Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan gondolják, a számlánk...

Komolyan gondolják, a számlánkénti 10000ft kifizetését a fogyasztóknak?

Figyelt kérdés
Nem szoktam háborogni a politikán, csak teszek magamban egy megjegyzést,... Felteszem a kérdést, hogy n.rmálisak, akik ilyeneket kitalálnak? Nincs feltüntetve a számlán a csökkentés összege, vagy már az sem jó, ha pirossal nincs kiemelve? Én nem voltam eddig kíváncsi egyszersem arra, hogy kapok-e csökkentést, vagy nem, arra meg pláne nem, hogy rajta van-e, vagy nincs. Nekem a végösszeg a fontos, hogy miből tevődik össze, nem érdekel. Viszont pár hónapja egyszer elővettem, mióta ezt hallom folyamatosan a tv-ben, rádióban.((( Arra kíváncsi voltam, hogy oldották meg, a csökkentés a nettó, vagy bruttó összegből van levonva. Vagyis áfa több, vagy kevesebb. Amire még kíváncsi lennék, mikor, mennyit emelkedtek az energia árak, amihez akartam csinálni egy kimutatást, de a rossz látásom miatt még nem fogtam rá. Kit érdekel a csökkentés összege, pláne az, hogy rajta van-e a számlán, na és az, hogy pirossal ki van-e emelve? Nem mindegy? Amikor le van árazva valami, az emberek nagy részét megvezetik, a rossz minőséggel, előtte felemelik, legyen miből engedni,... Ez is olyan. A másik, ha belegondolunk az emberek egymás közt megbeszélik, ki kap, ki nem, mennyit,... Megint egy ok haragost, irigyet szerezni, akikkel talán eddig semmi bajunk nem volt. Az energiaszolgáltatók nem fogják ezt annyiban hagyni. Alkotmányban akarják az újabb csökkentést foglalni, aminek megint komoly következményei lehetnek... Komolyan gondolják ezt?

2013. szept. 26. 05:29
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha téged, a kisembert, minden szarért megbüntetnek, amit nem szabályosan csinálsz, akkor egy szolgáltatót miért ne büntetnének meg, ha nem szabályosan csinál valamit?
2013. szept. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A Fidesz minden hülyeséget komolyan gondol.

De: de számlánként 10.000.- Ft csökkentést csak az a fogyasztó kaphat, aki hatalmas házban él, szauna stb. van nála, és a havi számlája a 100.000.- Ft fölött van. Ők nem az átlagfogyasztók.

Én legalább 30 éve vezetek háztartási naplót. Eszerint az energia árak a Kádár rendszerben alig emelkedtek, a rendszerváltás, még 2012-ben is évente 8-12 %-kal emelkedtek.

Parasztvakítás az egész rezsicsökkentés-duma.

2013. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Komolyan gondolják. Mit mondanak a TV-ben, rádióban, mit írnak az újságban? Ezt: "Mindenki visszakap 10.000 Ft-ot a rezsiből!". Nézi az egyszeri honpolgár: "Ó, figyejjémá, há' nem én fizetek, hanem még nekem fizet az ELMŰ! Há' milyen ügyes má' ez a Viktor, ezt is megcsinálta, odab*szott a mocskos imperialista multinak, höjj!".

Jelenleg 2013 szeptembere van, a dolog még húzódik ugyan egy darabig, de a lényeg, hogy a visszatérítés még az idén megérkezik a fogyasztókhoz, akik örülhetnek neki. Bő fél év múlva, 2014 tavaszán pedig országgyűlési választások lesznek. Ha kicsit gondolkodsz, kitalálod, mi az összefüggés.

2013. szept. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon helyes.

Ideje volt már a kemény büntiknak.

Én tovább megyek.

Miért van az hogy egy 3milliós árukészlettel rendelkező kisboltot megbüntetnek 300e re egy tescót ami sokszor sok milliárd árukészletű meg 5millióra?

Ideje lenne a becsült árukészlet alapján büntetni.

