Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hálózza át a korrupció...

Miért hálózza át a korrupció az országunkat? Lehet/várható változás?

Figyelt kérdés

[link]

Olvastam most ezt a cikket, és elgondolkoztam azon hogyha nem járná át országunkat a korrupció akkor mennyivel előrébb tartanánk.

Szerintetek lehetséges hogy egyszer itt nem "szubjektív" pontok alapján osztják majd ki a földeket, nem a rosszabb minőségű ár/érték arányú buszokat veszik majd külföldről, az adócsalást szigorúan büntetik majd hiába dolgozik a haver a navnál, a rendőrségnél úgyszintén megbüntetik az őrmester haverját stb?


Miért a hazaáruló politikusok cserélgetik egymást az elmúlt 20 évben mikor ilyen lényegi kérdésekben sem érnek el semmi javulást? (sőt, még aktívan részt is vesznek benne)


2013. nov. 13. 06:34
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert fidesz kormány van. Változás lehet, ha az elmúlt húsz év politikusaira senki sem szavaz. Addig nem.
2013. nov. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Korrupció mindig is volt. Lásd: Móricz Zsigmond: Rokonok.

A rendszerváltás óta pedig erősödött, és a Fidesz tökélyre vitte.

A politikusaink nem is akarják megszüntetni, mert nekik ez a jó.

2013. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

EZ nem új jelenség, legalább 150-200 éve ez a "megszokott" MO-on.


Megszüntetni meg egyetlen hatalmon lévönek sem érdeke, nekik csak elönyös. (Éppen ezért nincsenek soha felelöségre vonva az elözö kormányok alatti korrupciós gyek miatt az elkövetök - ök ugyanolyan haverok, mint a "saját" embereik, csak a külvilág elött játsszák az ellenfeleket)

2013. nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 fospuska ***** válasza:
Nem a korrupcióval van a legnagyobb baj (persze az se túl egyenes), hanem a mértékével.
2013. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek elindulhat valami változás az eu és pl a fenti cikkben szereplő ember hatására?
2013. nov. 13. 12:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmi esélyt sem látok a javulásra, de addig tutira nem, amíg az ismert brancsok váltogatják és fedezik egymást. A korrupciót pont azoknak kellene felszámolni, akik a legnagyobb haszonélvezői pl. rendőrség, honvédelem, nav, politika, tehát a feladat megoldhatatlan. Ha bekövetkezne egy valódi rendszerváltás, amolyan igazán véres, ahol teli lenne a nagykörút minden fája, talán akkor.

De nem csodálkoznék azon se, ha Horváth úr rövidesen írna egy levelet, amiben belátja, hogy igaztalanul rágalmazta kiváló igazgatóit és a derék vállakozókat, majd az erdőbe kikocsikázva jobbkezes létére balkézzel, az autóablakon kívül tartott fegyverrel főbe lőné magát.

2013. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába tiltakozunk, ők lesz*rnak bennünket. Diákok tüntettek a magas tandíj ellen, erre azt mondták, hogy jó, nem lesz tandíj, de aki külföldre megy, büntetést kell fizetnie. Hiába tiltakoztunk az utcanevek változtatása ellen, ez sem segített. Most meg a József Attila szobron vitatkoznak, hogy áthelyezzék-e vagy se. A szobrász özvegye és persze mi is tiltakozunk az áthelyezés ellen.

BEZZEG Dániában egyszer arrébb akarták tenni a Hableány szobrát, de a dánok (és a turisták is) felháborodtak ezen. Így a helyén maradhatott.


Érdekes, hogy a kormány meg politika mennyire hülye, mi, a nép meg tudjuk, hogy mi a helyes és helytelen. Tehát, mi vagyunk az okosak.

2013. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tandíj valamilyen szinten érthető, viszont az kész vicc ahogy a keretszámokat átvariálták. Gondolok itt pl arra hogy rengeteg TTKs szakra felvesznek embereket a változás óta MINIMUM pontszámmal(240-kb 3-as érettségi), mikor az előtte +100 vagy 150 ponttal magasabb határpontokkal is 80%-os a bukási ráta volt. Logikátlan, abszurd lépés, ettől nem lesz több ttk-s mérnök, előtte a középiskolákban kellene rendet tenni, középiskolák színvonala a béka segge alatt van.

Átgondolatlanul csinálták, a kiadások jelentősen nem csökkentek ha a hasznot is figyelembe vesszük stb.


Viszont, én nem mentem el egy tüntetésre sem. Pedig az én egyetememen is rengetegen tüntettek. A tüntetések mögött én csak azt láttam hogy

-"höh, mostantól nem tanulhat mindenki ingyen mindenhol, höh?"

-röghöz kötés miatt háborogtak(amivel nem értek egyet, a röghöz kötés nem köt röghöz ha itthon is dolgozol pár évet, ez is érthető szabályozás),

Nem éreztem hogy építő jellegű tüntetések lettek volna. Ezért is lehetett eredménytelen szerintem.


Ami viszont itt más, hogy itt egy ember aki jól végezte a munkáját, viszont tudatosan akadályozták benne, és ez ellen most ő felszólal. Ha mögé áll a nép(a kollégái, utána a média) akkor az ilyeneket nem lehet eltusolni.

A rendőrségen is fel lehetne deríteni az ilyen korrupciós pontokat, pl a tolvajkergetők is gyűjtik az iratokat/bizonyítékokat pl az abszurd háziőrizetről amit brüsszelig akarnak majd vinni.

A kenőpénzeket is vissza lehetne szorítani pl ehhez hasonló oldalakkal: fizettem.hu .


Ezeken nyilván akkor lehetne a legjobban változtatni hogyha nem hazaáruló, tehetségtelen politikusokat szavaznánk be a parlamentbe, de erre esélyt én nem látok még sokáig, itt az agymosás és a milliárdos kampány bőven elég a kormányzáshoz sajnos.

2013. nov. 14. 06:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez egy korrupt nép... nem akar ez a nép változni...ha tehetné, az idők végéig ilyen maradna.
2013. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!