Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a többség ennyire alul...

Miért a többség ennyire alul fizetve Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 16:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Itt van ez a pedagógus pálya életmodell hát elég szánalmasan csinálták meg.
2013. júl. 16. 19:51
 12/14 anonim ***** válasza:
15%
Mert korrupt zsidók irányítják az országot!
2013. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mert ez Magyarország,azért mi mérnökök se vagyunk túlfizetve egyáltalán,olyan 350ezer az sok,őszintén?

Igen meg lehet élni belőle de ebből se fogsz dőzsölni.

Kint ennek a 5-10-szeresét is megkeresheted.

Tényleg nincsen megfizetve senki,nézzetek szét nyugaton alap a felsőkategóriás autó.

2013. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Neuhauser László ***** válasza:

2010. Érettségi után OKJ képzésre jártem, Informatikus Rendszergazda - Webmester.

2011 - től nem kaptam családi pótlékot, mert ekkor 23 éves korról 20 évre csökkentették a "korhatárt" független attól, hogy suliba jártam...

2011. nyár: Megcsináltam a nyári gyakorlatot, megmondták, ha befejeztem a sulit, nagy eséllyel fel is vesznek dolgozni a gyakorlati helyemre, egy általános iskolába

2011. szeptember: 21 évesen, pénz nélkül, nem bírtam bemenni az iskolába, évhalasztást kértem, azzal a szándékkal, hogy 2012 szeptemberétől folytatom az iskolát (egy évem lett volna hátra) ...

2011. ősz: Az állam befagyasztotta a közmunkát, ami annyit jelentett, hogy csak úgy vesznek fel valakit, ha helyette mást elbocsátanak, ez 2012 jan. 1 - ével szűnt meg teljesen

2012 február 15 - étől közmunkán voltam, ám az ígért, és várt nettó 60.000 ft helyett nettó 47.000 ft volt a bérem, ebből már nem tudtam félre tenni az iskolára

2012. nyár: Az iskola igazgatója közölte velem, hogy alapítványi segítséggel be fogom tudni fejezni az iskolát.. De ÁllamBá keze közbe vágott: Az OKJ díjmentességét 23 - ról 22 évre csökkentette, pont kiestem belőle, felnőttképzésben kellett volna folytatno, ami tandíjköteles lett volna, ezt pedig már sem én, sem az alapítvány nem tudta vállalni...

Nem bírtam befejezni az iskolát..

3 (vagy 4?) ok miatt:

- Családi pótlék 20 évre csökkentése

- Közmunka program befagyasztása 2011 őzén

- Közmunkások bérének drasztikus csökkentése

- OKJ képtps 23 helyett csak 22 évig díjmentes


Ezek közül ha CSAK AZ EGYIK nem került volna sorra, meglenne a szakmám!!


PLUSZ:


Édesanyám rokkantnyugdíját (és sok másét is) le- vagy elvették, közfyógyellátási igazolványukat elvették, megszüntették, utazási kedvezményüket elbették

És elvették a gázár-támogatást is


10% - os rezsicsökkentés, igen? És előtte hány százalékkal emelték, az elmúlt három (NEM ELMÚLTNYÓCÉV) évben?


Stadionra kell a pénz, nem az éhezőknek


Hol van az ígért 1.000.000 munkahely?


Hol van az ígért nettó 70.000 ft - os minimálbér?


Hol van a 2012 - ben ígért 60.000 Ft - os közmunkabér?


Hol van a vissza ígért családi pótlék?


Hova mentek el a kkorábban említett megszorítások?


Ha nincs pénze az államnak, akkor miért költ durvén 1.000.000.000 (egymilliárd) forintot 3-4 havonta egy teljesen értelmetlen postai "körlevélre"?


"A nép akaratát váltjuk valóra"

IGEN?


Nos, nem tudom kik akarták, hogy ne legyen még kenyérre se pénzük

Nem tudom, kik akarták, hogy ne bírják iskoláztatni a gyereket

Nem tudom, kik akarták, hogy megszűnjön a munkahelyük

Nem tudom, kik akarták, hogy egyik hónapról a másikra 13.000 ft - tal csökkenjen a munkabérük

Bem tudom, kik akarták, hogy rokkantként havi 14-20.000 ft - tal csökkenjen a nyugdíja úgy, hogy közben az állapota egyre romlik (orvosi papírja van róla pl. édesanyámnak is)

Nem tudom, kik akarják, hogy Magyarorszégon futballstadion épüljön


"Magyarország képes lesz BL döntőt rendezni"

Ugyan már! Előbb meg kéne tanulni focizni, hogy legalább bejussunk a BL-be, és ne essünk ki már az első meccs után.....


Nem mondom, hogy az MSZP, vagy akármelyik párt/kormány jobb lenne, vagy jobb volt volna, NEM

De >EZEK< sem jobbak szerintem egyiknél sem


"Elmúlt nyolc év"


KÖNYÖRGÖM!!! Lassan négy éve már, hogy az az "elmúttnyóccév" véget ért, most már nem 8 évről kell(ene) beszélni, hanem "Elmúlt három évről" !!!


Ja, igen, és a segélyt (szoc. járadék) 28.500 - ról 22.800 ft - ra csökkentették


Jó, nem ebből kel élni, de akkor adjanak munkahelyet!!!

És rendes béreket!!


Hogy van az, hogy napi 8 órát ledolgozok, és még a létminimumot sem kapom meg?????

2013. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!