Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legális volna ilyen pártot...

Legális volna ilyen pártot alapítani? Mekkorák lennének a költségei?

Figyelt kérdés

Röviden: a párt a teljes költségvetését, beleértve a teljes állami támogatást arra költené, hogy egy magán döntéshozó szervet tartson fenn, vagyis egy hiteles szavazórendszert, ahol minden magyar állampolgár szava egyenlően számít, és amelyben a képviseleti rendszer nem választások, hanem önálló kijelölés alapján történik. Természetesen a párt belügyeiben teljes mértékben ez lenne a döntéshozó szerv, pár alapszabály figyelembevétele mellett. A párt képviselőjelölteket indítana, és a képviselők a parlamentben mindig a szavazások döntéseinek megfelelően szavaznának, közszerepléseik során is a közvéleményt nyilvánítanák ki. Tehát, ha egy bizonyos kérdésben a parlamentben döntést kell hozni, arról a párt rendszerében szavazást lehet folytatni. Tegyük fel, hogy 10 képviselője van a pártnak a parlamentben, a szavazók 60%-a igenre voksol, 30% nemre, 10% pedig tartózkodik. Ebben az esetben 6 képviselő igenre, 3 nemre szavaz, 1 pedig tartózkodik.


Legális lenne egy ilyen párt? Nem szúrná az elit szemét?


2013. nov. 9. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hatékonysága nulla lenne egy ilyen pártnak, mert évente kb. 10 szavazást tudnának lebonyolítani ilyen rendszerben, miközben naponta van annyi.
2013. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a párt is megengedi a képviseleti rendszert, azaz egy hiteles, de informatikailag könnyen kezelhető, bármikor visszavonható megbízás formájában valakit feljogosíthatsz arra, hogy a nevedben szavazzon, akár szavazásonként külön-külön, akár pedig valamennyi szavazásra. Tehát a képviselet megoldott, viszont a visszaélések ellen van megfelelő megoldás. Sőt, amennyiben a parlamenti szavazás előtt 1 nappal sikerül lebonyolítani a szavazást, a képviseleti szavazatok még felülbírálhatóak lennének néhány óráig, szintén a visszaéléseket elkerülendő.


A parlament egyébként nem ülésezik minden nap.

2013. nov. 9. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, nem a legalitással, hanem az ésszerűséggel vannak problémák.

Hidd el, nem kizárólag azok a lehetőségek léteznek, amelyeket itt tapasztalsz. Meglehetősen hatékonyan, értelmesen és alaposan lehet intézni ezeket a feladatokat. Mindössze azt kell látni, hogy a feladat megoldásához két fontos feltétel szükséges egyszerre. Legyen aki ért hozzá, és legyen aki jól akarja csinálni. Ha egyik hiányzik, nem fog menni. Nálunk mindkettő hiányzik. Ha tehát elégedetlen vagy valamivel, nem a létező megoldások helyet újakat kell kitalálni, hanem a meglévőket jól csinálni. Ha pedig azoknak ez nem akaródzik, akiknek az a feladatuk, akkor vagy el kell zavarni őket, vagy rá kell kényszeríteni a helyes útra.

2013. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2.

Túl sok mindent feltételezne, ami sztem nem valósulna meg:

- Az összes szavazó vszeg nem rendelkezne minden döntéshez szükséges információval/szakképzettséggel (tudom-tudom, IQ tesztet is ki lehet tölteni találgatással, és még jó eredményt is el lehet érni vele).

- Állandóan interaktívnak kellene lenniük, és naprakésznek.

- Minden szavazónak/megbízottnak ismernie kellene a napirenden szereplő összes megszavazandó kérdést.

- Aktívan kellene politizálniuk, miközben tudjuk, hogy MOon még a jó előre meghirdetett/megszervezett/kiplakátolt országos szavazások idején is alacsony a részvételi arány (értsd: lesz.arják - pl. ezért is nyertek a komcsik...)

2013. nov. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, meg a másik, hogy alapból azért is hülyeség, mert minek képviselők pénzért a parlamentbe, amikor lehetne egy virtuális párt, és csak a szavazatok arányában oszlanának el a igenek/nemek, vagy akkor meg már egy virtuális parlament, és az egész ország mindig szavazzon minimális kompetencia nélkül! Hajrá, (ennél még nagyobb) fejetlenség!!!

Értelmetlen...

[link]

2013. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy nem alkalmas mindenki arra, hogy politikai döntéseket hozzon (én sem). Viszont ennek az egyik legfőbb oka az, hogy nem erre lettünk oktatva. Ez egy nagyon nagy hiányosság, ami megbénítja a lehetőségét annak, hogy valódi demokratikus rendszer alakuljon ki. Én úgy vélem, arról, hogy nem alkalmas mindenki egy demokratikus rendszerben való életre, arról nem a demokratikus rendszer tehet, hanem a mostani elitista rendszer, amely nem termeli ki ezeket az embereket.


Mivel az emberek képzetlensége, politikához való közönyös hozzáállása most extrém méretű problémákhoz vezethet, ezért mindenképp szükség volna egy olyan társadalomra, amely képes gondolkodni, döntés hozni és azt betartatni. Sokkal több, tízezres létszámú képviselői gárdára van szükség, és mindenkinek meg kell adni a lehetőséget az önálló érdekképviseletre, vagyis önképviseletre. A VALÓDI képviselői szerepkör tehát véleményem szerint nem egy állami hivatás, hanem egy ügyvédi hivatáshoz hasonló magánvállalkozás, amely a képviseletet és a politikai tájékoztatást szolgáltatásként árulja, vagy önkéntesen végzi.


Nekem az jött le, hogy magában a demokráciában nem hiszel. És kíváncsi lennék, hogy ennek mi az oka.


Hozzá tenném, hogy az hogy kinek mihez van kompetenciája, azt elég nehéz megítélni. Néhány politikus megnyilvánulásait ha meghallgatod, süt róluk a butaság, tudatlanság, de ha utána nézel, kiderül, hogy nagyon magasan képzett szakemberek. Nehéz tehát dönteni, mi az igazság. Nem állíthatod, hogy ez kizárólag a demokratikus rendszerek problémája lenne, hiszen amint láthatod, a mai elitista rendszerben is komoly problémákat okoz.

2013. nov. 9. 22:03
 7/7 kapuciner ***** válasza:

A véleményem az, hogy a magyar politika , mint olyan, megszünt létezni, helyette (formálisan is) a pártpolitika lett az uralkodó vonal (nincs önállóképviselői vélemény, csak egységes pártvélemény). Ebből adódóan maga a kérdés még sokáig nem lesz aktuális...


De ! mivel meglehetősen hasonló elképzelésünk van, a válaszom az, hogy a jelenlegi megélhetési-politikusokat csak úgy tudod on-line választó-gombnyomókra cserélni, ha előtte legális úton a párt a Parlamentben képviseltetni tudja magát.


Az egy újabb kérdést vet fel, hogy tudod hitelesen összegyüjteni és feldolgozni a külső közvéleményt úgy hogy a benntülő képviselők tudják, hogy mit kell nyomni..

2013. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!