Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy az új...

Mit szóltok ahhoz, hogy az új magyar légitársaság első gépe egy olyan, amiről többek ezelőtt azt gondolták, hogy nemsokára szétbontják?

Figyelt kérdés

"Sokan már évekkel ezelőtt azt hitték, hogy bontani fogják azt a Boeinget, ami most a Sólyom színeiben újra utasokat tervez szállítani. A gépet már kétszer kiállították a forgalomból, és a csaknem negyed század alatt repült már svéd, brit és orosz zászló alatt is."


[link]


2013. aug. 3. 15:58
 1/9 anonim válasza:
100%

Semmit. Ha megfelelően felújítják és megfelel a bizt. előírásoknak akkor miért lenne bármilyen gond is? Repültem én is már 25 éves géppel nem egyszer, és túléltem :D

Az Emiratesnak is vannak 10+ éves gépei, holott az nem valami putri kis légitársaság. Ezeket a madarakat nem 3 évre tervezik :)

2013. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta, továbbá ott a szervizelés és a műszaki átvizsgálás sem egy sufnituningműhely színvonalán van! Nagyon komolyan átnézik, s csak akkor mehet ha minden egyes csavar okés.
2013. aug. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
index... balliberó pánikportál, be kéne tiltani.
2013. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ConnectCare ***** válasza:
100%

A repülésben nagyon szigorú szabályok vannak arra vonatkozóan, hogy milyen repülőgépek repülhetnek és a folyamatos karbantartás is szigorú követelmény, így szerintem veszélyt nem jelenthet a gép.


Azonban érdekes kérdés szerintem, hogy egy ilyen Boeinggel lehet-e még profitot termelni. A légitársaságok egyik legkomolyabb költsége ma az üzemanyagköltség és már ott járnak, hogy fedélzeti újságokból vetetnek ki 1-2 oldalt vagy a személyzetet veszik szigorú diétára, hogy a kisebb súlyból eredően kevesebbet fogyasszon a gép. Egy ilyen környezetben a 737-500 nem tudom mennyire jó döntés.


Illetve én nem venném a Sólyomot (Sólymot? Melyik lesz a helyes nyelvtanilag? :)) úgy a magyar légitársaságnak, mint anno a Malévet. A Sólyom nem lesz nemzeti légitársaság, nem lesz Magyarország hivatalos légitársasága és nem is lesz állami tulajdon. Ugyanannyira lesz magyar légitársaság, mint a Wizzair. Kicsit én vetetnék is vissza velük ebből a "Hungarian Airways"-osdiből, mert nem fogják hivatalosan Magyarországot képviselni külföldön, mint ahogyan pl. a Ryanair sem Írország "arca" Budapesten (különben lázadnának az írek, gondolom :)).

2013. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas szakértői cikk, még arra is kitért hogy melyik a repülőgép mániások által leglátogatottabb oldal, de azt még véletlenül sem említi hogy ez nem egy szutykos autó ami 5-10 év után széthullik. Megfelelő karbantartás mellet ezek a gépek 30-35 sőt még 40 év után is üzembiztosak.
2013. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20 éves gép még egyáltalán nem idős. Menj ki a reptérre és meglátod. Az új Malév gépek is majdnem 10 évesek voltak.
2013. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi a garancia arra,hogy 2 éves gép nem zuhanhat le?
2013. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a régi jól bevált gépek legalább biztonságosak, ezekben még van anyag, nem hullik szét az első úton mint a ma gyártottak.
2013. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A repülőket nem úgy tervezik ám, hogy csak 20 évig bírják mint az autók többsége.
2013. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!