És pld ha valami nem stimmel akkor a tescót is milliárdokra suhintani. Ha nem tetszik akkor nem kell szabálytalankodni vagy lehet hazasétálni.

2013. szept. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1 válaszoló Én nem bíztam meg senkit, hogy helyettem büntessen. Nem mintha nem örülnék minden Ft-nak, mert bármi címen, tuti elfogadom. Könyvelő voltam, tehát találkoztam rengeteg olyan számlával, ami nem a tv-nek megfelelően volt kitöltve. Azokat miért nem büntették meg ugyan így, hogy aki kapta a számlát, az kapja a bünti pénzt??? (mert ez csak kampányfogás)


2. válaszoló Nekem ez nem így jött le, amit hallottam abból én azt értettem, hogy minden nem jól kitöltött számla után kap a fogyasztó 10eft-ot.

„Parasztvakítás” nagyon ide illik.(


3 válaszoló Ezt gondolkodás nélkül is tudtam.(((


4. válaszoló Azért miért kéne kemény büntetés, hogy a kormány hülyeségét nem reklámozza? Sőt nem emeli ki pirossal?

Konkrétan az én esetemben, rehab.ellátásom 2013-01-01 –től 3200ft-tal lett kevesebb, (arra hivatkoztak, hogy új tv. miatt másként lett kiszámítva). Másik, gyermekem születésétől fogyatékos, emelt családi pótlékot kap, ami 25900ft volt, 2011-08 hóban 5600ft-tal kaptunk kevesebbet, vagyis azóta 20300ft. A saját véleményem, amikor elvesz a kormány a jövedelmemből, konkrétan 8800ft-ot, + a kiadásokról ne is beszéljünk, ne adjon nekem ennek a töredékét más zsebére, miközben elvárja, hogy tapsoljunk neki.

2013. szept. 26. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Na először is tegyük rendbe: nem pirossal, hanem narancsszínnel! Nem mindegy!

A Fidesz azt bünteti, hogy nem kellően reklámozzák őt. A rezsicsökkentés konkrétan a gáz és elektromos díj csökkentése volt, ennek következtében, fogyasztás változásától függően csökkent a befizetendő összeg. A szolgáltatónak azt írták elő, hogy számolja ki a korábbi és az új tarifával is, és a különbözetet görgetve minden számlán kiemelt narancs háttérrel, vastag betűkkel közölje. Ennek a pontos formáját is előírták. Aki ez ellen akár egy betűt vétett, megbüntetik. Nincs rá jogalapjuk, csak hatalmuk.

A szolgáltatók ezt lenyelik, mást nem tehetnek. És még egy fontos dolog. Vázlatosan egy ilyen szolgáltatás a következőképpen néz ki. Van egy infrastruktúra (vezetékek, tartályok, stb.) Veszünk x forintért energiát. Tároljuk, osztjuk, szóval a dolgozóinknak munkájuk van vele. Ez nekünk y forintba jön. Eladjuk a fogyasztónak z forintért. A különbözet: a=z-y-x. Ebből b-t adózunk, c-vel fejlesztünk, d-t kifizetünk prémiumba. Ha z csökken (ez a rezsicsökkentés), akkor b kicsikét kevesebb, a d-t (ha lehet) kifizetjük, tehát c-ből fog hiányozni a pénz. A jövő héten (évben) elrohad a cső. Ki nem cseréljük, mert c nem akkora, de lekenjük valami olcsó szerrel, hogy ne eresszen. Ez így megy egy darabig. Amikor már sok lerohad, akkor nincs más hátra, muszáj javítani. De pénz nincs. Az állam majd ad az akkori adónkból, mert máshonnan nem keletkezik jövedelem. Ez az egész csak akkor nem igaz, ha pontos számítások vannak arra, mi mibe kerül, milyenek a valóságos egyenlegek. De ilyen számítás nincs, csak hasra ütés. Ahol ez bejön, ott nem nagyon lesz hatása, ahol nem, azt ki fogjuk fizetni. Mert az alternatíva úgy szól, fizetünk, vagy nincs energia.

2013. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!