Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol vannak a bevallottan...

Hol vannak a bevallottan kommunisták? (a Munkáspártra gondolok)

Figyelt kérdés

A. Nem vették észre a politikai űrt, amit az általános, politikai bizalomvesztés okozott!

B. Befogták a szájukat, azaz valamivel „lefizették” őket!

C. Jól elvannak! Nem is akarnak a hatalomba kerülni!

D. Csak illegalitásban tudnak jól működni!

E. Nem akarnak az erős jobboldallal szembe menni!

F. Nincs elég pénzük megjelenni.

G. Ügyetlenek.

H. Más (fejtsd ki).


2009. nov. 9. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
F., illetve C.
2009. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

F, G, H.


H1 = nem tudnak mérhető népszerűségre szert tenni, hiszen ha előjönnek azzal, hogy kommunisták, akkor a publikum reflexszerűen rávágja, hogy Sztálin, Rákosi és gulág. Ez félig igazságtalan, mert egy TGM nem akar gulágot, félig pedig igazságos, mert a tgmizmus-hegyigyulizmus ettől még nem lesz túl vonzó.


H2 = azért is esélytelenek, mert mihelyt létrehoznak valami pártot vagy pártszerűséget, pártkezdeményt, akkor ha annak a létszáma már eléri a 10-20-at, mindig lesz benne egy okos ember, aki kijelenti, hogy "a kommunizmus még várhat, a legsürgősebb feladatunk a harc a fasisztákok és nácikok ellen" és azzal a párt beáll az antifasiszta-antináci egységfrontba az MSZP mellé és ezzel vége is.

2009. nov. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nehéz lenne egyetlen szóval megválaszolni a kérdést. A politikai űr a baloldali középen keletkezett, ezt a kommunisták képtelenek lennének betölteni. A Fidesz próbálkozik, de túl nagy a szorítás, és jövőre kipukkad a lufi. Óriási tömegek egy olyan erőre várnak, amelyben bízhatnának. A kommunisták őket nem tudják megszólítani, hiszen mérsékelt baloldali szimpátiájú emberekről van szó, akik a kommunisták elveivel nem értenek egyet, illetve nem veszik őket komolyan. Ehhez hozzájön az is, hogy a Munkáspárt öreges, anakronisztikus párt, akiknek sem médiaháttere, sem dinamizmusa nincsen egy 21. századi politikai küzdelemhez.


Egy fiatal értelmiségiek által szervezett, lendületes baloldali (szociáldemokrata) párt néhány éven belül kormánytényezővé válhat. Ha valaki tud ilyenről, szóljon!!!

2009. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos egy sajátos eset alakult ki.

A nagytőke hátán kapaszkodott vissza a hatalomba a baloldal.

Nem tud a valódi bal, még meg sem szólalni mellettük, hiszen akkor a mai MSZP ről hamar kiderülne hogy nem baloldali. Persze ha pld a munkáspárt aktív lenne és lenne valódi programja, akkor legalább a köztudatban egy „növekedési talont” jelenthetne.

Az igazi persze az lenne ha az MSZP alakulna olyanná, akik felhúznák az igazi baloldalt egy igazi baloldali politikával.

Szóval az összes pont igaz és közben egyik sem.

„ nem balos vagyok”

2009. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen kommunista párt kéne?

Aki 56-ot ellenforradalomnak, és a szovjet megszállást felszabadulásnak mondja, az nem túl nyerő manapság. A komcsik egy része meg ezt teszi.

Aki az állítólagos fasisztaveszélytől fél, az meg úgyis szadesz felé fordul.


Magyarul lenne-e itt egy olyan kommunista párt, aki a múlttól elhatárolódik, és nem állandóan a fasisztaveszélyről papol, de mégis baloldali értékeket képvisel, és a társadalmi periférián élőkhöz szól?

Mert a jelenlegi komcsik nem képesek elhatárolódni a múlttól, ha sok tekintetben váltottak is, de 45 és 56 tekintetében még nem!

2009. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak annyit, hogy a lendületes szocdempárt tényleg hiányzik!

Meg még azt, hogy mostanában mintha egyre több fiatal szimpatizánsa lenne a kommunistáknak. Nem tudom jól látom-e, és az is lehet, hogy ez is csak amolyan divat, mint a retro.

