés

Vonatkozik ez mind a jobbikosokra, mind a baloldaliakra. Példának okáért a bankadó, amivel szemben az az érv, hogy velünk fizettetik meg, vagy a kettős állampolgárság, ami ellen azonnal az volt a védekezés, hogy "az izraelieknek szól", a Széll Kálmán tér, ami "csak a táblagyártó haverokért van", vagy a kömunkaprogram az eddig segélyből élőknek, ami "nem oldja meg a munkanélküliséget", de akár a BTK szigorítása.

Ha ezeket egy Jobbik vezetésével megalakult kormány tette volna, abban önigazolást fedeztetek volna fel magatoknak az X egykori helyes megtételében, azt mondván, hogy "ha nem is minden hibátlan, de legalább végre egy hiteles, törekedő párt"?


Mennyiben számítanak a megítélésben az érzelmek? (Persze, ehhez először objektív, és őszinte képet kell kialakítani magunkban.)


És ugyanez vonatkozik baloldalra is: a szocpol, a rezsicsökkentés, vagy a hallgatói szerződés, a 4-es metró, az orvosok és tanárok béremelése, és egyebek terén. Az összeg akkor is ugyanekkora, 34%-os emelés lenne, de ti a baloldal szociális érzékenységének igazolását látnátok benne, vagy ugyanúgy, mint most, egy halottnak a csókot?


És visszafelé: hány olyan negatív intézkedés lenne, amit a baloldal/jobbik részéről tolerálnátok, mással magyaráznátok, mint például a MALÉV csődje, vagy az infláció, a benzinárak, ha olyan kormány lenne, amellyel szimpatizáltok?


2013. júl. 16. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire nem értettem volna vele egyet akkor sem, de mivel baloldali vagyok, a bankadónál, mnyp einstandnál meg "rezsicsökkentésnél" nagyobb esély lenne arra, hogy piros hó esik.
2013. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


tekintve, hogy nekem nem focicsapataim azok a pártok akikre eddig szavaztam, ezért nálam totál független, hogy épp milyen színű az az intézkedés


én nem képviselem az általam választott pártot, hanem tőle várom el, hogy képviseljem engem, sőt sokkal kritikusabb is vagyok velük, hiszen én legalább várok tőlük valamit


de egyébként valóban igaz, az átlag magyar birka, és semmilyen véleménye, de még érdeklődése sincs az őt körülvevő világról, és a legtöbb az alapján szavaz, hogy a családban/baráti körben milyen párt megy

2013. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 15:15-ös!


Igen, ezt én sem gondolom másképp. Ahogyan korábban már írtam: Itthon nálunk a pártok inkább egymás ölésével vannak elfoglalva, az emberek pedig nem szakértelem szerint szavaznak, hanem úgy tekintenek az egészre, mintha fociról lenne szó.

Ha a mi csapatunk nyer, minden tök jó, ha az övéké, törjünk-zúzzunk. Minden intézkedést színek szerint ítélnek meg; "ha a mi játékosunk, ő a gólkirály, ha az ő játékosuk, akármit csinál, csak egy botlábú hülye".

Az egészet személyes harcnak fogják fel. Mint ahogy a drukkerek, ők is saját maguk kudarcának élik meg, ha nem a kedvenc csapatuk nyer, és saját sikerüknek - más büszkeségre nincs okuk az életben - ha az általuk favorizált arat diadalt.

Az a baj, fel kell még nőnünk a demokráciához...


Meg kellene érteni, hogy a párt önmagában nem cél, csak eszköz. Eszköz arra, hogy az érvek ütköztetésével, vitákkal megtaláljuk a helyes utat az ország jobbátételéhez. A cél pedig ez!

2013. júl. 16. 15:29
 4/7 Dick Esmen ***** válasza:
Semennyire.Az ország mindenekfelett és nem valami párt.
2013. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bankadó: többé kevésbé egyetértenék és most is egyetértek, de annyira nem ismerem.

Kettős állampolgárság: mármint, hogy a határon túli magyrok felvehetik? Egyetértek, de a szavazati jogban nem.

Széll Kálmán tér: Semmi bajom vele.

Közmunkaprogram: jó, csak talán a 3 hónap nem elég

BTK szigorítása: kell, de nem tudom pontosan mit csinált a fidesz vele

Szocpol: majd ha az országnak pénze lesz adakozunk

Rezsicsökkentés: könnyű úgy csökkenteni, hogy a másiknak a zsebéből vesszük ki...

Hallgatói szerződés: semmi bajom vele leendő egyetemistaként, ha elvárom, hogy az ország kifizesse a diplomám akkor azt valamilyen módon fizessem is vissza

4-es metró: az nem most lett elkezdve

Orvosi tanári béremelés: támogatom

MALÉV csődje: el lett az már cseszve jóval a fidesz előtt

infláció: én azt tanultam, hogy antiinflációs politika nem létezik

Benzin ár: segítenie kellene a kormánynak visszaszorítani az emelkedését, mert manapság mindent húz magával


Na most felsoroltál egy csomó olyan intézkedést amivel RÉSZBEN egyet lehet érteni akárkinek, de sok százat nem, ami a fidesz hatalmas baklövése és adománya a haveroknak, trafik, földtörvény, stadionok, 1kulcsos adó... Hirtelen ennyi jut eszembe, nem ásom bele magam mélyen a politikába, de 3 év alatt halottam elég sokat!

2013. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja egyébként még annyival egyetértünk, hogy a megrögzött csak is egy párthoz "vonzódó" elvetemült (erre nincs jobb szó) szavazók, meg leszarják milyen törvény, csak azt nézik aki megalkotta. Ezeket az embereket mélyen megvetem és imádok velük vitatkozni, jól kiosztani őket. Én mindig azt mondom, hogy nincs csak jó és csak rosz párt, utálom a fideszt, gyűlölöm, de ha az az intézkedés jó, akkor nem kis kibúvót keresek, hanem azt mondom igen egyetértek. Igazából olyan párt nem volt még kormányon amit nagyon szerettem volna, de kiváncsi volnék rájuk hisz egy párt más ellenzékiként és kormánypártként. Na bocs, hogy ennyire elkanyarodtam...
2013. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem kanyarodtál el, a témába illően fejtetted ki önálló véleményedet. Ám az általad felsorol négy téma az, amit én is tudtam volna mondani, ezen kívül most viszont nem jutna eszembe több.


Viszont azért nem ezekre éleztem ki a dolgot, mert itt most arra vagyok kíváncsi, hogy a köpködésáradat csak pártszimpátia-alapú, vagy nem.

2013. júl. 16. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!