Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, nem kellene...

Mit gondoltok, nem kellene egy új Himnusz?

Figyelt kérdés

A Sabaton nevű svéd rockegyüttest nagyon szeretem és a lent lévő számukban van egy dallam, ami felkeltette az érdeklődésemet.


http://www.youtube.com/watch?v=JzL4h1qveLU


03:00 perctől hallható a bizonyos dallam és egészen 03:56-ig tart, majd a végén 04:52-től ismét beadják a svéd nyelvű Mi Atyánk szövegével.


Képzeljétek el a dallamot a rockzene és minden egyéb más nélkül. A gregoriánra hajazó, ritmusos és emelkedett énekstílus nekem például tetszik, az maradhatna az új himnuszunk szövegénél is.


Szerintem mégiscsak jobb lenne a mostaninál, mert ez elég gyászos és reménytelenséget sugároz.



2013. okt. 1. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Micsoda szidkozódások lesznek itt a Nemzeti Divatmagyarok részéről... :D
2013. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Miért szitkozódnának?

Mégiscsak jobb lenne, egy reményt és szép jövőt sugárzó Himnusz, ezt nekik is be kell látniuk. Ezt nekik kellene a legjobban tudniuk, hiszen ők is ezt a kettőt akarják.

2013. okt. 1. 21:31
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is kellene egy normálisabb, jókedvű, ritmusosabb, ne ilyen emo-s hulladék érfelvágós bocsánatkérős siratózene.


Már látom előre... 0% :D

2013. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem legyen a himnusz a Menyország tourist!!!!4
2013. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
37%
(Viccen kívül, annak tényleg elég releváns a szövege a jelenlegi helyzetre...)
2013. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem a semmiért mondják a mienkre, hogy olyan könyörgős, lehangolt. Részemről mondjuk nem vagyok ilyen nagy nemzetizős, de ha már arról van szó, pl nálam az Orosz himnusz a legbejövősebb, az tényleg tudja lelkesíteni a népet pl.
2013. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
14%
Gratulálok... akkor most aki a himnuszt szidja, fogja meg magát és takarodjon az országból! :) Nem véletlen ilyen... tatárjárás,Mohács,Rákóczi,48,világháborúk,Trianon,56... És ti meg egy örömódát akartok ezek után.. ? Mi nem 200 éves USA vagyunk aminek a földjén nem is pusztított jelentős háború...
2013. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Ozmium42 ***** válasza:
72%
Szerintem jó a mostani Himnusz. Lényegében egy imádság, egy fohász Istenhez, és nekem nem az érfelvágás jut róla az eszembe. Ami a harciasabb, pozitívabb hangvételű dalokat illeti, abból is akad bőven, és nem lesz semmi jobb attól, hogy megtesszük új himnusznak.
2013. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Na megérkezett az első... Véleménye mindenkinek lehet szabadon...


Amúgy Welcome from Österreich

2013. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

A német himnusz első versszakát szépnek tartom.

Igazi dicsőséges.

Kár, hogy nem éneklik ezt a versszakot...


A lényeg, hogy minden nemzetnek íródott egyszer egy himnusza.Ez nem olyan, mint a frizura váltás , vagy, hogy lecseréled a kocsidat.

Manapság nem szokták új himnuszokat írni, mert a régi nem tetszik.

2013. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!