2009. nov. 9. 18:15
 7/9 A kérdező kommentje:

Az előző komment írásakor még nem jelent meg nekem, az utolsó válasz. Most elolvastam. Sok igazság van abban amit mondassz, de 56 megítélésében maga a társadalom sem egységes. És ezt nem a komcsi propagandával megfertőzött emberektől való elbeszélésekből tudom. Olyan emberektől hallottam, akiknek besorozott rokonát, ismerősét érte atrocitás azokban a napokban, volt olyan akire ráfogták, hogy komcsi, pedig soha nem volt az. 45-ben az amerikai, az angol, meg lengyel, és francia, és kanadai katonákat is felszabadítónak hívták. Nem kötözködni akarok, csak nehezen értem ezt az állandó kettős mércét. A németeket is felszabadítónak hívták az ukránok. Szóval, válaszokat keresek. Nem értem, ha az ún. szélsőjobb fel tudott jönni, sok esetben baloldali értékekkel, a baloldal miért nem tudott?

Hogyan és mikor lesz itt egyensúly(demokrácia)?

Egyenlőre a jobboldal túlsúlyát érzem(az MSZP-t is inkább jobbra érzem a középtől, az SZDSZ-ről meg nem is tudom melyik irányban van, kicsit félve nézek magam mögé).

Sem balos, sem jobbos, sem liberális nem vagyok.

Egyszerű kis proli, aki nyújtogatja a kezét, de nem talál kapaszkodót.

2009. nov. 9. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:

"Csak annyit, hogy a lendületes szocdempárt tényleg hiányzik!"


Nekem nem hiányzik semmilyen szocdempárt, de ízlések és pofonok :)


"Meg még azt, hogy mostanában mintha egyre több fiatal szimpatizánsa lenne a kommunistáknak. Nem tudom jól látom-e, és az is lehet, hogy ez is csak amolyan divat, mint a retro."


Jól látod. Eddig volt mondjuk 100 fiatal kommunista, most van mondjuk 300. Azok a fiatalok, akik más országokban kommunisták, itt jobbikosok. A Jobbik konkrétan a magyar Linke (vö. a német választási eredményeket a magyar 2009-esekkel) abból a szempontból, hogy kik szavaznak rá.


"56 megítélésében maga a társadalom sem egységes."


Egy történelmi esemény megítélésében sohasem egységes egy társadalom, amíg élnek olyanok, akiket közvetlenül érintett. Ezután SEM lesz egységes, hiszen a nagy francia forradalomtól a római birodalom bukásáig nincs olyan esemény, aminek egységes lenne a megítélése a történészek között, viszont a közvéleménybe az iskolarendszeren keresztül egységes mítoszt lehet ezekről betáplálni. Pl. 1848-ról ma már mítosz él az emberek fejében, míg 1890-ben még minimum annyira vitatott volt, mint most '56. Persze aki komolyan utánanéz 1848-nak, az ma is furcsa dolgokra jöhet rá. (Nem állom meg, hogy reklámozzam: Szabó Ervin írt egy jó könyvet 1848-ról, letölthető, az a címe, hogy "Társadalmi és pártharcok...", rengeteg mítoszt lerombol)


"A németeket is felszabadítónak hívták az ukránok."


Kb. két hétig. Utána partizánként harcoltak ellenük (mert a németek nem kicsit elqrták).


"Szóval, válaszokat keresek. Nem értem, ha az ún. szélsőjobb fel tudott jönni, sok esetben baloldali értékekkel, a baloldal miért nem tudott?"


Azért, mert a baloldal éppen kormányon volt, és kicsit bonyolult üzenet, hogy "mi is baloldaliak vagyunk, de mi vagyunk a radikális ellenzék". Ha a Fidesz bénázott volna az elmúlt 7 évben a kormányon, akkor lehet, hogy 60%-os MSZP mellett 15%-os Munkáspárt virítana, de nem ez történt.


"Hogyan és mikor lesz itt egyensúly(demokrácia)?"


Demokrácia van, 1989 óta.

2009. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, letöltöttem, már olvasom!
2009. nov. 9. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!