Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország pártállam?

Magyarország pártállam?

Figyelt kérdés

Véletlenül futottam bele a szócikkbe:


"A pártállam egy fajta politikai hatalmi rendszer, ahol egy uralmon levő párt (melyet ebben az esetben állampártnak nevezünk) demokratikus kontrollok nélkül gyakorolja az állami funkciókat."


"A pártállam működését gyakran zavarok jellemzik, miközben a hatalmi berendezkedést a szervezet töretlenül védi. Lehetnek politológiai értelemben különbségek az egyes konkrét pártállamok között, fennmaradhatnak a parlamenti demokrácia egyes formai elemei." - Tehát lehet demokratikus látszata, látszat-pártokkal és egyéb látszat-szervezetekkel...


Szóval mi pártállam vagyunk?

Hiszen a most hatalmon lévő párt a 2/3-os választási győzelmével tulajdonképpen kontrollálatlan teljhatalmat gyakorol. A választási rendszerben bevezetett változtatások miatt pedig gyakorlatilag leválthatatlan (most figyelmen kívül hagyva, hogy van-e érdemes alternatíva, vagy nincs), így tehát a választások is funkciójukat vesztették.

Így politikailag végül is ugyanott vagyunk, mint a rendszerváltás előtt, nem?


Mit gondoltok?



2013. júl. 19. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
azt hogy mindjárt jönnek az orbánisták hurrogni, meg azt hogy az ellenzék éppenséggel a saját egzisztenciáját próbálja megszervezni a politikával nem törődik a parlamentben csak alibiből vannak bár mit is tehetnének hiszen 2/3-ad kell a törvényre emeléshez ez meg is van lényegében pártállam van, szerintem maradni fog a Fidesz, de remélem Miskolcon legalább sikerül leváltanunk noha ősztől már Pesten leszek egyetemen de a város érdekében, szóval szerintem országosan maradnak de talán nem lesznek ekkora túlsúlyban bár kérdéses akkor mi lesz ha ilyen 50/30/20 megoszlás lenne.
2013. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

A parlament döntéseit még nem a Központi (párt)Bizottság hagyja jóvá. Legfeljebb irányítja.

Haladunk, haladunk, de még nem értük el.

2013. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 poiu ***** válasza:
Jó kérdés :-). Igen, mert a szokásjog tisztelete hiányzik a politikai kultúránkból. Anélkül pedig nincs stabil demokrácia.
2013. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Nyilvánvalóan náci, kommunista, fasiszta, kádárista, középázsiai, nyilas, korrupt pártállamban élünk, aki nem ezt mantrázza, az meg fityeszes agymosott békemenetes birka trafikmutyis cigány orsós viktor bérenc.

Na ugye, hogy a baloldaliakat egy balos válaszgenerátorral is lehet helyettesíteni?

2013. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Nem vagyok sem jobb-, sem baloldali, mivel általában egyáltalán nem politizálok. A "pártállam" szóba is csak azért futottam bele, mert pártatlan érdeklődésből cikkeket olvasgattam politikai ideológiákról.

Egyszerűen csak elgondolkodtatott a kormány hozzáállása, a 2/3-os intézkedések párhuzama a fenti definíciókkal.

2013. júl. 19. 16:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát persze...
2013. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

párállam további definícióiból világossá válik, hogy nem pártállamban élsz ...


https://www.youtube.com/watch?v=lapCeSqq1GE

Diktatúra és demokrácia között is vannak hasonlóságok, még se keverik őket össze az emberek!

2013. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nép választotta meg a kormányát 2/3maddal őket kell okolni, ha ez nem tetszik valakinek.

mszp-szdsz koalíció miben demokratikusabb, mint a fidesz-kdnp?

Szavazhatsz 2014ben is.

2013. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Zimbabwe egy kis afrikai ország.Vannak választások,vannak ellenzéki pártok,újságok.Ennek ellenére diktatúra.Pedig a kormányt ott is demokratikusan választották(még 1980-ban,azóta a választások már nem annyira demokratikusak). Persze nem akarok párhuzamot vonni Orbán és Mugabe között.Csak eszembe jutott.
2013. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!