Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Közvélemény kutatások adatait...

Közvélemény kutatások adatait elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés
Nézem a Medián honlapján a legfrissebb közvélemény kutatási adatokat a pártok támogatottságáról. Elmagyarázná nekem valaki, hogy mi a különbség a választani tudó szavazó és a választani tudó "biztos" szavazó között? A teljes népességen belüli támogatottságot értem, az egyértelmű. De a másik kettő között mi a különbség pontosan?
2013. szept. 27. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
A választani tudó szavazó képes eldönteni kire szeretne szavazni, a választani tudó "biztos" szavazó van olyan szemét, hogy még ráadásul EL IS MEGY szavazni.
2013. szept. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
A választani tudó szavazó jogilag képes arra, hogy elmenjen szavazni (azaz 18 évet betöltött, büntetlen előéletű polgár). A biztos szavazó az, aki jelen pillanatban eldöntötte, kire fog szavazni. Ebből következik, hogy az első kategóriában olyanok is benne vannak, akik bizonytalanok, azaz nem biztos, hogy szavaznak, vagy ha fognak is, egylőre még nem tudják, hogy kire tegyenek voksot.
2013. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rémuralom ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy a választani tudó szavazók fele tudja, hogy kire fog szavazni, másik fele pedig csak azt tudja, hogy biztosan el fog menni szavazni (mert mondjuk erkölcsi kötelességének érzi a választáson való részvételt, vagy mert családi hagyomány, hogy a választás napján együtt elmegyünk a választókörbe és szavazunk), de azt még nem, hogy kire. Ekkor, ha az A párt a teljes népességen belül 15%-on áll, a B párt 25%-on, a C párt pedig 10%-on (50% pedig ugye nem tudja, kire szavazzon), akkor a biztos szavazók között az A párt 30%-on áll, a B párt 50%-on, a C párt pedig 20%-on.
2013. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!