Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell hogy így legyen?

Miért kell hogy így legyen?

Figyelt kérdés
A kérdésem úgy szól bővebben, hogy a Nagy-Magyarország miért nem foglalható vissza? Addig eljutottam, hogy akkor az összes ország lerohanná Magyarországot...de az már értelmetlen, hogyha rengeteg ember azt szeretné (lásd: Vajdaság, Erdély stb..) akkor ez miért nem valósítható meg? Vagy valami taktika, hogy egy-két ország összefogna és egyebek, és akkor már lenne értelme is..elmagyarázná valaki?(korom 12)

2013. okt. 11. 14:54
 1/9 A kérdező kommentje:
*az összes ország helyett azt akartam írni hogy szomszédos ország
2013. okt. 11. 14:56
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM szeretné rengeteg ember. A történelmet NEM lehet visszaforgatni.

Az elszakadt országrészeken már Trianonkor is csak a lakosság alig fele volt magyar, ma viszont már sokkal kevesebb.

Mivel ők is tagjai az Uniónak, oda költöznek ahová akarnak, sőt már kettős állampolgárok is lehetnek, ezért nem sok jelentősége lenne.

Az ország még az itthoniaknak sem tud munkát adni, élhető körülményeket teremteni, mit kezdenénk több millió más nemzetiségűvel?

2013. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az édeskevés, hogy rengeteg ember szeretné. Szerintem ha Magyarországon és/vagy az elcsatolt területeken tartanának egy népszavazást Nagy-Magyarország visszaállításáról, akkor nem lenne soha újra Nagy-Magyarország.

Rengeteg ember szeretne ingyen sört meg ingyen pónit is, mégsincs egyik sem.

2013. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha visszacsatolnánk a területeket akkor kisebbségben lennénk a saját hazánkban.
2013. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy részét már "visszafoglaltuk". A határon túli magyarok honosíttathatják magukat, a Schengeni övezethez veló csatlakozásunkkal pedig akadálytalanul mehet ide-oda, letelepedhet, munkát vállalhat. Ha Románia is csatlakozik, már szinte teljes lesz a kapcsolatunk a Trianon előtti területünkkel.


Nem ugyanaz, mintha ténylegesen az országhoz tartoznának, de ennél közelebb nem jutunk hozzá. Az EU-t pedig többnyire inkább szorosabbra szeretnék húzni, mint lazítani.

2013. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Amilyen fosok itt a körülmények ebben a rohadt országban, inkább ezt ami van is felére kéne bontani. Mondjuk a szabolcsi, borsodi részét, ahol sok a cigány. Még az menne mondjuk romániához vagy bánom is én. Ez a csöves ország így is megvan pusztulva h ennyire kicsi, mert roha dékok a politikusok, meg minden szar itt sajnos. Innen inkább elmenni kell, nemhogy még idecsatolni ezt meg azt meg amazt
2013. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Röviden azért, mert az erőszak tilalma a mai nemzetközi jog egyik alapkoncepciója, és bár megtűr kivételeket, de a területmódosítás sosem legitim cél. Ha bárki megtámadna ma területszerző céllal egy másik országot, a többi ország sosem ismerné el a területmódosítást, és még fenékbe is billentenék az agresszort.


Egyébként meg több ember nem szeretné, mint ahány igen.

2013. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dick Esmen ***** válasza:
Kérdező,nem megbántva téged,de szerintem még nőj egy kicsit és megérted.
2013. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm mindenkinek..:/...mind nagyon jó válasz volt...de azért én még bizakodom :)azért talán senki nem haragszik...:(
2013. okt. 12. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!