Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne lehetne Szlovákiában...

Miért ne lehetne Szlovákiában történelmet tanítani?

Figyelt kérdés

Már nagyon meguntam ezt a primitív dumát, hogy ,,A szlovákok mit tudnának tanulni történelem órán." , ezért ezt a kérdést elsősorban ezeknek az önjelölt történészéknek célzom. Attól, hogy Szlovákia viszonylag fiatal ország, a szlovák nemzetnek nincs történelme attól, hogy egy másik nép területén (nevezetesen a miénken) élt? Ennyi erővel a nekünk is kimaradt néhány 100 év, hiszen vagy a Habsburg birodalom tartománya, vagy az Oszmán birodalom területe/vazallusa voltunk. Vagy talán a kárpátaljai ruszinoknak semmi történelme nincs?


Várom az ellenÉRVEKET, egyéb hozzászólásokat!


ui.: Ja és nem vagyok se hungarofób, iszlám-, és romaellenes vagyok, csupán minden népnek tiszteletben tartom a múltját, úgyhogy ilyesmi ellentámadással ne is tessék próbálkozni...



2013. szept. 18. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Ezt csak a primitív, vesszentrianonozó gyökerek szokták mondani.

Nem kell velük foglalkozni. Bár te dolgod végülis, én nem foglalkozom velük.

Amikor elkezdem nekik magyarázni a dolgokat, úgyis egyből felhördülnek, hogy én magyarellenes vagyok. Így meg teljesen felesleges, ha nem értik meg. :)

2013. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Itt nem azzal van a gond hogy tanítják, hanem azzal AHOGY tanítják. Nézzél már rá egy szlovák könyvre és akkor okoskodj! :) Ismerősöm felvidéken él így azért eléggé képben vagyok.

Mondhatjuk úgy hogy a történelmünket tökéletesen ellopták és úgy hangsúlyoznak mindent mintha a magyarok végig elnyomták volna őket, elvették a hazájukat. Azért vannak benne túlzások rendesen... főleg hogy minden nagy ember aki jó az szlováknak van beállítva.

Lehetne történelmet tanítani csak nem ilyen mocskos, undorító módon, amíg mi sem fikázzuk történelemből az osztrákokat meg törököket.

2013. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szlovákiában is tanulnak történelmet természetesen, csak kicsit máshogy... Mai Szlovákia területét is érintette ugye ami a Magyar Királyság területén folyt...


Illetve kicsit csúsztatásnak érezhetjük, de náluk a Magyar Királyságra (Uhorszkó) más szó van, mint a csonka Magyarországra (Magyarszkó), kihangsúlyozva azt, hogy az szerintük nem is Magyarország volt, hanem egy többnemzetiségű ország...

2013. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Szlovák történelem óra:


1. óra


Először a magyarok csicskái voltunk. (tőlük van a himnuszunk és a címerünk)


2.óra


Utána A cseheké.Például a nyelvünket is tőlük loptuk pár szó megmásításával persze, hogy ne legyen feltűnő..


3. 93'-ban jipityúúú függetlenek lettünk jehh!!


4. Óra de csak 9 évig hisz 2004 óta az EU csicskái vagyunk.


5. Óra


"nagy" dolgozat.


6. óra akkor most térjünk vissza Hitlerhez, Maohoz és Sztálinhoz mivel többet magunkról nem tudunk azt meg nem akarjuk elemezni, hogy se a magyaroknak se a cseheknek nem kellettünk..


:) Persze vannak tisztes szlovákok de lásd be a történelmük SMS-nyi méretű..

2013. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tanítani szlovák történelmet kérdező.

Nem azzal van a baj.

Hanem, hogy a történelemkönyvekben szeretnek pofátlanul nagyokat lódítani.


Minden népnek van történelme.

