Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális lehet egy olyan...

Normális lehet egy olyan ország, ahol ennyire marhára fontos egy színdarab?

Figyelt kérdés

Óriási viták, indulatok, nekifeszülések, cikkek itt, cikkek ott, fészbukos bejegyzések sora. Szinte másról se szól(t) a magyar közélet aug. 20. óta. (Na jó, közben Bajnai is dobott egy követ a kútba.) Ér ennyit az István, a király újabb feldolgozása? Miért lehet ez központi téma azoknál is, akiket amúgy egyáltalán nem érdekel a színház, meg a rockopera? És miért nem téma a szegénység, a túladóztatás, a nyugdíjak ellehetetlenülése vagy éppen a 100 éves mélyponton levő termékenység?


Csak véletlenül, példaképpen teszem be ezt a legutóbbi megnyilvánulást, amire most bukkantam. De betehetnék még több százat, ha lenne elég időm.


[link]



2013. aug. 24. 22:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%

Máshol is!

Bár nem biztos, mert jobb helyeken az ilyen "remake" nem biztos, hogy megéri a bemutatást.

2013. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Mért b*zd meg, kérdezô téged nem szavar hogy parodiát csináltak az István a királyból.
2013. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Mert ez a bizonyos mű olyan minősíthetetlen lett, hogy még az is beszél róla, aki amúgy nem nagyon néz ilyen előadásokat.Én láttam a régi darabot, ami nagyon tetszett, színvonalas volt minden szempontból.Az újat a TV-ben láttam, kb negyed óráig bírtam nézni, kiábrándító volt.És hol maradt a látványosság?A kosztümök, a helyszín?....Értem én, az előadás üzenetét.Csak akkor ezt egy külön darabban kellett volna előadni más címmel.

A régi annyira korhű volt és történelem hű, hogy annak a diáknak is hasznára vált volna, aki nem akarta könyvből megtanulni István történetét.Ettől az újabb verziótól én inkább óva inteném a diákokat, mert mégis mi köze István királyhoz Hitlernek és a Trabantoknak??

2013. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ez mondhatjuk hogy paródia és nem lett volna szerintem felháborodás, ha úgy is harangozzák be, hogy a rockopera paródiája, csak ezt elfelejtették, az értelmesebbje pedig nem erre számított, ezért okozott csalódást.
2013. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én egyetértek a bírálatokkal. Nagyjából én is úgy látom, hogy a zenei kivitelezést tekintve alapvetően egy értéktelen darab született, amit a rendező igyekezett számára marha fontosnak, nekem inkább közhelyesnek tűnő, erőltetett, didaktikus "üzenetekkel" megpakolni. Mégsem értem ezt a nagy vehemenciát, ami a darabot körülveszi. Nekem ha nem tetszik, beérem azzal, hogy legyintek...
2013. aug. 24. 22:52
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, a 4-essel is egyetértek, talán ez lehet a kulcsa ennek a kérdésnek.
2013. aug. 24. 22:53
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
Ez egy giccses fércmű, és az volt már 30 éve is. Alföldi meg egy középszerű rendező. Egyszerűen nem sülhetett el jól a dolog. És akkor a politkai helyzetről még egy szót sem ejtettem...
2013. aug. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Ozmium42 ***** válasza:
89%

"A régi annyira korhű volt és történelem hű, hogy annak a diáknak is hasznára vált volna, aki nem akarta könyvből megtanulni István történetét."


Hát mondjuk ez sem igaz.

2013. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%
Majd elmúlik . Vagy nem észlelted még sosem, hogy van egy történés, amit elkezdenek rágni, csócsálni, addig, míg nem jön egy következő. A szegénység pl már lerágott csont.A csecsemőhalálok is lecsengtek igen gyorsan. Mindig van valami, amit felkap a média. Szerencsére sok újság, internetes oldal van. Így jó időbe telik, míg mindenki elmondja, elmondatja a véleményét az aktuális esetről. Emlékszem még Oláh Ibolyára , amikor ugyanekkora vihart kavart, hogy neki volt joga elénekelni a Magyarország c.dalt, vagy sem.
2013. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
A régi darab is anno rengeteg negatív kritikát kapott. Nekem átjött, hogy mit akartak, de a kivitelezés sajnos rossz lett. Ezt a felháborodást viszont nem értem, akinek nem tetszik ne nézze, de ne is tüntessen ellene.
2013. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!