Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérdem én mint egy egyszerű...

Kérdem én mint egy egyszerű átlag ember akinek nem büdös a munka?

Figyelt kérdés
Szóval 20 éves vagyok sokáig sportoltam és ebböl kisebb minkák mellet meg is éltem, na de egy szponzorációs hiba miatt a pályafutásom megszakadt az ismeretségekkel párhuzamosan, dolgoztam válalkozónak aki nem fizetett ki (lelépett)... a konkrét kérdés: Hogy induljon el egy magamfajta ember azon az úton, hogy háza legyen kocsija családja??? Nincs biztos munka sőt munka sem nagyon ezáltal nem spórolhat az ember és a bankok sem álnak szóba vele... valaki tanácsot kérem!

2013. okt. 6. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
kimész külföldre. Három hónap után autót vettem másfél év után házat igaz hitelre de itt az nem akkora cink mint otthon.
2013. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehezen, és nem biztos, hogy a mai körülmények között egyedül sikerül. Amit mindenképpen kerülni kell, amíg emberileg lehetséges, az az indulatból való minősítés.

Azért nehéz, mert a dolgozó dolga, hogy munkát keressen, a vezetőé pedig az, hogy munkafeltételt biztosítson (ebbe nagyon sok minden beletartozik, nemcsak a munkahely, de a megfelelő törvények és szankciók is, amiknek legfőbb jellemzője, hogy végrehajtható). Ma a vezető a legkevésbé sem teljesíti feladatát, de olyan helyzetet teremt, mintha ez a dolgozó hibája lenne. Nem az, de nem sokat tehet (bár az önbecsüléshez nagyon fontos annak tudata, hogy ki a felelős).

Adott helyzetben annak van nagyobb esélye, aki jobban átlátja a dolgokat, könnyebben alkalmazkodik, vagy sajátít el ismereteket. Ezért minden tanulás hasznos, mert tágítja a lehetőségeket. Rendkívül nehéz megtenni (mert az ember hite könnyen elvész), hogy miközben munkát keresünk, a maradék időnket a korábbi tapasztalataink alapján kiválasztott területen való tanulásra fordítsuk. Ez nagyobb esélyt egy következő fordulóban.

Sajnos ennél konkrétabb javaslattal csak akkor élhetnék, ha olyan vállalkozó lennék, aki éppen munkaerőt keres.

2013. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

Úgy, hogy elhúzol az országból.

A legjobb, amit még megtehetsz, hogy feladod az álmaidat, összeköltözöl 2-3 haverral egy albérletben és végigdolgozod meg bulizod az életed.

2013. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű munkákkal foglalkoztál? Miben van tapasztalatod?


A sport az biztosan egy fontos dolog.


Amit én javaslok:

- Kezdj el írni egy sport/életmód blogot, komoly tartalommal, megfelelő, igényes dizájnnal és szerkesztéssel. Ehhez segítséget is kérhetsz, sőt pénzt is áldozhatsz rá

- Kezdj el tanulni egy egyetemen, vagy felsőfokú OKJ-n. Ha gondolod, ezzel kapcsolatban részletesebben is beszélek

- Már az egyetem első évei alatt folyamatosan gyakorold a szakmád, és idővel indíts szakmai blogot is

- Légy alázatos, becsülj meg másokat is nyiss feléjük


A bloggal valószínűleg egy fityinget sem fogsz keresni, sőt, még némi idő és elenyésző pénzösszeg is rá fog menni. Viszont, amit keresni fogsz vele, az a kapcsolati háló. Rengeteg ember aki ismer, sok ember, aki ad a véleményedre, és néhány ember, aki együtt is dolgozna veled. Ez fejleszti a kapcsolati hálód, szinten tartja az ismereteid, segít koordinálni az ismereteid, és fejleszti a szociális képességeid.


Az egyetemnek van alternatívája, sőt, a magyar egyetemek színvonalára inkább nem is mondok semmit. Viszont egyelőre van jobb terved? Idővel otthagyhatod, és tanulhatsz autodidakta módon, illetve drága magánképzéseken, amelyek sokkal többet érnek, viszont van jelenleg erre időd, pénzed és önbizalmad? Jelenleg nem úgy látom, szóval muszáj leszel nekiállni és seggelni az egyetemen.


Szakma folyamatos gyakorlása: vér és veríték nélkül még az egyetem sem ér semmit. A szakmát neked kell elsajátítani saját akaratból, az egyetem nem tudja ezt neked csak úgy odaadni. Szóval ezerrel hajtanod kell, és már az elejétől kezdve dolgozni. (Igen, ez heti 60-70 óra elfoglaltságot jelent olykor)


Alázatosság: fejleszti az ismereteid, szociális képességeid, kreativitásod, folyamatosan új ajándékokkal lep meg, és megszünteti a vívódást a népszerűségért, elismertségért. Azok majd jönnek maguktól, ha tényleg kiérdemelted.


Nos, hogyan vezet el ez a kocsihoz, házhoz, családhoz, sikerhez? Nos, annyit mondok, hogy a fent említett dolgoknak én még csak a töredékét értem el, a többivel még csak most haladok, de mégis tartok ott 20 évesen, hogy van akkora bevételem, hogy ha úgy érezném, hogy szükségem van itt és most kocsira, házra, családra, akkor 2 éven belül meglenne mind.

2013. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elhúzol az országbol íróinak űzenem nem ilyen egyszerű ezt biztonságon meglépni mint leírni, viszont a blogos és továbbképzős, fejlesztős hozzászólás nagyon tetszett! Köszönöm.
2013. okt. 6. 12:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és az utolsó hozzászólónak! Voltam már CNC gépkezelő, autószerelő, kőműves, segédmunkás, betanított összeszerelő, és biztonsági őr is. Karosszérialakatos végzetségem van és ebben a tanévben érettségizem. Birkózó voltam hosszú éveken keresztűl és mikor a korosztályos válogatottal utaztam volna a világversenyekre sajnos a "szponzor" nem végezte a kötelezettségeit.
2013. okt. 6. 12:14
 7/10 anonim válasza:

"Voltam már CNC gépkezelő"

Kulfoldon ugy keresik mint a cukrot, nem tudom micsodan gondolkozol meg annyit...

2013. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5: dehogynem. Egyik hétfőn úgy keltem fel, hogy én lelépek az országból. Cégem volt, de folyamatosan mondtak vissza futó projekteket, és egyre inkább kivolt a farkam. Kedden küldtem egy mailt egy közvetitőnek, szerdán felhivtak, csütörtökön-pénteken intéztem a papirokat, vasárnap repültem.


Végzettség nélküli betanitott meló, havi 1000 euró megmarad a szállás, biztositás után, céges kocsim van, a benzint fizetik.


Üdv Hollandiából!

2013. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultál semmi normálisat mire vágysz?

De komolyan?

Mások 2-3 diplomával nem tudnak megélni.

Háza,kocsija.Pff

Szakmunkásként csak úgy éri meg kint dolgozni,ha itthon költöd el.Gyakorlatilag ha folytonos utazás az életed.

Lehet egyszerűbb lenne,ha elkezdenél tanulni vmit,nem vagy öreg a tanuláshoz.

2014. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A megélhetéshez nem diploma kell hanem piacképes tudás. Folyton összekeveritek a kettőt.
2014. dec. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!