Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná valaki hogy konkréta...

Elmondaná valaki hogy konkrétan mi a baj az EU-val?

Figyelt kérdés
Sokkal több pénzt kapunk mint amit befizetünk.
2013. szept. 28. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Két dolog az, hogy általában mi a baj az Eu-val, és nekünk mi a bajunk vele.

Nekünk semmi, Orbán Viktornak és szűk csapatának van vele baja, mert nem engedi szabadon szárnyalni a fantáziáját és cselekvését. Igaz, ezt nekünk kéne korlátozni, de mi nem tesszük.

Általában pedig a baj egy ellentmondásból következik. Rendkívül heterogén gazdaságú társaság érdekei rendkívül eltérnek. Ezért mind mást akar, ami az egyiknek jó, a másiknak nem. Ugyanakkor az Eu egyik legfőbb elve az egyenjogúság, vagyis minden tagállamnak vétójoga van, ezért a szabályozók akkor is nagyon nehezen születnek meg, ha igazából mindenkinek sürgős lenne. Ezen felül az Eu vezetői is emberek, hatalmi érdekekkel, hibákkal, amelyek felerősítik az előbbi ellentmondást. Jó módszer a problémák kezelésére még nem született. A legfontosabb eszköz, a kohéziós és felzárkóztatási alap is rosszul működik, lásd Görögország és sok más állam példáját, köztük bennünket.

2013. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Mi a baj vele?

Hogy politikai unió is és nem csak gazdasági unió.


Az egész EU egy szociálliberális unió.

Nem hozhatunk akármilyen törvényeket, hanem csak olyanokat, amelyek az EU-val is harmonizálnak.


Azaz eszmerendszer mely domináns az EU-ban , végül teljesen elfogja pusztítani ezt a kontinenst, de ne legyen igazam.

2013. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

"Elmondaná valaki hogy konkrétan mi a baj az EU-val?"


Semmi.

Az, hogy valakinek baja van vele, még nem jelenti azt, hogy a többségnek is!

Akinek baja van vele, annak meg az a baja, hogy az EU bizonyos demokratikus alapelvek betartását kéri számon, tehát nem tud úgy diktatúrát építeni, ahogyan szeretne. Ennyi a baj az EU-val.

2013. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

"Az egész EU egy szociálliberális unió."


Az EU parlamentben jobboldali többség van, nem tudom, milyen szoclib unióról beszélsz. Előbb tán tájékozódj!

2013. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%

"Az EU parlamentben jobboldali többség van, nem tudom, milyen szoclib unióról beszélsz. Előbb tán tájékozódj!"


Milyen jobboldaliakról beszélsz?

Eu meg a jobboldal.Egy vicc, max kamu jobboldal.


Olyan "jobboldaliakkal" van tele, mint Viviane Reding.Az meg annyira jobboldali, mint én kínai.

2013. szept. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 schocko ***** válasza:
57%
Semmi, az EU adja a Föld lakosságának 10 %-át, mégis a világ jóléti ellátásainak fele itt van...
2013. szept. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Igen, kedves előző. Az nem lehet, hogy a mi értékrendünk tolódott annyira jobbra, hogy már mindenkit baloldalinak látunk? Az európai jobboldal elvei eltávolodtak a magyar jobboldal elveitől. Ez a gond...
2013. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 7.


Én Ausztriából származom , ott nőttem fel.

Tudom milyen az igazi jobboldal.


Tudod ki volt jobboldali?Jörg Haider!


Egy jobboldali sosem fél, kimondja a kimondhatatlant , bírálja a bírálhatatlant.Kimondja az igazságot ködösítés , mindenféle hülye politikai korrektség nélkül.


ÖVP , Fidesz , CDU.Ezek nem jobboldaliak ,hanem szájkaratésok , szélhámosok.

Egy jobboldali sosem pusztítja az országát.

2013. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%

"Sokkal több pénzt kapunk mint amit befizetünk."


Na látod! Ez az alapvető baj, hogy akkora agymosó ereje van, hogy még ezt is elhiteti veled.

2013. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 8!


Hát pontosan erről beszéltem. Annyira jobbra tolódtunk, hogy a szélsőjobbot tekintjük jobboldalnak. De persze, mint mindig, most is a világ téved és nekünk magyaroknak van igazunk.

2013. szept. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!