2013. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Előre bocsátom, hogy nem vagyok egy kurucinfón csüngő kopasz valaki, de mégcsak jobboldalinak se gondolom magam. Ezt azért szögezem le, hogy ne tűnjek elfogultnak, de tény hogy a szlovák történelem szemlélet tele van a csúsztatásokkal. Olyanokra kell itt gondolni, hogy teljesen bizonyítatlan dolgokat tényként állítanak be. Például meg vannak győződve, hogy a nagy szláv hadúr, Szamó birodalmának központja Pozsony területén volt, holott régészeti leletek bizonyítják, hogy a Dunától jóval délebbre, a mai Karintiában kell keresni. Tényekkel tökéletesen szembe menve állítják, hogy a szlovákság, mint nép, már a Morva birodalom idején elkülönült a szláv törzsektől, holott valójában csak jóval a Magyar Királyság kialakulása után történt ez meg. És még napestig lehetne sorolni a példákat, de semmi értelme, inkább vizsgáljuk meg miért van erre szükségük. Nos azért, mert a régészeti adatok alapján a szlávok az avarok szolgái voltak gyakorlatilag (maga a szláv elnevezés is erre utal), majd mikor az avarok eltűntek a képből, a szlávok mint a nyulak elszaporodtak a térségben, és különféle gyenge államalakulatok, fejedelemségek váltották egymást a magyarok érkezéséig. Ezek a bizonyítható tények, de hát ez nyilván nem egy dicsőséges sztori, ezért rendesen kiszínezték a dolgot, és végül az jött ki, hogy Csehszlovákia gyakorlatilag már többezer éves állam, aminek folytonosságát a megszálló magyarok törték meg. Ez nem vicc, a szlovákok szemében a Magyar Királyság kora a megszállás kora. Szükségük volt az ehhez hasonló mesékre, hogy trianonkor úgy alakuljanak a dolgok, ahogy alakultak. Hiszen akkor a "ki kötötte ki előbb a fához a lovát" elv mindent vitt, és a szlovákok de a románok is szép történeteket kanyarítottak, amik alapján a csúnya mongoloid magyarok betörtek a virágzó Kárpát-medencébe és barbár módon szétverték a gazdag és erős Csehszlovák birodalmat.
2013. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert szeretik a történelemhamisítást, ferdítést, és mindent a magukénak hazudni.

Ezzel van sokaknak gondja!

(Mindenki "szlovák volt", satöbbi.)


És nem csak ott csinálják!

2013. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van mit tanítani a történelmünkből!

Igen a mi közös történelmünkből és nem az önálló szlovák történelemből. Persze ez már inkább politika.

Ha mindent úgy tanítanának hogy úgy kezdődik hogy a magyar, akkor jönnének a kérdőjelek és nem lehetne önazonosulásuk identitásuk. A szlovákoknak meg mint friss országnak ez a legfontosabb és élénk túlkapásokkal hazugságokkal szeretnének hamis alapokat építeni az önazonosuláshoz.

2013. szept. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 rajcziz ***** válasza:

A szlovák történelemoktatás ötletével tényleg nincs baj, sőt még a gyakorlatira is merem azt mondani, hogy korrekt, akárcsak a hivatalos történelemtudomány. A gond ott kezdődik, hogy a társadalom tudatában ferdülnek kicsit a dolgok, ami azt mondanám, hogy a nemzeti identitás keresésének következménye.

Én Szlovákiában tanultam, igaz, magyar nyelven, de egyetlen történelemkönyvvel sem találkoztam, amiben hatalmas csúsztatások lettek volna. Az egyik legjobb barátom szlovák osztályban tanult, és őt sem nevezném nagyon félrevezetettnek a történelemtudás terén.

Fel kell fogni, hogy a történelemtudomány elég szubjektív. Minden oldalnak más a nézőpontja. Sokan ugye arra hivatkoznak, hogy a szlovákoknak 20 éve van országuk, akkor mit tanulnak. Kérdem én: a magyar történele e logika szerint akkor úgy 1000 környékén kezdődik? Elvégre akkor volt az "államalapítás". Próbáljuk azt hinni, hogy mi, magyarok semmiben sem tévedünk, és a mi oktatásunk teljesen objektív és tényszerű, de biztos vagyok benne, hogy egy külső, független szemlélő rengeteg "csúsztatást" találna benne.

Az Uhorsko-Maďarsko kettősséghez pedig annyit: a Magyar Királyság tényleg egy soknemzetiségű országgá nőtte ki magát, míg azért Magyarország többé-kevésbé nemzetállamnak is elmenne.

2013. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom néhányan félre értették a kérdésemet. Én nem azt pártolom, hogy torzítsák a dolgokat, egyszerűen ez a nincs történelme-zést unom...
2013. szept. 19. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!