Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisoknak mi a...

A balliberálisoknak mi a véleménye a Székelyek Nagy Meneteléséről és a szimpátiatüntetésekről?

Figyelt kérdés

2013. okt. 26. 19:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok balliberális, de ez a székelyek belügye. Lehet vonulgatni, szimpatizálni velük, de a román állam NEM fog törődni vele.
2013. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

#9-nek:


Akármit is mond Tamási Áron(miért kellene az ő véleményét elfogadnom?), az én székely szomszédom kikéri magának, hogy ő nem magyar hanem székely!

2013. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 rajcziz ***** válasza:
5%
A székely autonómia Románia belügye. Aki egyetért ezzel az elképzeléssel, nyugodtan vonuljon fel, vagy épp "szimpátiatüntessen", de ne higgye azt senki sem, hogy bármilyen befolyással lehetünk, vagy épp kellene lennünk az eseményekre. Fejezzék ki az emberek vagy akár az ország, hogy mi a véleményünk róla, de ne kezdjünk el habzó szájjal küzdeni olyan dologért, amit nem látunk át. (Arra most nem térek ki, hogy Magyarországon mennyire kifordították és kihasználták a székelyek törekvéseit.)
2013. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Akármit is mond Tamási Áron(miért kellene az ő véleményét elfogadnom?), az én székely szomszédom kikéri magának, hogy ő nem magyar hanem székely!"


1. Senki nem kényszerít arra, hogy elfogadd a véleményét.

2. A szomszédod az egy dolog. Nem reprezentatív. A 2011-es romániai népszámláláson viszont a félmilliós székelységből csak néhány ezren vallották magukat székelynek a magyar helyett.

2013. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

" de

szerintem legyen ez romániai belügy."


És ilyenkor hol van a púnió habzós szájjal skandált kisebbségek jogai szöveg?


Vagy azok csak a tutujgatott kedvenceknek vannak?


Szóval annyira "belügy" mint más esetekben!


Az egy dolog, hogy a szőröstalpúak sz.rnak a demonstrációjukra, de a "jóságos únió" is.

Ilyenkor lapítanak mint a bizonyos a gazban, dettó az említett Malina ügyben is.

2013. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha a székelyek ezt akarják, csinálják! Akinek meg van ideje és pénze leutazni és támogatni őket, és szívesen megy, az is csak tegye nyugodtan. Azt bevallom nem tudom, hogy a székelyek ehhez a magyar emberek, vagy a magyar állam segítségét kérték, (vagy egyiket se) de azt be kell látnunk, hogy a kettő nem ugyanaz. Ha a magyar szimpatizánsokat várják (a magánembereket), akkor az állam csúnyán szólva kussoljon és a pártok is jobban tennék. (úgy bal, mint jobb) ne szóljon senki egy szót se (persze nem lesz ez így, mert mindig jó politikai fogás valaki mellé állni, akkor is, ha az nem kérte)
2013. okt. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 mustafa33 ***** válasza:
Rajciz, te eddig mindig a tótok valagát nyaltad, most joban ízlik a román? ☻
2013. okt. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 mustafa33 ***** válasza:

12-es, akkor a te székely szomszédodat nagyon szereti a ropmán állam. Mert nekik érdekük és régi igyekezetük megosztani az ottani magyarságot magyarra székelyre csángóra mittudoménmégmire, mitha ezek mind külön nemzetek lennének de az már nem, hogy a moldáv az nem román, vagy a móc, vagy a krisán... nem azok mind egységesen románok. Ez kell nekik.

Szerinted és "bölcs" szomszédod szerint nekem is ki kellene jelentenem magamról, hogy nem vagyok magyar hanem az ősi palóc nemzethez tartozok? És kizárni viszont a palócok közül barkókat? Hű de örülnénke a tótok. Slotya még a Pribina keresztet is a nyakkendőmre tűzné.

2013. okt. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

mustafa33-nak:


Azt jelentesz ki magadról, amit akarsz, de nem várhatod, hogy ebben bárki is támogasson! Az a te személyes ügyed, hogy minek vallod magad!

2013. okt. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 rajcziz ***** válasza:
4%

"mustafa33 válasza:


Rajciz, te eddig mindig a tótok valagát nyaltad, most joban ízlik a román? "


Csupán nem kívánok beleszólni abba, amihez semmi közöm. Nem vagyok székely, nem látom át az ottani viszonyokat. Ha autonómiát szeretnének, lelkük rajta, én nem fogom ellenezni. Viszont nem tartom fontosnak, hogy én, akinek semmi köze az egészhez, beleszóljon a dolgok kimenetelébe. Amit viszont ellenzek, és hevesen, az az, ahogyan Magyarországon (és egyre több helyen) aljas módon használják fel a székelyek törekvéseit saját céljaik népszerűsítésére. Véleményem szerint ezzel szörnyen lealacsonyítják a székelyek céljait.

2013. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!