Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hol a hatát a...

Szerintetek hol a hatát a patrióta a nacionalista és a soviniszta között?

Figyelt kérdés

Nem a balinkelt google értelmezésre vagyok kíváncsi mert az ismerem, hanem a szubjektív véleményekre és az azokban fellelhető eltérésekre.


Így kérek minden hozzászólót hogy a politikai hovatartozását is tüntesse fel?



2013. szept. 9. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A sovinizmus amikor másik európai nemzetet , más európai embert utálsz.

Ez mindenképpen elítélendő, szerintem.


A nacionalizmus ,meg a patriotizmus ugyanazt jelenti, csak a szó más.


A nacionalizmus, a hazaszeretetet jelenti, elkötelezettséget a haza iránt, tradíciók ápolását...stb

Persze a nacionalizmus egyfajta védelmi mechanizmus is lehet , valami ellen.Akár háború , vagy bármiféle olyan dolog ellen, amely az országot, népet, kultúránkat veszélyezteti.


Jobboldali vagyok, de Magyarországon nem szavazhatok, sajnos nem is lehetek magyar állampolgár.

2013. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos, a nacionalista és a patrióta nem ugyanaz. A nacionalista a nemzetéhez hű, a patrióta pedig az országához.
2013. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom milyen politikai beállítottságú vagyok. Leginkább az europizmus felé hajlok, bevándorlómentes Európát akarok, erős a szociális érzékenységem az itteniek felé, ami nem csak anyagi, hanem lelki természetű is.
2013. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A határ a mások fölé emelkedés.


A sovinizmussal vádolt, magát nacionalistának nevező réteg pedig már régen átlépte.

(Politikailag: jobber vagyok, de az átlag jobbikost nagyon nem komálom.)

2013. szept. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ozmium42 ***** válasza:

A nacionalista nemzeti érzelműt jelent. Ez nemzeti identitás kérdése, hogy van-e az illetőnek (el tudja-e határolni a saját nemzetét a többitől, meg tudja-e határozni a nemzete mibenlétét) vagy nincs, és ha van, akkor saját nemzetállamában gyakorolja-e, vagy nem. Utóbbiakat nem szoktuk nacionalistának nevezni, hanem jellemzően ők a "balosok".


A sovinizmus azt jelenti, hogy valaki a saját nemzetét, etnikumát más nemzetek, etnikumok fölé helyezi, utóbbiakat negatív megkülönböztetésben részesíti, vagy legalábbis ezt szorgalmazza.


A patriotizmus szerintem földrajzilag értelmezendő, vagyis a patrióta egy adott terület, falu, város, ország érdekeit helyezi előtérbe.

2013. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Petrióta= "Ez az én hazám és megvédem."

Nacionalista= "Ez az én hazám és nemzetem, és kell országoknak létezni.

Sovinisza= "Az én hazámnál és nemzetemnél nincs nagyobb, ez a legnagyobb, ez az egy nemzet ami tiszta."

2020. febr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!