Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy 89-ben egyetlen elvhű kommunista sem tiltakozott a rendszerváltás ellen, illetve harcolt a régi politikai berendezkedésért?

Figyelt kérdés
Az MSZMP több százezres tagot számlált és egyszerűen nem hiszem el, hogy rendszerváltáskor úgymond a jelentős többség köpönyeget váltott. Hogy lehetséges ez?

2013. szept. 2. 20:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2013. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"de az mszp legangyobb átverése a jobbik, amit csakugyan ők alkottak"


Na ezen hangosan felnevettem...

2013. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Thürmer Gyula nem akart rendszerváltást, és sokan akik már akkor is tudták hogy ez nem lesz így jó. Azért voltak sokak az MSZMP-ben akik változást akartak, mert túl sok volt a szociáldemokrata benne, Thürmer elvtárs pártszakadást ajánlott Grósznak, de az túl tétova volt, és a sok meggyőzött mostani kapitalista is gyengítette a rendszert, erősebb fellépés kellett volna ellenük. Egyébként Thürmer Gyula Az elsikkasztott ország című könyve a rendszerváltásról szól, ajánlom figyelembe.
2013. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért mert Gorbacsov hatalomra kerülése már nem a kommunista szellem jegyében történt. Neki szándékában állt a nyugatot bemutatni, és a kelet kapuját kitárni feléje. Sikerült neki, ami a szovjetunió gyengülésével és végleges felaprózódásával járt. Lenintől kezdődően- Sztalin-Malenkov-Hruscsov-Brezsnyev-Andropov-Csernyenkoig a "nyugati átok", a kapitalizmus megismerésének elfolytása volt az elsődleges cél. Ha Andropov nem hal meg idő előtt, a szovjetunió és a szovjet gazdaság soha nem gyengül meg és nem esik szét, soha nem ismeri meg gyakorlatban a kapitalizmust és a világ egyik legerősebb gazdasága lehetett volna. Andropov megakarta reformálniaz egész szovjet gazdasági rendszert, mely a modern világban egy stabil és erős gazdaságot jelentett volna. Csernyenko már jóval gyengébb vezetőnek bizonyult, Gorbacsov pedig halálra itélte a keletet azzal hogy megismertette a nyugati világot és kitárta kapuit felé. Mondhatni hogy Gorbacsov lett a Szovjetunió halálos itélete. Mikor a nyugat szele megcsapta a keleti embereket, azt hitték hogy az a jó és arra kell változni. Kezdődtek a lázongások, egyre gyengült az addig szilárd hatalom és a gazdaság, formálódtak az ellenzéki pártok és mikor kellően megerősödtek, kirobbantották az úgymond "forradalmat". Ideig-óráig jó volt a kapitalizmus, de egy szocialista felépítésű és beállítottságú országra soha nem működött tökéletesen. Teltek az évek, az akkor jónak látszó rendszer úgyszint hanyatlik. Jött a kapitalizmus, legalábbis azt mondták rá hogy az, de valójában keleten sosem ismerték meg hogy mi is az valójában, a pozitivumok elmaradtak, a negativumok pedig életbe léptek. X év után gyengül az EU is, sorra dőlnek meg az országok, omlik össze a gazdaság. Nemhiába, a történelem megismétli önmagát. Ez az összeomlás sokkal jobban fog fájni a világnak.
2013. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

18:16

"Andropov megakarta reformálniaz egész szovjet gazdasági rendszert, ..."


Azt mindig, mindenki meg akarta reformálni, csak éppen nem volt reformálható :)))

2013. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!