Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy egy balolda...

Miért van az, hogy egy baloldali vagy liberális ember képtelen elismerni akár csak egyetlen jó dolgot is a Fidesz részéről?

Figyelt kérdés

Legyünk őszinték, mindkét oldalon vannak építő jellegű jó dolgok és romboló jellegű rossz dolgok is. Az arányokon persze lehet vitatkozni. De én még soha nem hallottam olyat az elmúlt 3 évben, hogy "én ugyan baloldali/liberális vagyok, de ez az 1 dolog tényleg jó ötlet volt a Fidesztől".


Ezzel szemben mindent szidnak itt ezen az oldalon is az emberek. A Fidesz csökkenti a rezsit: fúj, romlani fog a szolgáltatás minősége. A Fidesz emeli a tanárok fizetését: fúj, miért nem emeli sokkal jobban. A Fidesz lecsökkenti az szja-t 16%-ra: fúj, ez milyen rossz a szegényeknek (valójában csak azoknak rossz, akik minimálbérre voltak bejelentve, a többit kézbe kapták). A Fidesz lehetőséget ad a végtörlesztésre 180-as CHF árfolyamon: fúj, miért kell támogatni a pórul jártakat? Stb., stb. Nagyon hosszan lehetne még sorolni a sort.


Egy kérdésem van csak, azoktól akik a fentiekhez hasonlóan állandóan fújjolnak a Fideszre: szerintetek tényleg minden rossz és értéktelen amit a Fidesz csinált az elmúlt 3 évben? Tényleg nincs olyan dolog, amire azt lehet mondani, hogy ez jó?


2013. nov. 8. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok baloldali, de én sem tudok egyetlen olyan dolgot mondani, amit jól csinált a Fidesz.

A 16%-os SZJA csaj a magas keresetűeknek jó, de azoknak, akiknek kevesebb a jövedelme nem. Nekik az amúgy is kevés pénzük az új adók miatt 10-15.000.- Ft-tal csökkent. Ezt kellene dicsérni? Az a vállalkozó pedig ma már nagyon ritka, aki a minimálbér mellé zsebből is fizet.

Főleg, ha már ő is a csőd szélén áll.

A rezsi csökkentés is csak kamu. Hiába csökkent a géz éra, ha a fűtőértéke is csökkent. Ezt mindennap tapasztalom, amikor főzök.

A végtörlesztés is CSAK a magas jövedelműeknek, vagy Kósának és a haverjainak volt jó. Azoknak, akik valóban rászorulnának nem volt erre lehetőségük, mert nem volt annyi pénzük.

Hosszan sorolhatnám még, hogy mennyit ártott a Fidesz az országnak.

2013. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Talán mert még egyetlen jó dolgot sem csinált eddig a Fidesz!? Ez nem jutott még az eszedbe?
2013. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

Mert vakok. Nézd meg mennyi szavazatot kaptak 2010ben miután tönkretették az országot?

Sokan szerelmesek a baloldalba olyan vakon, hogy szívesen mennének gyurcsányékkal gloryhole hotelba.

2013. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Felesleges efféle kérdéseket naponta kiírni. Majd a választások igazolják úgyis.
2013. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ConnectCare ***** válasza:
56%

Az egykulcsos adó szerintem jó ötlet volt, mert így mindenki ugyanannyi százalékát köteles odaadni a jövedelmének, megvalósul egy kis egyenlőség.


Viszont ezen kívül én sem tudok más pozitívumot. Aláásták az alkotmányosságot, a jogbiztonságot, elcsórták az emberek megtakarításait, ezerféle módon szóltak bele magánszerződésekbe a devizahitelek és a rezsi esetében, eljátszották a dohányosok és a szerencsejátékozók mindent jobban tudó szüleit, államosítanak, eltávolítanak minket Európától stb.


Egy pozitívum, megannyi negatívum.

2013. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

kedves kérdező!


nem


én magam nem skatulyáznám be baloldalinak, de egyáltalán nem vagyok kormánypárti


nekem az egész 3 és fél éves fidesz éráról a következő általánosan a véleményem (és akor elmondom, hogy miért van az, hogy általában nem látok jó dolgokat)


Úgy gondolom, hogy a fidesz alapvetően visszaél a hatalmával, a hatalmát nem a haza és a nemzet érdekében használja, hanem a saját körének gyarapítására.


