Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak prolik a magyar országg...

Vannak prolik a magyar országgyűlésben?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az országgyűlési képviselők többsége diplomás jogász, közgazdász, bölcsész, de néhány mérnök is akad.

Arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e olyan képviselők, akik a politikai karrierük előtt fizikai munkával keresték meg a kenyerüket vagy őket csak szavakban képviselik a Parlamentben.



2013. okt. 31. 15:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Rosszul hiszed hogy van diplomájuk, Gyurcsány barátunk véletlenül a konyhapolc tetején hagyta a diplomáját és nem találja azóta, pedig biztos van neki, csak nem találja
2013. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Aki fizikai munkás, az miért proli? Rájuk legalább olyan szükséges van a társadalomnak, mint a diplomásokra!

A képviselők között is lehet szakmunkás.

2013. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A jobbikos Zagyva Gyula villanyszerelő végzettségű, a FIDESZ szóvivője és bajai polgármestere, Zsigó Róbert pedig cukrász, de gondolom, nem dolgoznak a szakmájában. Olyanok többen is vannak, akiknek nincs diplomájuk.
2013. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a proli akinek nincs diplomája, az a proli akinek azzal telik a napja, hogy bemegy dolgozni, hazamegy, tévézik, alszik, semmi egyébre nem gondol, egész nap mogorva, minden bajáért mást okol, mindenkinek keresztbe téve ér el dolgokat, benyel minden marhaságot a szabadkőműves, zsidó stb. összeesküvésekről, tojással dobálja a melegeket a felvonuláson, mer' az menő, gyűlöli a cigányokat, pedig ő teljesen úgy él, mint a sztereotípiáiban szereplő cigány (talán innen a nagy gyűlölet)
2013. okt. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A proli helyett akkor mondjunk munkást.

Természetesen rájuk is szükség van a társadalomban, csak ha senki sincs közülük az országgyűlésben, akkor a pártok nem tudják őket hitelesen képviselni.


Például az is furcsa, amikor a milliárdos Gyurcsány kampányol, hogy ő mennyire megérti a kisnyugdíjasokat, a leszakadó régiók lakóit és ő képviseli őket leginkább.

2013. okt. 31. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ezt vizsgálni.

Szerintem kicsit párthoz is köthető,de manapság most már kevés a parlamentben az igazi "fizikai".Nem azért mert nem lenne otta helyük,hanem azért,mert a parlamenti munka egyre

teljesebb tudáskört kíván amire elsősorban a képzettebb emberek alkalmasak.Ezért lassan kikopik a " melós" a parlamenti padokból.

A Fideszben soha nem volt igazi melós képviselő,ez régebben inkább a baloldali pártokra volt jellemző./MszmP,majd MSZP,Munkáspárt/.

Persze definiálni kéne mi az a "proli". .Aki fizikai nem feltétlen proli,mert az pejoratív lehet.Proli=semmi nem

érdeklő melós = proli talán ez lehet.Ilyen azért ma a parlamentben már nincs.

2013. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk régebben sok példa volt,hogy melósból magas pozícióba került valaki.

Walesa villanyszerelőként köztársasági elnök lett,Csautsescu

cipész volt,Kádár műszerész volt,Marosán pék volt,Sztálin

pedig hivatásos postakocsirabló volt,ha igaz.

A kommunizmusban divat volt a melóst felemelni,de akkoriban emiatt sok rossz döntés is született.

Úgy gondolom egy bizonyos szellemi szint azért politikusként is kellene. Ez nem midig sikerül.

2013. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok van. Kontur Pál autószerelő, Wittner Mária takarítónő, de végtelen a sor. Meg a legtöbb diploma is hamis. Vagy eleve kamu bejegyzés, vagy az akkoriban divatos Schmidt-féle beemeléses.
2013. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyi, nekem is van egyetemi diplomám, nem vettem, megküzdöttem érte, pedig az alap szakmám szobafestő. 15 évig dolgoztam a szakmában és diploma után is gyakran kényszerültem rá, illetve kapcsolatban áll a diplomámmal is, így nem gond. Sőt, előny.
2013. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Buta kérdés. A buta emberekre jellemző a "proliság".

Egyébként elég naiv meglátásról tanúskodsz, miszerint akinek van diplomája, az már valamivel több mint a "proli". Sok-sok diplomás ember nagyobb proli, mint egy átlagos, teljesen normális "proli". Egyébként a tudomány világában vagyok, tinédzserként pedig melóztam, vagyis a meglátásod szerint "proli" voltam. Mielőtt állítunk valamit, érdemes lenne utánajárni, melyik szónak mi a jelentése, és utána nem fogunk leégni.

2013. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!