Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány évig tart még ez a...

Hány évig tart még ez a nagyarányú EU pályázatosdi pénzosztás?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és Magyarországon járva azt látom,hogy boldog-boldogtalannak osztogatják az EUs pénzeket. Attól félek, mire hazaköltözöm, 3-4 év múlva, már elapadnak ezek a források..

Sok lakossági támogatás is van, pl. energia megtakarítási, kertészeti gépbeszerzés (ez utóbbi mai nap jelent meg).



2013. aug. 16. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Most per.pill. el vannak zárva a "források", azokat a pénzeket tudják még osztogatni a haveroknak, amit korábban kaptak. Külföldön is vannak sumákságok az EU-s pénzekkel, de a magyar modell valószínűleg az egyik, ha nem a legkorruptabb.
2013. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem az x százmilliós visszanemtérítendőekre gondolok, amit korlátozottan, "cégre szabva" írnak ki, hanem a sok apróra, ahol 1-10 milliókat lehet kapni, részleges (pl. 30%) támogatással.. én tényleg valós tevékenységre igényelném,nem mutyira.
2013. aug. 16. 14:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Míg a németek, hollandok, svédek, belgák, dánok stb meg nem elégelik, hogy Európa keleti felében 30 centis kilátóra, kutyawellnessre és aranyárban épülő autópályára (közeterekre, csatornákra és más marhaságokra) költik a pénzüket.
2013. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
Én még egy fillért nem kaptam.
2013. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző, pályáztál is? Vagy csak meglepődsz azon, hogy pályázat nélkül nem osztogatják a pénzt neked?


A kérdésre válaszolva, a következő 5 évre elfogadták már a költségvetést, tehát 5 évig még biztos nem fejeződnek be a pályázatok.

2013. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
EU-ban 7 éves költsévetési ciklusok vannak és nem 5. Egyébként pedig a 2014-2020as időszak költségvetése jelenleg csak részben van elfogadva.
2013. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen formában biztos megmarad, de egyre inkább visszaszorul.

Írország a csatlakozása idején még a GDP-jének 7%-a körüli EU-s támogatást kapott évente, ez mára 3%-ban van maximalizálva.

És a nettó befizetők egyre inkább azt követelik, hogy még inkább vissza kellene szorítani a pénzek EU általi újraosztását.

Úgy tudom a következő EU költségvetés egy kicsit kisebb lesz, mint az előző.

2013. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Amíg a nagy nyugat véradónak tekint minket,etetnek.
2013. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

már bocsánat! sokan írják, de minket nem etet senki, van az EU-nak tagdíja, amit még politikus szájából nem hallottam kiejteni (ez se véletlen), és ennek a tagdíjnak valahányad részét kapjuk vissza támogatásként (én úgy tudom, de erre nincs bizonyítékom, mindenesetre ha beleszámítjuk a multik hasznát, amit kivisznek inne, és nem az ország gazdasága részesül belőle, akkor nyilvtán tényleg deficites az EU-mérleg - és az államháztartás...)


[link]


természetesen, hogyhogynem, erről a tagdíjról az EU-ba lépés előtt is "elfelejtették" tájékoztatni a közvéleményt. a politikusok és a haverjaik, rokonaik jól járnak az EU-s pénzzel.

2013. aug. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: Már megint megy a hülyeség, anélkül, hogy bárminek is utánanéznél. Az EU "tagdíja" a mindenkori költségvetés 0,3%-a. Minden államnak. Mi, mint az egyik legelmaradottabb ország ezzel perpill. csak jól járunk, nagyjából évi ~1 milliárd eurót fizetünk be, és támogatás formájában több, mint négyszer annyit kapunk! Még ha a politikai korrupciót levonjuk az összegből, akkor is jócskán pozitív a mérlegünk. [link]

A multinacionális vállalatokat meg nem értem miért kevered ide, hiszen az EU előtt is voltak és nélküle is lennének, a multik hasznának semmi köze nincs az EU-s kiadásokhoz vagy bevételekhez.

2013. aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!