Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki valamit kitalál és...

Ha valaki valamit kitalál és azt nem erősíti meg a rendőrség akkor miért tényként állítja be a magyar baloldali média?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy fegyvereket foglaltak le amikkel állítólag a roma holokauszt megemlékezőire akartak rátámadni.

Az RTL híradóban elmondták,hogy ezt a rendőrség nem erősítette meg, de már úgy vezették fel a főbb hírek között hogy "Rasszista bűncselekményre készültek".

Persze azonnal a Jobbikhoz kapcsolták a dolgot, és elmondták,hogy a Jobbik egyik volt alapítója is benne volt, de ő már nem Jobbik tag...akkor?Miért vállalna felelősséget a Jobbik egy volt tagjuk tettérét?

Mondjuk tudom,hogy elsősorban a fröcsögés meg a Jobbik lejáratása volt a cél, de ha azt mondom,hogy egy zsidó férfitől a rendőrök lefoglaltak egy pisztolyt amivel az én állításom szerint magyarokat akart ölni akkor azt miért nem adják le mint kész tényt?!


2013. aug. 5. 20:48
 1/3 intrepid ***** válasza:
37%
Ilyen alapon engem is megvádolhatnának azzal, hogy zsidó nőket akarok megerőszakolni, én is fel vagyok fegyverkezve.
2013. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden hírnél így vezetik fel a dolgokat.
2013. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Komplikato ***** válasza:
79%

A kérdés feltevés eleve rossz. Ennek (sajnos!) semmi köze politikai oldalhoz vagy sajtóforráshoz. itt és sok más ex-komcsi országban az állítólag demokráciában az emberek képtelenek felfogni olyan dolgokat mint az ártatlanság vélelme:


"Az ártatlanság vélelme egy fontos jogelv, amely szerint senki sem tekinthető vétkesnek mindaddig, amíg a bűnösnek a bíróság jogerős határozata nem állapította meg. Az ártatlanság vélelme a büntetőeljárásban a bűnösség vélelmének tilalma, tehát senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős ítélete nem állapította meg. Ez megfelelően vonatkozik más is eljárásokra is (például közigazgatási, fegyelmi, szabálysértési ügyek)."


Elmúlt évtizedekből hány olyan bűncselekmény vagy gazdasági bűncselekmény volt, ahol valakit megvádoltak valamivel, majd az eljárás eredményétől FÜGGETLENÜL az ügyben felmerült nevű embereket évekkel később is meghurcolhatták vagy felkaphatta a sajtó, esetleg átlagpolgár nevezte bűnösnek?


Itt most azért hoztam ezt fel, mert a fenti esetben még azt sem tudjuk pontosan kik és mit akartak, de a sajtó meg bizonyos politikai körök már terjesztik a hülyeségeiket. Teszem azt mi van ha a fő gyanúsított igazat mond? (Állítólag találta a fegyvert egy táskában.)

2013. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!