Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most az együtt2014-pm szövetsé...

Most az együtt2014-pm szövetségnek 10% kell elérnie hogy bejussanak a parlamentbe?

Figyelt kérdés
Valahol volt a híradóba hogy nem alakul párttá az e2014 és a pm és hogy így 10%-ot kell elérniük a bejutáshoz.De csak egy részletet halottam a hírből, szóval nem teljesen értem.A teljes hírt meg nem találom.Valaki feltudna világosítani erről?Vagy én értettem rosszul valamit?
2013. okt. 11. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az E2014-PM és MSZP közös indulása esetén kell 10%.
2013. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Már ha egyáltalán képesek lesznek elérni a 10%-ot. Az emberek többsége ugyanis a mostani kormányt támogatja, hozzáteszem, nem véletlenül, ők ugyanis nem a szájukat járatják, hanem tesznek is azért, hogy jobb legyen a magyar emberek élete!
2013. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Igen , a pártszövetségeknek 10 százalék kell, az önálló pártoknak 5 százalék.


Volt róla szó, hogy az E2014 és PM összeolvad, egy párttá alakul, mert valószínűleg nem érik el a 10 százalékos küszöböt.

2013. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
35%

egy pártnak 5 %-os küszöb kell a parlamentbe jutáshoz.pl ha a FIDESZ-KDNP 6 %-ot szerez akkor bejut a parlamentbe.

a Lopjunk Együtt valószínűleg határeset lesz,kíváncsi vagyok hogy hogy mennyi szavazatot szereztek az Orbánszobros-fejlevágós akciójukkal.

2013. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Azzal a szánalmas akcióval csak szavazatokat vesztettek. Ha akadt még normális értékrenddel rendelkező támogatójuk, a szoborral való bohóckodás után biztos elfordult tőlük. Hiába próbáltak egy olyan volumenű akciót végrehajtani, mint a 2007-es kordonbontás a Fidesz frakció által, ég és föld a kettő között a különbség.
2013. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

A Fidesz támogatottsága nagyon alacsony. Csak a Fidesz-fanok ezt nem hiszik el.

A választásokig van még idő dönteni.

2013. okt. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Adja a drága jó isten hogy ne érjék el azt a 10%-ot!
2013. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Két párt szövetségének 10%-ot kell elérnie, hogy bejusson. Három párt szövetségének már 15-öt, és így tovább. A Fidesz-KDNP-nek is 10%-ot kell elérnie. Az Együtt-PM-nek szintén, hacsak nem döntenek úgy, hogy ők egy pártként folytatják, márpedig valószínűleg úgy fognak dönteni.
2013. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!