Így a politikájának legfontosabb célja, hogy saját magukat hatalmon tartsák, hogy a klientúra (simicska, nyerges, széles, stb.) hozzáférhessen az állami és eus forrásokhoz.


Sajnos a fidesz kormányzásban nem csak jelen van a korrupció, hanem az egész azért jött létre. Így nincs nagyon tér az ország releváns vezetésére, hisz az egész majdhogynem az ellen szerveződött.


Így nagyon kevés dolog maradt, amiben nem ordít a fidesz hideg érdeke.


Ha nézünk egy példát, mondjuk a devizahitel problémáját. Ugye, amikor átvette a fidesz a hatalmat, kb. 160-on vagy mennyin állt. Csináltak egy olyan gazdaságpolitikát, amitől elszállt ez az árfolyam. Ennek a tisztességes megoldása az lenne, hogy az árfolyamot kellene helyes gazdaság-poltikával visszatornázni. Nem, nem ez megy, inkább gonoszak a bankok, és különböző félmegoldásokkal probálnak foglalkozni a dologgal, hogy lássa a szavazó, hogy ezek legalább tesznek valamit. Pedig ezt a helyzetet nagyban ők idézték. Nem is akarják az árfolyamot visszatáncolni. Miért? Mert bizonyos körökhöz fűződő cégeknek az export miatt sokkal kellemesebb a gyenge forint. A magyarok meg másodlagosak, majd csinálunk nekik propagandát, meg árfolyamgátat.


Ami még gond, hogy a fidesz nagyon hatékony szervezet. Nincs benne érdemi vita. Úgy működik, kb. ,mint egy hadsereg. Csakhogy ez csak úgy tud megvalósulni, hogy a dialógust, az egyeztetést, és a kritikát kizárják. Emiatt van az, hogy a társadalomtudományi értelmiség gyakorlatilag elpárolgott a fidesz mögül, és ami a helyére került, azok azért vannak ott, hogy végrehajtsanak, ne kritizáljanak. Üresfejű Zsigó Marcellekkel, Balogh Jószefekkel és Horváth Istvánokkal lett feltöltve a képviselőség, csak azért, hogy nyomják a gombot. Chikán Attilák, Mellár Tamások és Ángyán Józsefek helyéra Varga Mihályok, Matolcsy Györgyök és Budai Gyulák kerültek. Az a szakmai stáb, meg csak arra képes, hogy a fidesz érának jó legyen, hogy nekünk is, arra már kevesek. Miért? Mert ha már képes lenne, akkor kritizálna is, arra meg a fidesznek nincs szüksége.


Ennek oka, hogy általában semmivel nem értek egyet, mert az egész kormányzás aranyszabálya, hogy hatalmon maradni bármi áron.


Egyébként vannak jól feltett kérdéseik (pl: járások létrehozása), csak sajnos nem tudnak rá jó válaszokat adni, mert nem az az érdekük.


Ez szerintem az összes őket kritizáló embernek a legfőbb problémája.

2013. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kérdező, ha elveszek tőled 3000 forintot és adok érte 500-at, akkor szerinted teljesen jogos, hogy én ezek után imádatot várok el tőled a személyem felé?
2013. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2009 márciusában már 220 forint volt egy CHF és az 1 évvel a választások előtt volt.
2013. nov. 8. 16:27
 9/15 anonim ***** válasza:

És nem vagyok baloldali, mielőtt nekem dobnád ezt a sokat emlegetett, bár nem túl mélyen szántó és hiteles fideszes ütőkártyát.

Jobb lesz, ha valami újat találtok ki, mert ez a folyamatos baloldalizás már egy kicsit unalmas, de már 2 éve is az volt.

2013. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Hiába csökkent a géz éra, ha a fűtőértéke is csökkent."


Ez nettó butaság. Ha megnézed a gázszámlát, akkor látod, hogy a gázt a fűtőérték alapján kell fizetni.

2013. nov. 8. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!