Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnétek ha vissza jönne a...

Örülnétek ha vissza jönne a Kádár korszak?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom azt sok embertől hogy akkor ez volt meg az volt hogy milyen jó volt és bárcsak tartana még.Ti örülnétek neki ha újra szocializmus lenne?Mert sok ember nem tud mit kezdeni ezzel a fene nagy szabadsággal.

2013. szept. 26. 15:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még vannak emlékeim abból a korból. Sok előnye volt, nem kellett éhen halástól, utcára kerüléstől tartani. Volt egy alapszintű biztonság. De csak annyi. Nagyon sokra nem számíthatott az ember. És jóval alacsonyabbak voltak az igények, naívabbak, hiszékenyebbek voltak az emberek. A szüleim például egy kis albérletbe vállaltak két gyereket, sosem hallottam őket lázongani. Nem is politizáltak annyit. Időközönként volt valami Pártkongresszus, amit a TV közvetített, gyűlöltem, mert akkor nem volt más, gyerekként inkább valami érdekesebbet néztem volna. Faterom figyelte mindig, "Na, mikor mond már le az öreg Jani bácsi?"


Amiről nem tudsz, az nem is hiányzik. Közel nem volt olyan áruválaszték, mint ma. Nekem annyira nem hiányozna a mai dömping, de sokan felháborodnának, ha úgy kéne élniük, mint akkor éltünk. Egy TV csatorna volt, hétfőn az sem. Hiánygazdálkodás, bementél egy boltba s csak akkor kaptál színes TV - t, ha adtál egy 500 - ast a boltosnak. Egy Ladára várni kellet öt évet is. Nem lehetett normálisan nyugatra utazni. Megkérdezte a határőr hova mész? Meddig maradsz? Miért mész egyáltalán?

Szürke, egyhangú élet volt. Sok tekintetben emberléptékűbb volt. Élénkebb volt a kulturális, ifjúsági élet. De volt rengeteg rossz oldala. Kontraszelekció, a leghülyébbet is jó pozícióba tették, ha jó "káder" volt. Közben hány zseniális embert elüldöztek. Ha valaki ügyes volt, sikeres, mindig elhangzott. "miből telik ennek erre - arra". Ez még máig is hat.


Nem vagyok elégedett a mai rendszerrel egyáltalán. De nem élnék a szocializmusban, bár gyerekként megvolt mindenem, istenem, csak télen lehetett banánt kapni, megszoktuk, természetesnek vettük.

2013. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálsz mert nem vagyok multi, Az akár én is sajnálhatom, de mégsem teszem. Sajnálsz mert nem vagyok milliárdos, akinek a sokmilliós-milliárdos kiadások is filléres tételek? Esetleg sajnálsz, hogy magyar ember vagyok? Vagy azért sajnálsz mert a véleményem egyezik az ország népességének több mint felével?


Sajnálkozni lehet de mi együtt akarunk jót Magyarországnak és a többség, mindannyiunk érdekét nézzük, nem úgy mint a tolvaj és rabló MSZP, akik saját bevallás szerint is mindig hazudtak és nem csináltak semmit, legfeljebb trükkök százait, hogy úgy tűnjön kormányoznak. ..hogy ki ne derüljön a 2006-os választások előtt, hogy mire készülnek. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SQk..

Ez nem Gyurcsányról szól, hanem az MSZP-ről!

A háttérben akkor is ott voltak Bajnai és Mesterházi meg az összes, most is együtt hatalomra törekvő bűnöző csirkefogó, aki ezt már be is bizonyította abban a bizonyos nyolc évben.


Csak azt kell megnézni, kik mit bizonyítottak 8 év alatt és kik mit az elmúlt 3 év alatt. Mindenki önmagától tudja mi a válasz.


Szintem minden derüljön ki most és lássunk már tisztán és annak tudatában tiszta lelkiismerettel mehetünk szavazni mert mindenki tisztán látja, hogy kikre nem szabad semmiképp tenni a voksot!


Az is látszik, hogy ki az aki emberbarát és Magyarország-barát politikát folytat. Akire szükségünk van, ha mindannyiunknak jót akarunk!


Ez a közvélemény kutatók felméréséből is látszik.

Azt nem lehet félre magyarázni. Feketén-fehéren ott állnak a tények.

2013. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
35%
Csak annyi 21-es? Hogy nem kellett éhen halni és utcára kerülni? Neked ez "csak"ennyi? Amúgy rengetek ma is a naív és hiszékeny ember. Csak ennyi.
2013. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyre inkább felvilágosulnak a 2002-ben még naívak, és 2006-ban még megtéveszthetők is, mert a saját szemükkel látták, saját bőrükön tapasztalták már, hogy melyik kormányban mit csináltak az emberekkel. Egyáltalán hol veszik emberszámba. Már a korábban megszédíthető emberek nagy is józanabbul gondolkodik.
2013. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Igen, úgy vélem nem volt nagy eredmény a 20. század végén, Európa közepén, hogy nem kellett éhen halni, megfagyni. Akkor sem, ha ma könnyen megtörténhet egy lecsúszottal. Sok előnye volt, de azért ne úgy állítsuk be, mint egy tökéletes rendszert. Közel sem volt az.
2013. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!